3 Gece 4 Gün
Süre
29 Aralık 2017 -1 Ocak 2018
Tarih

Yılbaşı Atina Turu, Atina, Yunanistan’ın başkenti ve yaklaşık 4 milyon kişilik nüfusuyla en büyük şehridir. Eski Yunan medeniyetinin de merkeziydi. Etrafı tepelerle çevrilidir ve yalnız batı kısmı açıktır. Limanı olan Pire’ye 7 kilometre uzaklıktadır.Şehir çekiciliği sayesinde yeniden doğuyor. Atina paha biçilmez bu hayat derslerini ziyaretçileriyle paylaşıyor. Parlak Ege güneşi ve mavi Attika gökyüzünün altında. Duvarlarına hayran bırakan resimlerinin ve kafeleri inleten kahkahalar arasında. Hayat dolu genç bir şehir, güvenilir, özgür ve büyüleyicidir. Hiç uyumayan bir şehir. Lezzet, arzu ve zevk dolu. Hayatınızda en az bir kere ziyaret etmeniz gereken bir şehir.Atina köklü bir geçmişi olan, kalabalık, büyüleyici, güzel, kozmopolit, canlı, mütevazı fakat aynı zamanda da bir krallık şehridir.Sahip olunan bu güzellikleri görmek için düzenlenen binlerce tur vardır.Yılbaşı Atina Turu 3 Gece 4 Gün olarak hazırlanmış olup Atina  tüm güzelliklerini göreceğiniz şekilkde planlanmıştır.Yılbaşı AtinaTuru ve detaylar için sayfamızı ziyaret edebilir Yılbaşı Atina  Turu için rezervasyon işlemi yapabilirsiniz.

Yılbaşı Atina Turu;

(Agora, Zeus Tapınağı, Acropolis (giriş ücretlidir), Parlamento Binası (Askerlerin nöbet değişimi), Syntagma-Omonia Meydanları, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Başbakanlık Konutu, Tarihi Olimpiyat Stadyumu, Panepistimiou Bulvarları, Ulusal Kütüphane ve Akademi üniversitesi,Korint Kanalı, Epidauros Tiyatrosu ve Nafplio,Saronic Körfezi, Ionia ve Ege denizlerini birbirine bağlayan, yapımına 1887’de başlanan ve 1893 yılında deniz trafiğine açılan Corint Kanalı,Eski Yunan en düzgün ve en iyi korunmuş tiyatrolarından olan Epidauros Tiyatrosunu geziyoruz. Daha sonra eski Yunan döneminde Poseidon tanrısının oğlu ve Danaus’un kızı tarafından kurulduğuna inanılan ve 1800’lü yıllarda Yunanistan’nın ilk başkenti olan Nafplio, Muhteşem Glyfada, Vouliagmeni ve Varkıza plajları,Ege Denizi manzaralı muhteşem Poseidon Tapınağı,Sounio Cape)

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

 • THY nın tarifeli seferleri ile İstanbul – Atina gidiş/donuş ekonomi sınıfı ucak biletleri
 • Havalimanı vergileri
 • Atina da 4* otelde 3 gece konaklamalar
 • Sabah Kahvaltıları
 • Havalimanı – otel – havalimanı arası transferler
 • Panoramik Atina şehir turu
 • Turkce rehberlik hizmeti

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Yurtdışı cıkış fonu
 • Vize Ucreti
 • Ekstra turlar
 • Seyahat Sigortası , Kişisel harcamalar
YılbaşıAtina Turu 4  gün 3 gece gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde 4 güne yayılmıştır.YılbaşıAtina Turu için yapılan tüm hazırlıklar degerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenerekİstanbul çıkışlı olarak düzenlenmeye devam etmektedir.

 

1

1.Gün İstanbul-Atina

Atatürk Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde sabah saat 10:00`da buluşma. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi TK 1849 ile saat 13:10’da Atina’ya hareket. Saat 13:35’te Atina’ya varış ve panoramik şehir turu. Panoramik şehir turumuzda Agora, Zeus Tapınağı, Acropolis (giriş ücretlidir), Parlamento Binası (Askerlerin nöbet değişimi), Syntagma-Omonia Meydanları, Cumhurbaşkanlığı Sarayı, Başbakanlık Konutu, Tarihi Olimpiyat Stadyumu, Panepistimiou Bulvarları, Ulusal Kütüphane ve Akademi üniversitesi görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize transfer ve yerleşme. Akşam bölgede düzenlenecek olan Taverna turuna katılabilirsiniz. Geceleme otelimizde..

2

2.Gün Atina

Otelde alınacak sabah kahvaltı sonrası tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz, rehberimiz tarafından bölgede düzenlenecek olan, Korint Kanalı, Epidauros Tiyatrosu ve Nafplio turuna katılabilirler. Saronic Körfezi boyunca ilerleyip, Ionia ve Ege denizlerini birbirine bağlayan, yapımına 1887’de başlanan ve 1893 yılında deniz trafiğine açılan Corint Kanalı’na varacağız. Burada Korint Kanalı üzerinde bulunan köprüleri görüp, gemilerin geçişini izleyeceğiz. Ardından Eski Yunan en düzgün ve en iyi korunmuş tiyatrolarından olan Epidauros Tiyatrosunu geziyoruz. Daha sonra eski Yunan döneminde Poseidon tanrısının oğlu ve Danaus’un kızı tarafından kurulduğuna inanılan ve 1800’lü yıllarda Yunanistan’nın ilk başkenti olan Nafplio’yu gezmeye başlıyoruz. Tur sonrası otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

3

3.Gün Atina

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimiz tarafından bölgede düzenlenecek olan Sounio turuna katılabilirler. Muhteşem Glyfada, Vouliagmeni ve Varkıza plajlarının ve sayısız koyların önünden geçerek sahil boyunca yol alıyoruz, bu koylardan her biri Saronik Körfezinin eşsiz manzarasına sahiptir. Sounio Cape turunun en önemli özelliğini, Ege Denizi manzaralı muhteşem Poseidon Tapınağı oluşturur. Tur sonrası otelimize dönüş. Geceleme otelimizde.

4

4.Gün Atina-İstanbul

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından odaları boşaltma ve rehberimizin belirleyeceği transfer buluşma saatine kadar serbest zaman. Buluşma saatinde otelin lobisinde buluşma ve özel aracımızla havalimanına transfer. THY tarifeli seferi TK 1844 ile saat 21:55’te İstanbul’a hareket. 2 Ocak 2018 saat 00:35’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu. Başka bir turumuzda buluşmak dileğiyle…

Tur İncelemeleri

Henüz bir inceleme yok.

Değerlendir

Değerlendirme