1 Gece 2 Gün
Süre

ÜZGÜNÜZ, BU TURUMUZDA KONTENJAN BULUNMAMAKTADIR. DİLERSENİZ SAYFAMIZDA BULUNAN DİĞER TURLARIMIZI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

Yedigöller Safranbolu Turu Yeşilin bin bir tonuna büyüleyici renklerine yolculuk.Kayın, gürgen, meşe, sarıçam, karaçam, köknar, üvez, porsuk, dişbudak ve daha pek çok çeşidiyle yurdumuzun en güzel karışık yapraklı ormanlarına sahip Yedigöller Milli Parkı Ayı, kurt, vaşak, karaca gibi pek çok yaban hayvanı ve 100’ün üzerinde kuş çeşidine, sayısız mantarla bitki çeşidine ev sahipliği yapan eşsiz bir flora ve fauna  Ormanların arasına gizlenmiş güzellikler: Sazlıgöl, İncegöl, Seringöl, Nazlıgöl, Büyükgöl, Küçükgöl, Deringöl  Barındırdığı yaban hayat ve zengin ekosistemiyle “acil olarak korunması gereken 100 sıcak nokta”dan biri ilan edilen Yenice Ormanları ve Şeker Kanyonu.Bu güzellikleri görmek için binlerce tur düzenlenmektedir.Bu turlardan biri de Çanakkale çıkışlı olacak olan Yedigöller Safranbolu Turu’dur. Bu tur genel itibari ie 2 günlük bir turu kapsar.Bu tur içinde konaklamalar, lüks ulaşım hizmeti, otelde kalınan tüm zamanlar sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil olmaktadır.Yedigöller Safranbolu Turu Çanakkale kalkışlı ve Çanakkale ve Türkiye’nin her şehrinden katılmak isteyen misafirlerimiz için her detay düşünülerek hazırlanmıştır. Çanakkale çıkışlı olacakYedigöller Safranbolu Tur gezisine nelerin dahil olup olmadığını daha ayrıntılı şekilde aşağıda bulabilirsiniz. Bu turumuzun kalkış ve dönüş yeri Çanakkale olarak düzenlenmektedir.

Yedigöller Safranbolu Turu;

(Abant,Yedigöller,Gurbet kayası,Semendağları, Sazlıgöl,İncegöl, Seringöl, Nazlıgöl, Gülenkayalar, Anıt Porsuk Ağacı, Büyükgöl, Küçükgöl, Deringöl,Safranbolu, florası en zengin bölgelerden biri olan Yenice OrmanlarYenice Ormanları, Safranbolu sokakları, Karışık yapraklı ormanlardan oluşan Şeker Kanyonu)

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

Lüks araçlarla ulaşım

Araç içerisinde yapılacak olan ikramlar

1 gece 4 veya 5 yıldızlı otelde konaklama

Otelde Açık Büfe sabah  Kahvaltıları

Otelde akşam yemekleri

Profosyonel Rehberlik Hizmeti

Zorunlu Seyahat Sigortası

Sınırsız ve guler yüzlü acenta refakati

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

Otel dışında alınan eksta yemekler ve ekstra harcamalar

Öğlen yemekleri

Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Kişisel harcamalar (Minibar ve otel içerisinde alınan ekstra yiyecek ve içecekler)

Acenta servislerinde belirtilmemiş tüm servisler

Fethiye Marmaris Bodrum Turu 2 gün gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde 2 güne yayılmıştır.Fetiye Marmaris Bodrum için yapılan tüm hazırlıklar degerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenerek Çanakkale çıkışlı olarak düzenlenmeye devam etmektedir.Sayfamızı ziyaret edip yurt içi yurt dışı diediğiniz her şehirden turlara katılabilirsiniz.

 

 

1

1.Gün

ÇANAKKALE – ABANT – YEDİGÖLLER – SAFRANBOLU Siz değerli misafirlerimiz ile 00.30 ‘da buluşma ve Yedigöller’e hareket. Gece boyu otobüs içerisinde sürecek ikramlar ile Abant’a hareket.Yolculuk sonrası Abant’a varış. Göl kenarın da serbest zaman ve kahvaltı molası.Sonrasın’da Yedigöller’e hareket. Gurbet Kayası’ndan yüksek dağ çayırlıklarına, Semen Dağları’na ve Yedigöller’e bakış. Sazlıgöl’den başlayarak İncegöl, Seringöl, Nazlıgöl, Gülenkayalar, Anıt Porsuk Ağacı, Büyükgöl, Küçükgöl, Deringöl çevrelerinde yürüyüş. Kayın, köknar, kızılağaç, dişbudak, karaağaç, yapraklı üvez, orman gülleri gibi ağaç ve çalı florasının keşfi. Safranbolu’ya hareket. Otelde akşam yemeği ve konaklama.

2

2.Gün

SAFRANBOLU – YENİCE ORMANLARI – ÇANAKKALE Sabah erken saatte cam seyir terasından İncekaya Kanyonu manzarasını izleyiş ve havanın uygun olması durumunda safran tarlası gezisi. Safran bitkisi ve hasatı hakkında bilgi edinme. Tarihi Safranbolu sokaklarında rehber eşliğinde yürüyüş. Ardından florası en zengin bölgelerden biri olan Yenice Ormanları’na hareket. Şeker Kanyonu’na giriş. Derin kanyon geçişi ve kaya bitkilerinin tanınması. Karışık yapraklı ormanların arasından Şeker Kanyonu’nda yürüyüş ve öğle yemeği. Yemek sonrası şimşir ormanları, sandal, koca yemiş, funda ve akçakesmeden oluşan kalıntı Akdeniz makisi ile orta tabakada kayın, meşe, kestane ve gürgenden oluşan yapraklı orman, üst tabakada köknarlar, en üstte ise sarıçamlardan oluşan çok tabakalı Yenice Ormanları’nın gezilmesi. Çanakkale’ye hareket.

Tur İncelemeleri

Henüz bir inceleme yok.

Değerlendir

Değerlendirme