2 Gece 4 Gün
Süre

ÜZGÜNÜZ, BU TURUMUZDA KONTENJAN BULUNMAMAKTADIR. DİLERSENİZ SAYFAMIZDA BULUNAN DİĞER TURLARIMIZI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

Van Çıkışlı Kapadokya Turu; Kapadokya, 60 milyon yıl önce Erciyes, Hasandağı ve Güllüdağ’ın püskürttüğü lav ve küllerin oluşturduğu yumuşak tabakaların milyonlarca yıl boyunca yağmur ve rüzgar tarafından aşındırılmasıyla ortaya çıkan bölge. Erciyes, Hasan Dağı ve Güllü Dağ’ın püskürttüğü lav ve küllerin oluşturduğu yumuşak tabakaların, milyonlarca yıl boyunca yağmur ve rüzgar tarafından aşındırılmasıyla, dünyada başka hiç bir yerde görülemeyecek ilginçlikte ve güzellikte bir coğrafya ortaya çıktı. Burası bugün Kapadokya olarak adlandırılıyor. Kayalara oyulmuş benzersiz evleri, kiliseleri, yeraltı şehirleri, rengarenk balonları, ünlü şarapları ve muhteşem günbatımıyla Kapadokya büyüleyici ve gizemli bir atmosfere sahip. Sahip olduğu tarihi ve kültürel zenginliği ile yıllardır yerli yabancı turistlerin seyahat planlarında ilk sırayı almayı başarmış ve bölgenin güzelliklerini tanıtmak için seyahat acentaları tarafından binlerce tur düzenlenmektedir.Bunlardan bir taneside Van Çıkışlı Kapadokya Turu’dur.Van Çıkışlı Kapadokya Turu genel itibari ile 2 gece 5 günlük bir turu kapsar.Bu tur içinde konaklamalar, lüks ulaşım hizmeti, otelde kalınan tüm zamanlar sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil olmaktadır. Van Çıkışlı Kapadokya Turu Van kalkışlı ve Van ve Türkiye’nin her şehrinden katılmak isteyen misafirlerimiz için her detay düşünülerek hazırlanmıştır. Van çıkışlı olacak tur gezisine nelerin dahil olup olmadığını daha ayrıntılı şekilde aşağıda bulabilirsiniz. Bu turumuzun kalkış ve dönüş yeri Van olarak düzenlenmektedir.

Van Çıkışlı Kapadokya Turu;

(Mevlana celaleddin rumii hz. Türbesi, Alaattin tepesi, Meram Bağları, Sultanhan’ı Kervansarayı, Ihlara Vadisi, Derinkuyu yeraltı şehri, Kaymaklı yeraltı şehri, Çanak çömlek atölyesi, Ürgüp, Kendine özgü mimari evlerden olan asmalı konak, Göreme açık hava müzesi, çavuşin tepesini, üç gezelleri,uç hisarı,zelve açık hava müzesi, dervent vadisi)

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

 

  • Lüks araçlar ile ulaşım

  • 2 gece konaklama (1 Konya, 1 Avanos)

  • 3 Sabah kahvaltısı

  • 2 akşam yemeği

  • Araç içi yapılacak olan ikramlar

  •  Profosyonel rehberlik hizmeti

 

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

Otel dışında alınan eksta yemekler ve ekstra harcamalar

Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Kişisel harcamalar (Minibar ve otel içerisinde alınan ekstra yiyecek ve içecekler)

Acenta servislerinde belirtilmemiş tüm servisler

Van Çıkışlı Kapadokya Turu 5 gün 2 gece  gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde 5 güne yayılmıştır. Van Çıkışlı Kapadokya Turu için yapılan tüm hazırlıklar degerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenerek Van çıkışlı olarak düzenlenmeye devam etmektedir.

1

1.Gün

Akşam 16.00 acentemizin önünden hareket ediyoruz. Tatvan,bitlis,Diyarbakır,adana güzergahından konyaya hareket ediyoruz. Gece yolculuğu.

2

2.Gün

Sabah saatlerinde konya’ya ulaşıyoruz.  Varışımızın ardından gece kalacağımız otele yerleşiyoruz. Açık büfe kahvaltımızı yapıyoruz. Ardından turumuz başlıyor. İlk olarak Mevlana celaleddin rumii hz. Türbesine uğruyoruz. Mevlana’yı rehberimiz eşliğinde tüm detaylarıyla ziyaret ettikten sonra bedestende alışveriş molası veriyoruz. Ardından konya’ya gelinirde etli ekmek yenmezmi. Restauranta geçiş yapıp krallara layık etli ekmeğimizi tadıyoruz. Sonrasında dünyanın belirli büyüklükteki kavşaklarından birine uğruyoruz. Yöre halkı tarafından Alaattin tepesi olarak bilinen kavşağa ulaşıp sırasıyla alaaddin camii,türbesi,ince minare müzesi,karatay müzesi gezilerini gerçekleştirip zaferde serbest zaman ve sonrası meram bağlarına geçiyoruz. Günümüzü eşsiz doğada çaylarımızı yudumlayarak bitirdikten sonra otelimize geçiyoruz.  Akşam yemeği otelde.

3

3.Gün

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası turumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz. İlk olarak aksaray’a hareket ediyoruz. Aksaray’da bulunan sultanhan’ı kervansarayına geçiyoruz. Kervansaray gezisi sonrası ıhlara vadisine geçiyoruz. Uygun ayakkabı yanınıza mutlaka alınız. Melendiz çayının geçtiği içinde kiliselerin barınma yerlerinin olduğu ıhlara vadisini dolaşıp öğle yemeği molası veriyoruz. Yemek sonrası rotamızı bu kez Derinkuyu yeraltı şehrine çeviriyoruz. Derinkuyu’ya ulaşıp yeraltı şehrini geçiyoruz. Yerin 7 kat altına yapılmış muhteşem bir yapıyı gezip ordan da kaymaklı yeraltı şehrine geçiyoruz. Kaymaklı yeraltı şehrini de ziyaret edip avanos’a yöneliyoruz. Çanak çömlek atölyesine uğruyoruz. Geçmişi çok eskilere dayanan çanak çömlek yapımını ustamızın maharetli ellerinde izleyip avanostaki otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği otelde.

4

4.Gün

Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltı sonrası rotamızı ürgüp’e çeviriyoruz. Kendine özgü mimari evlerden olan asmalı konak’a uğruyoruz konak ziyareti sonrası göreme ye geçiyoruz. Göreme açık hava müzesini,geziyoruz. Ardından öğle yemeği molası eriyoruz. Ardından sırasıyla  çavuşin tepesini, üç gezelleri,uç hisarı,zelve açık hava müzesini ve son olarak dervent vadisi gezisini tamamlayıp turumuzu noktalıyoruz. Van’a doğru yola çıkıyoruz. Kayseri şehir merkezinde akşam yemeği molası veriyoruz. Kısa bir kayseri şehir turu yapıp malatya elazığ güzergahını kullanarak van’a hareket ediyoruz. Gece yolculuğu.

5

5.Gün

Bingöl,muş, tatvan güzergahından öğle saatlerine doğru van’a varış .bir sonraki turda görüşmek dileğiyle….

Kapadokya Turu

Tur İncelemeleri

Henüz bir inceleme yok.

Değerlendir

Değerlendirme