1 Gece 2 Gün
Süre
2 Aralık-3 Aralık 2017
Tarih

ÜZGÜNÜZ, BU TURUMUZDA KONTENJAN BULUNMAMAKTADIR. DİLERSENİZ SAYFAMIZDA BULUNAN DİĞER TURLARIMIZI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

Uşak Çıkışlı İstanbul Turu; İstanbul  sahip olduğu tarihi ve kültürel dokusu ile tüm seyahat gezginlerinin odak noktası olan şehir.İstanbul bulunduğu konum,sahip olduğu tarihi ve kültürel varlıklar ve muhteşem boğaz manzarası ile her yıl milyonlarca yerli yabancı turiste ev sahipliği yapmaktadır.İstanbul’un bu tarihi ve kültürel değerlerini yerli yabancı turistlere tanıtmak için yüzlerce tur düzenlenir.Bunlardan biride Uşak çıkışlı olan Uşak Çıkışlı İstanbul Turu’dur.Uaşk Çıkışlı İstanbul Turu genel itibari ile 2 günlük bir turu kapsar.Bu tur içinde konaklamalar, lüks ulaşım hizmeti, otelde kalınan tüm zamanlar sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil olmaktadır. Uşak Çıkışlı İstanbul Turu Uşak kalkışlı ve Uşak ve Türkiye’nin her şehrinden katılmak isteyen misafirlerimiz için her detay düşünülerek hazırlanmıştır. Uşak çıkışlı olacak  geziye nelerin dahil olup olmadığını daha ayrıntılı şekilde aşağıda bulabilirsiniz. Bu turumuzun kalkış ve dönüş yeri Uşak olarak düzenlenmektedir.

Uşak Çıkışlı İstanbul Turu;

(Bizans Dönemi’nin en önemli su sarnıçlarından biri olan Yerebatan Sarayı, İmparator Justinien zamanında klise olarak inşa edilmiş olan dünyaca ünlü Ayasofya Müzesi, 6 minaresiyle İstanbul’un sembolü olan Sultan Ahmet (MAVİ) Camii,Panaroma1453 Müze, Dolmabahçe Sarayı, Tarihi Eminönü Balıkçısı, Piyer Loti, Eyüpsultan Camii)

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

Lüks araçlarla ulaşım

Profosyonel Rehberlik Hizmeti

Zorunlu Seyahat Sigortası

1 gece otelde konaklama

Otelde Açık Büfe  Kahvaltı

TURSAB yetki belgesi

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Öğlen yemeği ve dönüş akşam yemeği

Kişisel harcamalar (Minibar ve otel içerisinde alınan ekstra yiyecek ve içecekler)

Uşak Çıkışlı İstanbul Turu 2 gün gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde 2 güne yayılmıştır.Uşak Çıkışlı İstanbul Turu için yapılan tüm hazırlıklar degerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenerek Uşak çıkışlı olarak düzenlenmeye devam etmektedir.Yurt içi ve yurt dışı tüm seyahat planlarınız için lütfen sayfamızı ziyaret edebilir turlar hakkında detaylı bilgi almak için seyahat danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.En kısa zamanda gruplara özel butik tur sayfamız aktifleşecektir.

 

1

1.Gün

Cuma günü saat 24:00’da misafirlerimizi Uşak Kipa önünden alıp İstanbul’a hareket ediyoruz. Uygun yerlerde mola vererek yolculuğumuza devam ediyoruz. İstanbul’da alacağımız sabah kahvaltısının ardından rehberimiz eşliğinde İstanbul gezimiz başlıyor. İlk ziyaret yerimiz Marmara’ya ve Boğaz’a hakim bir tepe üzerinden 400 yıl boyunca Osmanlı sultanlarına konutluk etmiş olan Topkapı Sarayı’nı ve Kutsal Emanetler’i ziyaret. İkinci ziyaret yerimiz Bizans Dönemi’nin en öenmli su sarnıçlarından biri olan Yerebatan Sarayı’nı ziyaret. Ardından İmparator Justinien zamanında klise olarak inşa edilmiş olan dünyaca ünlü Ayasofya Müzesi’ni ziyaret. 6 minaresiyle İstanbul’un sembolü olan Sultan Ahmet(MAVİ) Camii’ni ziyaretin ardından otele varış konaklama ve akşam yemeği otelde.

2

2.Gün

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltımızın sonrasından günün ilk ziyareti Topkapı semtinde bulunan İstanbul’un fethini bizlere tekrardan yaşatacak Panaroma1453 Müzesi oluyor. Sonrasında Atamızın huzuruna, son günlerini geçirdiği ve hayata gözlerini yumduğu mimarlık harikası Dolmabahçe Sarayı’nı ziyaret. Sarayın haremlik selamlık bölümü, kristal merdivenleri, imparator kapısı ve mavi salon görülmeye değer mekanlardan. Saray ziyareti sonrası Haliç’in diğer tarafına geçerek Eminönü’ne gelerek öğle yemeği için Tarihi Eminönü Balıkçısı’nda balık-ekmek keyfiyle öğle yemeğimiz için serbest zamanımız oluyor. Öğle yemeğimiz sonrasında boğazda tekne turuna çıkmak üzere iskelenin yolunu tutuyoruz. İstanbul’u boğazdan keşfetme imkanı bulurken tarihi yalılar, sarayları, asma köprüleri, camileri, hisarları, Kız Kulesi’ni, ve noğazın her iki yakasını süsleyen daha nice yapıları yakından görerek fotoğraflıyoruz. Boğaz turumuz sonrasında Eyüp’e geliyor ve teleferik ile Piyer-Loti’ye çıkarak çaylarımızı Haliç’in eşsiz güzelliği karşısında içiyoruz. Sonrasında Eyüp Sultan Camisi ve akşam yemeği için serbest zamanımız oluyor. Sonrasında dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Keyifle geçen yolculuğumuz sonrasında UIşak’a dönüyor ve bir başka Aruz Turizm organizasyonunda buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizle vedalaşıyoruz.

Tur İncelemeleri

Henüz bir inceleme yok.

Değerlendir

Değerlendirme