1 Gece 2 Gün
Süre
9 Aralık-10 Aralık 2017
Tarih

Uçaklı Konya Şeb-i Arus Turu; Mevlâna’nın sevgiye dayalı felsefesi ve ölüm gecesini “düğün gecesi” olarak gören mevlevîler; vuslatın 744. yıldönümünde Mevlâna’yı anlamak; Şems-i Tebrizî ve Mevlâna: İki deryanın buluşması; I. Kılıç Arslan’dan Alâeddin Keykubat’a Anadolu Selçukluları ve Konya’daki olağanüstü zenginlikteki kültürel miras: Alâeddin Camisi, Karatay Medresesi, Sırçalı Medrese, İnce Minareli Medrese, Sahip Ata Külliyesi ve Mevlâna Müzesi; sille taşından yapılmış evleri, farklı inançlara ait ibadethaneleriyle farklı kültür ve geleneklerin harmanlandığı zengin bir geçmişe sahip Sille; Anadolu’nun kalbine mistik bir yolculuk. Biletiniz.com aracılığı ile bu güzellikleri yaşamaya hazır olabilirsiniz. İstanbul Çıkışlı Uçaklı Konya Şeb-i Arus Turu genel itibari ile 2 günlük bir turu kapsar. Bu tur içinde konaklamalar, lüks ulaşım hizmeti, otelde kalınan tüm zamanlar sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil olmaktadır. İstanbul Çıkışlı Uçaklı Konya Şeb-i Arus Turu İstanbul kalkışlı ve İstanbul ve Türkiye’nin her şehrinden katılmak isteyen misafirlerimiz için her detay düşünülerek hazırlanmıştır. İstanbul Çıkışlı Uçaklı Konya Şeb-i Arus Turu gezisine nelerin dahil olup olmadığını daha ayrıntılı şekilde aşağıda bulabilirsiniz. Bu turumuzun kalkış ve dönüş yeri İstanbul olarak düzenlenmektedir.

“Her gün bir yerden göçmek ne iyi,

Her gün bir yere konmak ne güzel, bulanmadan, donmadan akmak ne hoş,
Dünle beraber gitti, cancağızım, ne kadar söz varsa düne ait
Şimdi yeni şeyler söylemek lazım”
Mevlana

Uçaklı Konya Şeb-i Arus Turu;

(Mevlana Müzesi, Alimlerin Sultanı anlamına gelen Sultan’ul Ulema’nın yani Hz. Mevlana’nın Babası Bahaddin Veled’in mezarı, Huzur-u Pir, Semahane ve Mescid yapısı, Sakal-ı Şerif, Sandukalar, Mesnevi ve Divan-ı Kebir gibi yazma eserleri, Matbuah adını verdiğimiz Mutfak binası, Derviş hücreleri, Sultan Selim Cami, Üçler Mezarlığı ve Yusufağa Kütüphanesi, Şems-i Tebriz-i Türbe ve Camisi, meşhur Kebapçı Şükrü Restaurant, Meram Bağları, Hz Mevlana’ nın Aşçısı Ateşbaz Veli Türbesi, Konya Tropikal Kelebek Bahçesi, Alâeddin tepesi üzerindeki Alaaddin Camii’ ni ve Karatay Medresesi, Anadolu’da erken Hrıstiyanlık döneminin önemli merkezlerinden biri, çok enteresan eski bir Rum yerleşkesi olan Sille, Aya Eleni Kilisesi)

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

 • 1 gece Konya Konya Novotel Konya’da Sabah Kahvaltısı ve Akşam Yemeği dahil konaklama
 • Pegasus Havayolu ile Gidiş – Dönüş Ekonomi Sınıfı Uçak Bileti
 • Şeb-i Arus Töreni Giriş Bileti
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti
 • Lüks otobüsler ile ulaşım
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Acente İflas Sigorta Poliçesi

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Akşam yemeklerinde alınacak içecekler
 • Öğle yemekleri
 • Otellerdeki ekstralar
 • Tüm özel harcamalar

İstanbul Çıkışlı Uçaklı Konya Şeb-i Arus Turu 2 gün gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde 2 güne yayılmıştır. İstanbul Çıkışlı Uçaklı Konya Şeb-i Arus Turu için yapılan tüm hazırlıklar degerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenerek İstanbul çıkışlı olarak düzenlenmeye devam etmektedir. Seyahat gezginleri Biletiniz.com‘da yurt içi ve yurt dışı, gruplara özel butik turlar gemi turları ve daha fazlası yer almaktadır. Tüm turlarımızla ilgili bilgi sahibi olmak isterseniz lütfen sayfamızı ziyaret ediniz.

 

1

1.Gün

Sabah 05:00′ da Ataköy Atrium AVM Önünden, 05:30′ da Metro City AVM Önü, 06:00′ da Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı yanından servislerimiz ile Sabiha Gökçen Havalimanı’na hareket ediyoruz. Havalimanına kendi imkanları ile gelen misafirlerimizle 06:30’ da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar Terminali’nde buluşuyoruz. Pegasus’ un PC 2700 07:55 uçağı ile Konya’ya hareket ediyoruz. Uçuşumuz yaklaşık 1 saat 15 dk sürecek. Konya’ya indikten sonra bizi bekleyen aracımıza binerek ilk olarak Mevlana Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Alimlerin Sultanı anlamına gelen Sultan’ul Ulema’nın yani Hz. Mevlana’nın Babası Bahaddin Veled’in mezarını ziyaret ederek başlıyoruz bugünkü Konya gezimize. Mevlana Müzesi’nde Mevlana Celaleddin Rum-i ve diğer Mevlevilerin mezarlarını ziyaret ettikten sonra Huzur-u Pir, Semahane ve Mescid yapısını ve bu yapılarda sergilenmiş; Sakal-ı Şerif, Sandukalar, Mesnevi ve Divan-ı Kebir gibi yazma eserleri ayrıca Matbuah adını verdiğimiz Mutfak binası ve Derviş hücreleri ve hücrelerde sergilenen Mevlevi yaşantısı hakkında bilgi veren çok sayıda kıymetli nesneleri görerek Mevlana Müzesi turumuzu tamamlıyoruz. Mevlana Müzesinden sonra Sultan Selim Cami, Üçler Mezarlığı ve Yusufağa Kütüphanesi’ni panoramik olarak görerek Hz. Mevlana’nın hayatında devrim yapmış 13. Yüzyılın en önemli şahsiyetlerinden biri olan Şems–i Tebriz-i Türbe ve Camisini ziyaret ediyoruz. Gezimize biraz ara vererek yaklaşık saat 14:00’da öğle yemeğimizi meşhur Kebapçı Şükrü Restaurant’ta alıyoruz. Yemek sonrası yapacağımız panoramik şehir turu sırasında Selçuklu Konya’sının özgün eserlerini görüp Meram Bağlarına gidiyor, dönüş yolunda ise Hz Mevlana’ nın Aşçısı Ateşbaz Veli Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Otele varışımız 17:00 civarında olacak. Kısa bir dinlenme süresi ve akşam yemeğimizden sonra Şeb-i Arus törenini izlemek üzere otelden ayrılıyor ve tören sonrası tekrar otelimize dönüyoruz. Konaklama ve Akşam Yemeği Novotel Konya’da.

2

2.Gün

Sabah otelde alacağımız geç kahvaltı sonrasında Konya Tropikal Kelebek Bahçesi’ni ziyaret ediyoruz. Bu gezi sonrasında Alâeddin Tepesi üzerindeki Alaaddin Camii’ni ve Karatay Medresesi’ni rehberimiz eşliğinde ziyaret ediyoruz . Daha sonra Anadolu’da erken Hrıstiyanlık döneminin önemli merkezlerinden biri, çok enteresan eski bir Rum yerleşkesi olan Sille’ye gidiyor ve orada Aya Eleni Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Sille’deki gezimizin ardından kısa bir çay molası veriyor ve öğle yemeğimizi almak üzere restauranta hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizde (ekstra) yöresel Konya lezzetlerini tadıyoruz. Yemek sonrasında alışveriş için serbest zaman veriyor ve belirtilen saatte aracımızla buluşarak havaalanına gitmek üzere yola çıkıyor ve Pegasus’un PC 2705 20:15 uçağı ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Uçağımız 21:30’da iniyor ve servis aracımızla sizleri almış olduğumuz noktalara bırakarak bir sonraki seyahatimizde görüşmek üzere ayrılıyoruz.

9-10 Aralık 2017 17-18 Aralık 2017
783,00 Tl 783,00 Tl

Tur İncelemeleri

Henüz bir inceleme yok.

Değerlendir

Değerlendirme