1 Gün
Süre
19 Kasım 2017
Tarih

Şirince Domatia Karina; Sahip olduğu muhteşem güzellikler ile seyahat gezginlerinin ilgi odağı haline gelmiştir. Seyahat gezginlerinlerinin huzur bulaşacağı,dinlenebileceği ve denizin sesini dinleyebilecekleri muhteşem yerlerden oluşmaktadır. Bu muhteşem doğa görselliğini yaşamak için ve seyahat deneyimlerine bu yerleri de eklemek için binlerce tur düzenlenmektedir. Bunlardan biride Manisa çıkılı Şirince Domatia Karina Turudur. Bu tur genel itibari ie 1 günlük bir turu kapsar. Bu tur içinde konaklamalar, lüks ulaşım hizmeti, otelde kalınan tüm zamanlar sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil olmaktadır. Şirince Domatia Karina Turu Manisa kalkışlı ve Manisa ve Türkiye’nin her şehrinden katılmak isteyen misafirlerimiz için her detay düşünülerek hazırlanmıştır. Manisa çıkışlı olacak Şirince Domatia Karina turu gezisine nelerin dahil olup olmadığını daha ayrıntılı şekilde aşağıda bulabilirsiniz. Bu turumuzun kalkış ve dönüş yeri Manisa olarak düzenlenmektedir. Manisa çıkışlı olarak düzenlenecek tüm turlarımızı görmek ve katılmak için lütfen sayfamızı ziyaret ediniz ve bizlerle iletişime geçiniz.

Şirince Domatia Karina;

( Domatia Rum Köyü ve Şirince Köyü, Yakın çevresinde eski gümrük binalarının olduğu Karina, antik yerleşim Tebai ve Lade Adası, Arnavut Kaldırımları, Dağdaki Efes olarak bilinen Nişanyan evleriyle meşhur eski Türk ve Rum  evleri )

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

Lüks araçlarla ulaşım

Araç içerisinde yapılacak olan ikramlar

Öğle yemeği

Profosyonel rehberlik hizmeti

Zorunlu seyahat sigortası

Sınırsız ve güler yüzlü acenta refakati

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

Eksta yemekler ve ekstra harcamalar

Sabah kahvaltısı

Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Kişisel harcamalar (Minibar ve otel içerisinde alınan ekstra yiyecek ve içecekler)

Acenta servislerinde belirtilmemiş tüm servisler

Şirince Domatia Kairna turu 1 gün gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde 1 güne yayılmıştır. Şirince Domatia Karina  için yapılan tüm hazırlıklar degerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenerek Manisa çıkışlı olarak düzenlenmeye devam etmektedir. Sayfamızı ziyaret edip yurt içi yurt dışı diediğiniz her şehirden turlara katılabilirsiniz.

 

1

1.Gün Şirince Domatia Karina

Sabah saat 09.00’da Beyaz Fil önünden misafirlerimizi aldıktan sonra Domatia Rum Köyü’ne ve Şirince Köyü’ne gitmek üzere yola çıkıyoruz. Eski adı Domatia köyü olan eski Doğanbey Köyü M.Ö. 7. y.y’dan günümüze uzanan bir geçmişe sahiptir. Yakın çevresinde eski gümrük binalarının olduğu Karina, antik yerleşim Tebai ve Lade Adası bulunmaktadır. Domatialılar’ın, Samos’tan (Sisam), Sakız Adası’ndan, Oniki Ada’dan ve Kıbrıs’tan geldikleri bilinir. Eskiden evler büyük bir ormanın içerisinde birbirinden ayrı, her biri büyük avlulara sahip oda şeklinde inşaa edilirmiş ve bu odalara Rumca’da Domatia denmiştir. Yerleşim biraz daha gelişip köy meydana geldiğinde bu isim, aynı zamanda köyün ismi olmuştur.

Sırtını Dilek Dağı’na (Samsun Dağı) yaslamış. Bu eski Rum Köyü’nün deniz manzaralı, Arnavut kaldırımlı  dar sokaklarında sessizce dolaşıp fotoğraf çekimi yaptıktan sonra Domatia ‘ya 6 km uzaklıktaki, Karina sahilinde bulunan meşhur balık lokantasında balıklarımızı yiyoruz . Bu bölge, Büyük Menderes Irmağı’nın, Ege Denizi’ne kavuştuğu yerde oluşmuş ilginç bir coğrafi oluşumdur ve Dilek Yarımadası’nın gidilebilecek en uç noktasıdır.Bundan sonrası Yunan Adası Sisam’a çok yakın olduğu için Jandarma koruması altındadır.

Keyifli bir yemeğin ardından yolumuza devam ediyoruz ve Şirınce’ye ulaşıyoruz . Dağdaki Efes olarak bilinen Nişanyan evleriyle meşhur eski Türk ve Rum evlerinin arasında dolaşıyoruz, dilersek şarap alışverişimizi yapıyoruz. Şirince gezimizin ardından turumuzun sonuna geliyor ve geri dönüş yolculuğuna başlıyoruz.

Tur İncelemeleri

Henüz bir inceleme yok.

Değerlendir

Değerlendirme