1 Gece 2 Gün
Süre
21 Ekim-22 Ekim 2017
Tarih

ÜZGÜNÜZ, BU TURUMUZDA KONTENJAN BULUNMAMAKTADIR. DİLERSENİZ SAYFAMIZDA BULUNAN DİĞER TURLARIMIZI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

Şile-Ağva Turu; Şile, istanbul metropolünün gürültü ve keşmekeşinden, trafik ve stresinden uzak güzel, şirin bir ilçemizdir. Şile, Marmara Bölgesinin kuzey doğusunda, Karadeniz kıyısından yani yeşilin içinden mavi denizlere açılan İstanbul’un kuzey penceresidir. Ağva, İstanbul’un Şile ilçesine bağlı bir beldedir. İstanbul’a uzaklığı 97 kilometredir ve bir tatil beldesidir. Yeşilçay ve Göksu’nun Karadeniz’e döküldükleri yerde oluşan küçük bir delta üzerine kuruludur. Zaten Ağva, “iki dere arası” demektir. Şehrin gürültüsünden uzaklaşıp yeşilin ve mavinin huzurunu yaşamak isteyen misafirlerimiz için turlar düzenlenmektedir. Bunlardan biri de Ankara Kalkışlı Şile-Ağva Turu’dur. Bu tur genel itibari le 2 günlük bir turu kapsar. Bu tur içinde konaklama, lüks ulaşım hizmeti dahil olmaktadır. Ankara Kalkışlı Şile-Ağva Turu Ankara kalkışlı ve Türkiye’nin her şehrinden katılmak isteyen misafirlerimiz için her detay düşünülerek hazırlanmıştır. Ankara Kalkışlı Şile-Ağva Tur gezisine nelerin dahil olup olmadığını daha ayrıntılı şekilde aşağıda bulabilirsiniz. Bu turumuzun kalkış ve dönüş yeri Ankara olarak düzenlenmek.

Şile-Ağva Turu;

( Maşukiye, Polonezköy, Kırım Harbi’nde Karadeniz’den İstanbul Boğazı’na girecek gemiler için yapılmış olan dünyanın ikinci büyük deniz feneri, Meryem Ana Kilisesi, Zofia Teyze’nin Anı Evi, Arıcılık Müzesi, Göksu Nehri, Karadeniz’in şirin balıkçı köyü Kerpe, Kartal Kayalar)

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

 • Ulaşım
 • İlk gün araçta kahvaltı
 • Çevre gezileri
 • 1 Gece yarım pansiyon konaklama
 • Rehberlik hizmeti
 • Müze giriş ücretleri
 • Seyahat sigortası
 • Ayder Turizm refakati ve ikramlar

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Özel harcamalar
 • Öğle yemekleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler
 • Göksu Nehri’nde tekne turu

Ankara Kalkışlı Şile-Ağva Turu 2 gün gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde 2 güne yayılmıştır. Ankara Kalkışlı Şile-Ağva Turu için yapılan tüm hazırlıklar degerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenerek Ankara çıkışlı olarak düzenlenmeye devam etmektedir.

Diğer yurtiçi turlarımızdan haberdar olmak için yurtiçi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Turlarımızla ilgili bilgi almak için bize iletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

1

1.Gün

Sabah saat 07.30’da Sıhhiye Sezenler Caddesi Atatürk Lisesi önünde, 08.00’da Ümitköy Galleria Avm önünde buluşarak, gezimizin ilk durağı olan muhteşem doğası ve alabalıklarıyla ünlü, aşık ve maşukların diyarı Maşukiye’ye hareket ediyoruz. Maşukiye’nin ismi âşık anlamına gelen maşuktan geliyor. Gerçekten gelenlerin çevredeki güzelliklere aşık olduğu, Kartepe’nin eteğinde yeşili ve şırıl şırıl akan sularıyla eşsiz bir doğaya sahip Maşukiye. Kısa bir çevre turu ardından öğle yemeği molası. Yemek sonrası İstanbul’un arka bahçesi Polonezköy’e hareket. Polonezköy’de Meryem Ana Kilisesi, Zofia Teyze’nin Anı Evi ve Arıcılık Müzesi’nin görülmesi, kısa çevre yürüyüşleri ve serbest zaman. Belirlenen saatte buluşarak bezi ve balığıyla ünlü şirin sahil kasabası Şile’ye hareket ediyoruz. Denizi, ormanı ve tertemiz kumsalı ile ünlü bu şirin beldemizde Kırım Harbi’nde Karadeniz’den İstanbul Boğazı’na girecek gemiler için yapılmış olan dünyanın ikinci büyük deniz fenerini gördükten sonra akşam yemeği ve konaklama için Değirmen Otel’e yerleşiyoruz.

2

2.Gün

Kahvaltı sonrası huzurlu ve dinlendirici bir ortama sahip, size kendinizi rüyada hissettiren Ağva’ya hareket. Ağva gerçekten de Latince anlamında olduğu gibi, iki derenin arasında, bir tarafı orman diğer tarafı deniz kenarında bir kasaba. Başınızı çevirdiğiniz her yerde yeşile veya maviye rastlıyorsunuz. Göksu Nehri kenarında, yemyeşil bir su ve yeşilin birçok tonunu sayabileceğiniz orman manzarası eşliğinde öğle yemeği molası ve serbest zaman veriyoruz. Arzu eden misafirlerimizle Göksu Nehri üzerinde ekstra tekne turuna çıkıyoruz. Serbest zamanımızın bitiminde bir başka durağımız olan hırçın Karadeniz’in şirin balıkçı köyü, Kerpe’ye hareket ediyoruz. Kerpe yakınlarındaki koylarda kayaların deniz seviyesinde baklava biçimli kayalar görebilirsiniz. İlginç jeolojik yapısı nedeniyle görülmesi gereken bu kayalar suyun içinde yumuşak, çıkarıldıktan sonra sertleşme özelliğine sahip. Bu özelliği nedeniyle, Osmanlı döneminde insan gücüyle dikdörtgenler şeklinde kesilerek İstanbul’a getirilmiş. Sultanahmet Cami dahil bir çok caminin yapımında ve Anadolu Hisarı’nın inşasında kullanılmıştır. Muhteşem manzarasıyla Kartal Kayalar’ı gördükten sonraki serbest zamanımızda dilediğinizce vakit geçirebilirsiniz. Belirlenen saatte buluşarak keyifli yolculuğumuzun son durağı olan Ankara’ya hareket ediyoruz.

Bu keyifli tur sona ererken, Ayder Turizm’in bir başka turunda sizleri misafir etmekten mutluluk duyacağız.

Tur İncelemeleri

Henüz bir inceleme yok.

Değerlendir

Değerlendirme