1 Gece 2 Gün
Süre
8 Aralık-10 Aralık 2017
Tarih

Şeb-i Arus Törenleri; Şeb-i Arus kelimesi “Düğün Gecesi” demektir. Mevlana ölüm gününü “Hakk’a vuslat” yani “Yaratana Kavuşma” (Düğün Günü-Gecesi) saymıştır, “Herkes ayrılıktan bahsetti, bense vuslattan” der. Ölüm Mevlana için kişinin aslına dönüşü, kaynağının ilahi bir cevher olması nedeniyle “Allah’a dönüş” olarak yorumlar. Bir başka ifadeyle ölüm “cismin ortadan kalkması değil, Allah’a doğru uçmasıdır”. Ölüm, Müslümanlık öncesi Türklerde de aynı şekilde ifade edilir. Mevlana’nın ölüm günü (veya vuslat günü) olan 17 Aralık tarihinde, Mevlana’yı anma amacıyla her yıl yapılan törenin adıdır.

Her yıl Aralık ayında ikindi vaktinden sonra Kur’an-ı Kerim okunarak ve Ayn-ül Cem (toplu olarak Sema töreni) yapılarak gerçekleştirilir. Her yıl yüzlerce misafiri ağırlayan bu manevi yolculuğu bu yıl da sizin için düzenliyoruz. Biletiniz.com ayrıcalığı ile Şeb-i Arus Törenlerine gitmeye hazır mısınız? Manisa çıkışlı Şeb-i Arus Törenleri genel itibari le 2 günlük bir turu kapsar. Bu tur içinde konaklamalar, lüks ulaşım hizmeti, otelde kalınan tüm zamanlar sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil olmaktadır. Manisa çıkışlı Şeb-i Arus Törenleri Manisa kalkışlı ve Manisa ve Türkiye’nin her şehrinden katılmak isteyen misafirlerimiz için her detay düşünülerek hazırlanmıştır. Manisa çıkışlı Şeb-i Arus Törenleri gezisine nelerin dahil olup olmadığını daha ayrıntılı şekilde aşağıda bulabilirsiniz. Bu turumuzun kalkış ve dönüş yeri Manisa olarak düzenlenmektedir.

 Şeb-i Arus Törenleri ;

( Sille, Aya Eleni Kilisesi, Eski Rum Evleri, Mevlana Müzesi, Şems-i Tebrizi, Selimiye Cami, Aziziye Cami, Şerafeddin Cami, İplikçi Cami, Alaaddin Tepesi, Alaaddin Camii, Karatay Müzesi, İnce Minareli Medrese, Avrupa’nın en büyük yapay tropikal kelebek bahçesi, Akşehir, Nasreddin Hoca Türbesi )

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

– Lüks araçlarla ulaşım ve çevre gezileri
– Otelde 1 gece yarım pansiyon konaklama
– Otelde alınan sabah kahvaltısı ve akşam yemeği
– Seyahat sigortası hizmet paketi
– Profesyonel rehberlik hizmeti
– İkramlar

– Şeb-i Arus tören giriş bileti

– Magnesiatour refakati

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

– Müze, ören yeri, Milli Park giriş ücretleri
– Öğle yemekleri, otelde alınan içecekler
– İlk gün yolda alınan sabah kahvaltısı ve molalar

Manisa çıkışlı Şeb-i Arus Törenleri 2 gün gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde 2 güne yayılmıştır. Manisa çıkışlı Şeb-i Arus Törenleri için yapılan tüm hazırlıklar değerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenerek Manisa çıkışlı olarak düzenlenmeye devam etmektedir. Seyahat gezginleri Biletiniz.com‘da yurt içi ve yurt dışı, gruplara özel butik turlar gemi turları ve daha fazlası yer almaktadır. Tüm turlarımızla ilgili bilgi sahibi olmak isterseniz lütfen sayfamızı ziyaret ediniz.

 

 

1

1.Gün

Gece saat : 23.00’de Beyaz Fil önünden  siz değerli konuklarımızı alıp, Konya’ya yolculuğumuza başlıyoruz. Rüyalarınızla başbaşa bir gece yolculuğu..

Sabah saatlerinde Konya’ya varış. Şehir merkezinde rehberimizin yönlendireceği bir mekanda alacağımız sabah kahvaltısı (Extra) nı takiben Konya turumuza başlıyoruz. İlk olarak sabah kahvemizi tarihi 6000 sene öncesine kadar giden, bir zamanlar Rumların da yaşadığı şirin bir köyümüz Sille’de içerek başlıyoruz. Aya Elenia Kilisesi, Eski Rum Evleri, Şapel ve Osmanlı Dönemi güzel eserleri ile bizleri tarihi ile büyüleyecek köyümüzü ziyaretimizin ardından Mevlana Müzesi’ne gidiyoruz. Mevlevilik kültürünü yakından tanıyarak Hz. Mevlana’yı ziyaret ettikten sonra güneşim diye hitap ettiği Şems-i Tebrizi’ye gidiyoruz. Ardından aracımıza geçerek panoramik olarak Selimiye Cami, Aziziye Cami, Şerafeddin Cami, İplikçi Cami, Alaaddin Tepesi ve Alaaddin Camii, Karatay Müzesi, İnce Minareli Medrese’yi görerek Avrupa’nın en büyük yapay tropikal kelebek bahçesine gidiyoruz. Büyük keyif alacağımız bu son ziyaretimizin ardından kültürü ve tarihi ile renklenen, manevi yönüyle büyük haz aldığımız Konya turumuzu bitiriyor ve otelimize yerleşiyoruz. akşam yemeğimizin ardından Şeb-i Arus törenleri için Konya Mevlana Kültür Merkezi’ne gidiyoruz. Vuslat Yıldönümü kutlamalarını izledikten sonra gecenin sonunda otelimize geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.

2

2.Gün

Sabah kahvaltısını takiben otelimizden ayrılıyor ve otobüsümüze yerleşerek Akşehir’e gidiyoruz. Burada Nasreddin Hoca Türbe’sini ziyaret ediyor ve kısa bir alışveriş molasından sonra yolumuza devam ediyoruz. Yolda kısa molalar eşliğinden akşam geç saatlerde Manisa’ya varış ve gezimizin sonu.Bir başka Magnesia Tour gezisinde buluşmak ümit ve dileği ile vedalaşıyoruz.

Tur İncelemeleri

Henüz bir inceleme yok.

Değerlendir

Değerlendirme