1 Gün
Süre
25 Kasım 2017
Tarih

 Sapanca Maşukiye Kartepe Turu; Sapanca Sakarya iline bağlı bir ilçe olup ekonomisi tarım ve turizme dayalıdır. Başlıca tarım ürünleri, mısır ve elma olup, ayrıca az miktarda buğday ve fındık yetiştirilir. Hayvancılık önemli gelir kaynağıdır. En çok sığır beslenir. Tabii güzellikler bakımından zengin olan göl kıyısında birçok turistik tesis ve yazlık ev vardır.  Maşukiye; Samanlı Dağı Kartepe eteklerinde yer alan, Orman içinden akan Yayla Derenin oluşturduğu çağlayanlar üzerine kurulu restoran, çiftlik, piknik alanları, seyir terasları, pınarlar arasında bir huzur beldesidir. Turistlerin ilgisini çekmektedir ve bu güzellikleri görmek ve yaşamak isteyen seyahat gezginleri için turlar düzenlenmektedir. Bunlardan biri de Sapanca Maşukiye Kartepe Turu’dur. Sapanca Maşukiye Kartepe Turu genel itibari ile 1 günlük bir turu kapsar. Bu tur içinde konaklamalar, lüks ulaşım hizmeti, otelde kalınan tüm zamanlar sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil olmaktadır. Sapanca Maşukiye Kartepe Turu Bursa kalkışlı ve Bursa ve Türkiye’nin her şehrinden katılmak isteyen misafirlerimiz için her detay düşünülerek hazırlanmıştır. Bursa çıkışlı olacak Sapanca Maşukiye Kartepe Turu gezisine nelerin dahil olup olmadığını daha ayrıntılı şekilde aşağıda bulabilirsiniz. Bu turumuzun kalkış ve dönüş yeri Bursa olarak düzenlenmektedir.

Sapanca Maşukiye Kartepe Turu;

( Maşukiye, Sapanca Gölü, 1600 – 1850m yükseklik kuşağı üzerinde yer alan Kartepe Kayak Merkezi )

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

Mercedes Travego – Tourismo – Man Fortuna – Mitsubishi Safir araçlar ile ulaşım
>Programda belirtilen tüm geziler
>Araç içi sıcak – soğuk ikramlar

Serpme Köy Kahvaltısı ( Kiremitte Köy Peyniri, Kiremitte Köy Yumurtası, Beyaz Peynir, Kaşar Peyniri, Reçel, Bal, Kaymak, Tereyağı, Zeytin, Patates Cipsi, Sigara Böreği, Acuka, Domates, Salatalık, Yeşil Biber, Söğüş, Kızarmış Ekmek, Limitsiz Çay )
>Maşukiye Osmanlı Bahçesinde ; sucuk ekmek + içecek

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

Kişisel harcamalar
>Yemeklerde belirtilenler haricinde alınan içecekler

Bursa çıkışlı Sapanca Maşukiye Kartepe Turu 1 gün gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde 1 güne yayılmıştır. Bursa çıkışlı Sapanca Maşukiye Kartepe Turu için yapılan tüm hazırlıklar degerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenerek Bursa çıkışlı olarak düzenlenmeye devam etmektedir.

 

 

1

1.Gün

07.00 Bursa İhsaniye Carefour Önü’nden (İzmir yolu üzerindeki Petrol Ofisi) katılacak misafirlerimizle,

Sabah belirttiğimiz kalkış noktalarında buluştuktan sonra araç içerinde çay kahve servisi eşliğinde kahvaltımızı almak üzere Sapanca-Maşukiye’ye varıyoruz. Alacağımız kahvaltının ardından Sapanca Gölü’ne doğru yola çıkıyoruz. Maşukiye; Samanlı Dağı Kartepe eteklerinde yer alan, Orman içinden akan Yayla Derenin oluşturduğu çağlayanlar üzerine kurulu restoran, çiftlik, piknik alanları, seyir terasları, pınarlar arasında bir huzur beldesidir. Doğa ile baş başa kalmak, orman içinde dolaşmak, toprağa basmak, temiz hava solumak, su ve kuş sesi dinleyip, haftanın yorgunluğunu burada atabilirsiniz. Serpme köy kahvaltımızı aldıktan sonra, 1600–1850m yükseklik kuşağı üzerinde yer alan Kartepe Kayak Merkezine ulaşıyoruz. Burada verilen serbest zaman diliminde dileyen misafirlerimiz kayak yapabilir veya kızakla kayabilirler. (Hava şartları müsait olduğu takdirde) Rehberimizin belirteceği saatte otobüsümüzde buluşarak Maşukiye’de bulunan restoranımızda öğle yemeklerimizi alarak, şehir gürültüsünden ve stresinden kaçmak isteyenlerin tercih ettiği mekânlardan biri olan Sapanca’ya varış. Dileyen misafirlerimiz göl kenarında yürüyüş yapabilir, dileyen misafirlerimiz de deniz bisikleti kiralayarak gölün üzerinde keyif yapabilirler. Saat 17.30–18.00 civarı dönüş yoluna geçerek akşam saatlerinde Bursa’ da siz değerli misafirlerimize aldığımız kalkış noktalarında bırakarak bir başka organizasyonda buluşmak dileğiyle veda ediyoruz. Akşam saatlerinde siz değerli misafirlerimiz ile başka bir turda tekrar beraber olmak dileğiyle ayrılış.

26 Kasım

2017

2 Aralık

2017

3 Aralık

2017

9 Aralık

2017

10 Aralık

2017

16 Aralık

2017

17 Aralık

2017

23 Aralık

2017

24 Aralık

2017

30 Aralık

2017

31 Aralık

2017

Tur İncelemeleri

Henüz bir inceleme yok.

Değerlendir

Değerlendirme