2 Gece 3 Gün
Süre

ÜZGÜNÜZ, BU TURUMUZDA KONTENJAN BULUNMAMAKTADIR. DİLERSENİZ SAYFAMIZDA BULUNAN DİĞER TURLARIMIZI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

Şanlıurfa Gaziantep Turu; Şanlıurfa ve Gaziantep sahip olduğu doğal ve kültürel zenginliği tüm seyahat gezginlerinin ilgi odağı olmaktadır. Gaziantep sahip olduğu baklavası ve zeugma Şanlıurfa Balıklı Göl ile tüm gezginleri kendine hayran ırakan iki şehirlerdir. Tüm seyahat gezginlerinin ilgi odağı olan bu iki şehir için yüzlerce tur düzenlenmektedir. Bunlardan biri de Mersin çıkışlı Şanlıurfa Gaziantep Turu’dur. Şanlıurfa Gaziantep genel itibari le 3 günlük bir turu kapsar. Bu tur içinde konaklamalar, lüks ulaşım hizmeti, otelde kalınan tüm zamanlar sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil olmaktadır. Şanlıurfa Gaziantep Turu Mersin kalkışlı ve Mersin ve Türkiye’nin her şehrinden katılmak isteyen misafirlerimiz için her detay düşünülerek hazırlanmıştır. Mersin çıkışlı olacak Şanlıurfa Gaziantep Turu gezisine nelerin dahil olup olmadığını daha ayrıntılı şekilde aşağıda bulabilirsiniz. Bu turumuzun kalkış ve dönüş yeri Mersin olarak düzenlenmektedir.

Şanlıurfa Gaziantep Turu;

ŞANLIURFA (Harran, Harran Ulu Camii, Harran Höyüğü ve şehir surları, Harran Kalesi, konik biçimli Harran evleri, Şanlıurfa şehir merkezi; Balıklıgöl, Halil-ül Rahman Camii, Ayn Zeliha Gölü, Hz. İbrahim’in doğduğu mağara, Sabrın simgesi Hz. Eyüp peygamberin makam)

GAZİANTEP (Halfeti, Birecik Barajı, Sular altında kalan Savaşan Köyü’ne ait evler ve sular altında kalan Camii’yi görerek Rumkale’nin yanıbaşından geçip tekne turu, Gaziantep şehir turu ve Zeugma antik kentinden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği dünyaca ünlü Zeugma Mozaik Müzesi’ni ziyaret, Gaziantep çarşıları)

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

Lüks araçlarla ulaşım

Araç içerisinde yapılacak olan ikramlar

1 gece otelde konaklama

Otelde açık büfe kahvaltı

Otelde bir akşam yemeği

Profosyonel rehberlik hizmeti

Zorunlu seyahat sigortası

Sınırsız ve güler yüzlü acenta refakati

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

Otel dışında alınan eksta yemekler ve ekstra harcamalar

Öğlen yemekleri

Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Kişisel harcamalar (Minibar ve otel içerisinde alınan ekstra yiyecek ve içecekler)

Acenta servislerinde belirtilmemiş tüm servisler

Şanlıurfa Gaziantep Turu 3 gün gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde 4 güne yayılmıştır. Şanlıurfa Gaziantep Turu için yapılan tüm hazırlıklar degerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenerek Mersin çıkışlı olarak düzenlenmeye devam etmektedir. Yurt içi ve yurt dışı tüm seyahat planlarınız için lütfen sayfamızı ziyaret ediniz.

1

1.Gün Mersin-Şanlıurfa

Saat 23:45’te Mersin Stadyum önünden hareket.00:45’te Adana İstasyon önünden hareket.

2

2.Gün Şanlıurfa

Adana Osmaniye güzergahını takip ederek Şanlıurfa’ya varış. Harran’a hareket. Harran Ulu Camii, Harran Höyüğü ve şehir surları, Harran Kalesi, konik biçimli Harran evleri göreceğimiz yerler arasında. Yerel halkla sohbet edebileceğimiz çay ve fotoğraf molamızın ardından Şanlıurfa şehir merkezi ; Balıklıgöl, Halil-ül Rahman Camii, Ayn Zeliha Gölü, Hz. İbrahim’in doğduğu mağara, Sabrın simgesi Hz. Eyüp peygamberin makamı ziyaretleri öğle yemeği ve alışveriş için serbest zaman sonrası Halfeti’ye hareket. Halfeti’ye varışta Bilecik Barajı manzaralı otelimize yerleşme. Akşam yemekli sıra gecesi eğlencesi. Konaklama Sitamrat Otel’de.

3

3.Gün Gaziantep-Mersin

Sabah kahvaltımızın ardından Fırat Nehri üzerinde yapılan Birecik Baraj Gölü’nde gezintimiz başlıyor. Sular altında kalan Savaşan Köyü’ne ait evler ve sular altında kalan Camii’yi görerek Rumkale’nin yanıbaşından geçip tekne turumuzu tamamlıyoruz. Çay ve fotoğraf molamızın ardından Gaziantep’e hareket. Gaziantep şehir turu ve Zeugma antik kentinden çıkarılan mozaiklerin sergilendiği dünyaca ünlü Zeugma mozaik müzesini ziyaret. Gaziantep çarşılarında yemek ve alışveriş için serbest zaman sonrası Mersine hareket. Akşam saatlerinde Mersin’e varış. Bir dahaki turlarda tekrar birlikte olmak dileği ile..

Tur İncelemeleri

Henüz bir inceleme yok.

Değerlendir

Değerlendirme