2 Gece 4 Gün
Süre
27 Ekim- 29 Ekim 2017
Tarih

ÜZGÜNÜZ, BU TURUMUZDA KONTENJAN BULUNMAMAKTADIR. DİLERSENİZ SAYFAMIZDA BULUNAN DİĞER TURLARIMIZI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

Safranbolu Amasra Turu; Safranbolu, Karabük ilinin turistik bir ilçesidir. Konumu Ankara’nın 231 km kuzeyinde ve Karadeniz’in 90 km güneyindedir. Karabük ilçe merkezinin de 8 km kuzeyinde bulunmaktadır. Safranbolu şehir merkezi ve Karabük il merkezi birbirine yakındır. Amasra, Batı Karadeniz Bölgesinde, Bartın iline bağlı bir ilçedir. Denize doğru uzanmış bir burun, burnun iki yanında korunaklı birer liman görevi gören iki koy ve ana karaya bağlı bağımsız adalarına sahip olan Amasra, 3000 yıllık tarihi ile insanların seyahat noktası olmuştur. Safranbolu ve Amasra’nın sahip olduğu bir sürü doğal güzellik bulunmaktadır. Oluşan bu doğal güzellik yıllardır yerli yabancı tüm turistlerin ilgisini çekmektedir ve bu güzellikleri görmek ve yaşamak için turlar düzenlenmektedir.Bunlardan biri de Safranbolu Amasra turudur.  Bu tur genel itibari ile 4 günlük bir turu kapsar. Bu tur içinde konaklamalar, lüks ulaşım hizmeti, otelde kalınan tüm zamanlar sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil olmaktadır. Safranbolu ;Amasra turu Keşan kalkışlı ve Türkiye’nin her şehrinden katılmak isteyen misafirlerimiz için her detay düşünülerek hazırlanmıştır. Safranbolu Amasra Tur gezisine nelerin dahil olup olmadığını daha ayrıntılı şekilde aşağıda bulabilirsiniz. Bu turumuzun kalkış ve dönüş yeri Keşan olarak düzenlenmektedir.

Safranbolu Amasra Turu ;

SAFRANBOLU ( Hükümet tepesi’nden eski Rum Mahallesi’ ni ve Müslüman Mahallesi, Tarihi saat kulesi, Mümtazlar Konağı, Hayat, Harem ve Selamlık bölümleri, Eski Semerciler, Manifaturacılar, Bakırcılar ve Demirciler Çarşılarını kenti, Akçasu Kanyonu, Mehmet Paşa Camii, Cinci Hanı, Kaymakamlar Evi, Köprülü Mehmet Paşa Camii ve Bahçesindeki Güneş Saati, Yemeniciler Arastası, Safranbolu’ nun kendisi kadar ünlü olan Safrantat lokum çeşitlerini  tadabileceğiniz çarşısı, Yörük Köyü, Çamaşırhane, Sipahioğlu Konağı )

AMASRA ( Kemere Köprüsü, Kilise Camii ve Çekiciler Çarşısı, Amasra Müzesi, Baston Atölyesi )

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

Lüks araçlarla ulaşım

Araç içerisinde yapılacak olan ikramlar

2 gece otelde konaklama

Otelde açık büfe kahvaltı

Otelde bir  akşam yemeği

Profosyonel rehberlik hizmeti

Zorunlu Seyahat Sigortası

Sınırsız ve güler yüzlü acenta refakati

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

Otel dışında alınan eksta yemekler ve ekstra harcamalar

Öğlen yemekleri

Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Kişisel harcamalar (Minibar ve otel içerisinde alınan ekstra yiyecek ve içecekler)

Acenta servislerinde belirtilmemiş tüm servisler

Safranbolu Amasra turu 4 gün gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde 4 güne yayılmıştır. Safranbolu Amasra Turu için yapılan tüm hazırlıklar degerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenerek Edirne Keşan çıkışlı olarak düzenlenmeye devam etmektedir.

1

1.Gün Keşan-Tekirdağ-İstanbul

Akşam saat 22:30 da Keşan’da siz değerli misafirlerimizle buluşuyor ve İstanbul-Bolu yolu üzerinden Safranbolu’ya hareket ediyoruz.

2

2.Gün Safranbolu-Yörükköyü

Kente ulaştığımızda Safranbolu’ ya hakim bir nokta olan Hükümet tepesi’nden eski Rum Mahallesi’ni ve Müslüman Mahallesi’ni görüyoruz. Tarihi saat kulesini gezdikten sonra yapımı 1893 yılında tamamlanan ve manzarası ile sizi cezbedecek olan Mümtazlar Konağı’na gidiyoruz. Konaktaki çay molamızın ardından Hayat, Harem ve Selamlık bölümlerini geziyoruz. Safranbolu tarihinin izlerini görebileceğimiz sokaklardan kent merkezine doğru ilerlerken Eski Semerciler, Manifaturacılar, Bakırcılar ve Demirciler Çarşılarını kentin etrafında uzaktan gördüğümüz Kanyonlardan biri olan ama kentin merkezinde ihtişamına tanık olacağınız Akçasu Kanyonu’nu ve öyküsüyle sizi şaşırtacak olan İzzet Mehmet Paşa Camii’ni gördükten sonra günümüzde otel olarak kullanılan Cinci Hanı görüyor ve buradan bugün müze haline getirilmiş olan Kaymakamlar Evi’ne gidiyoruz. Yörenin etnografik özelliklerinin de sergilendiği buradaki gezimizin ardından Köprülü Mehmet Paşa Camii ve Bahçesindeki Güneş Saatini gördükten sonra Yemeniciler Arastası’na geçiyoruz. Daha sonra yöresel el işlerini görebileceğiniz ve en az Safranbolu’ nun kendisi kadar ünlü olan Safrantat lokum çeşitlerini tadabileceğiniz çarşıda gezmek üzere vereceğimiz serbest zaman sonrasında, durağımız Bektaşiliğin izlerini günümüze taşıyan görkemli evlere sahip olduğu kadar sadeliği de içinde barındıran Yörük Köyü oluyor. Köyde Çamaşırhane’yi gezdikten sonra Sipahioğlu Konağı’na geçiyoruz. Harem ve Selam gezilerinin ardından köy meydanında vereceğimiz serbest zaman ardından otelimize yerleşiyoruz. Canlı müzik eşliğinde akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3

3.Gün Amasra-İstanbul-Tekirdağ-Keşan

Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrası Amasra’ya hareket ediyoruz. Tarihçi Strobon’a göre Amazonlar tarafından kurulmuş olan, adını bir Pers Prensesi Amastris’den alan Karadeniz’in eşsiz güzelliklerine sahip Fatih Sultan Mehmet tarafından “Çeşm-i Cihan buramı ola ?” ( Dünya’nın Gözü ) diye adlandırılan Amasra’ya varış. İhtişamını halen koruyan surlarla çevrili kent sokaklarında gezerken küçük bir adayı anakaraya bağlayan Kemere Köprüsü, Kilise Camii ve Çekiciler Çarşısını görüp ünlü balık restoranlarında öğle yemeği molası (Ekstra), yemek sonrası Osmanlılar döneminde Bahriyeyi Hümayun sonrasında mızıka okulu olarak da kullanılan Amasra Müzesi’ni (tadilattan dolayı kapalı) panoromik ziyaretimiz sonrası kentten ayrılıyoruz. Bartın-Çaycuma üzerinden bastonlarıyla ünlü Devrek’ te bir Baston Atölyesinin ziyareti sonrasında Keşan olan dönüş yolculuğumuza geçiyoruz. Yolda verilen molalardan sonra Keşan’a varışı takiben bir başka gezide buluşmak üzere siz değerli misafirlerimizde ayrılıyoruz.