3 Gece 4 Gün
Süre
15 Aralık-18 Aralık 2017
Tarih

Roma Turu RomaTuru sahip olduğu doğal ve kültürel zenginlikler yerli yabancı tüm gezginlerin buralara ulaşması ve bu muhteşem doğayı yaşamaları için hazırlanmıştır.Roma Turu  İstanbul kalkışlı olarak düzenlenmektedir.Roma veya Roma komünü, İtalya’nın, Lazio bölgesinin ve aynı zamanda Roma ilinin başkentidir. Roma hem şehir hem de özel komün statüsü taşır. Tiber ve Aniane nehirleri arasında ve Akdeniz’e yakındır.talya’nın 7 tepeli aşk şehri… Normal okunuşla Roma tersten okunuşla Amor(italyanca aşk). Roma da tıpkı İstanbul gibi 7 adet tepe üzerine kurulmuş bir şehir. İtalya’nın en geniş yüz ölçümüne sahip şehri ve başkenti. Oldukça kalabalık bir nüfusa sahip ve her yıl milyonlarca turisti ağırlamakta, haliyle sokaklarda özellikle yazın yürümek bile çok zorlaşıyor. Roma’nın bu güzelliklerini yaşamak için hazırlanan bu muhteşem Roma turu siz seyahat gezginlerinin seyahat rotasına eklenmek için sayfamızda sizleri beklemektedir.

Roma Turu;

ROMA(Vatikan ve San Pietro Katedrali, Colosseo, Roma Forumu, Venedik meydanı, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk çeşmesi (Fontana di Trevi) ve İspanyol Merdivenleri (Piazza di Spagna),Napoli &Pompei,Floransa,Arno Nehri, Ponte Vecchio köprüsü, San Giovanni Battista, Vaftizhane, Santa Maria del Fiore Katedrali (Duomo) ve Signoria Sarayı )

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

 • Pegasus Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul – Roma – İstanbul arası ekonomi sınıfı ucak biletleri

 • Havalimanı vergileri

 • 4* merkeze 5-10 km otel kategorisinde 3 gece kahvaltı dahil konaklama

 • Havalimanı-otel-havalimanı transferleri

 • Panoramik Roma şehir turu

 • Şehir vergileri

 • Profesyonel Turkce rehberlik hizmetleri

 • Zorunlu Seyahat Sigortası

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Vize ucreti

 • Yurt dışı cıkış harcı bedeli

 • Seyahat Sağlık Sigortası

 • Her turlu otel ekstraları ve kişisel harcamalar

 • Opsiyonel turlar

 • Muze ve oren yerleri giriş ucretleri

Roma Turu 4 gün 3 gece gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde1 güne yayılmıştır.RomaTuru için yapılan tüm hazırlıklar degerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenerekİstanbul çıkışlı olarak düzenlenmeye devam etmektedir.

 

1

1.Gün İSTANBUL-ROMA

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminali Pegasus Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 06.00’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Pegasus Hava Yolları’nın PC 1221 sayılı tarifeli seferi ile saat 08.40’da Roma’ya uçuş. Yerel saat ile 10.40’ta varış. Varışımızı takiben havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik şehir turu için hareket. Turumuzda Vatikan ve San Pietro Katedrali, Colosseo, Roma Forumu, Venedik meydanı, Vittoriano Zafer Anıtı, Aşk çeşmesi (Fontana di Trevi) ve İspanyol Merdivenleri (Piazza di Spagna) görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında otele transfer. Geceleme otelinizde.

2

2.Gün ROMA

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Napoli &Pompei (80 €) turuna katılabilirler. Dünya üzerinde 2000 yıl öncesinden bu yana olduğu gibi kalabilen yegane antik şehirlerden biri olan Pompei, Vezüv yanar dağının getirdiği lavlar ve küller altında kalmış olup, taşlaşmış insanları görebileceğiniz tek şehirdir. Daha sonra Italya`nın egzotik & romantik liman kentlerinden biri olan Napoli gezisi ve serbest zaman. Tur bitimi otele transfer. Arzu eden misafirlerimiz akşam Roma Gece Turuna (25€) katılabilirler.
3

3.Gün ROMA

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Floransa turuna katılabilirler (100€). Turumuzda Arno Nehri, Ponte Vecchio köprüsü, San Giovanni Battista, Vaftizhane, Santa Maria del Fiore Katedrali (Duomo) ve Signoria Sarayı görülecek yerler arasındadır. Tur sonrasında otele transfer. Geceleme otelinizde.

4

4.Gün ROMA-İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından serbest zaman. Uçak saatine bağlı olarak havalimanına transfer. Bagaj ve check-in işlemlerinin tamamlanmasının ardından Pegasus Hava Yollarının PC 1224 sayılı tarifeli seferi ile saat 14.45’de İstanbul`a hareket. Yerel saat ile 18.35’de İstanbul`a varış ve turumuzun sonu.

Tur İncelemeleri

Henüz bir inceleme yok.

Değerlendir

Değerlendirme