3 Gece 4 Gün
Süre
29 Aralık 2017 -1 Ocak 2018
Tarih

Yılbaşında Roma Turu; Yılbaşında Roma Turu sahip olduğu doğal ve kültürel zenginlikler yerli yabancı tüm gezginlerin buralara ulaşması ve bu muhteşem doğayı yaşamaları için hazırlanmıştır.Yılbaşında Roma Turu İstanbul kalkışlı olarak düzenlenmektedir.Roma veya Roma komünü, İtalya’nın, Lazio bölgesinin ve aynı zamanda Roma ilinin başkentidir. Roma hem şehir hem de özel komün statüsü taşır. Tiber ve Aniane nehirleri arasında ve Akdeniz’e yakındır.talya’nın 7 tepeli aşk şehri… Normal okunuşla Roma tersten okunuşla Amor(italyanca aşk). Roma da tıpkı İstanbul gibi 7 adet tepe üzerine kurulmuş bir şehir. İtalya’nın en geniş yüz ölçümüne sahip şehri ve başkenti. Oldukça kalabalık bir nüfusa sahip ve her yıl milyonlarca turisti ağırlamakta, haliyle sokaklarda özellikle yazın yürümek bile çok zorlaşıyor. Roma’nın bu güzelliklerini yaşamak için hazırlanan bu muhteşem Yılbaşında Roma turu siz seyahat gezginlerinin seyahat rotasına eklenmek için sayfamızda sizleri beklemektedir.

Yılbaşında Roma Turu;

( Papa’nın yazlık malikanesinin bulunduğu Gandolfo, Nemi Köyü, Papaların ve ünlü Romalıların yazlık ve kışlık evlerinin bulunduğu bölge olan, aynı zamanda beyaz şarabı, piknik alanları ve muhteşem manzaralarıyla ünlü Lazio Bölgesi, İtalya’nın en büyük outlet centerlarından biri olan Castelli Romani Outlet Center, Roma İmparatorluğu döneminde Akdeniz’in en büyük kentlerinden biriyken Vezüv Yanardağı’nın kül ve lavları altında kalmış olan Pompei, Vezüv Yanardağı’nın eteklerinde kurulu, Napoliten şarkıların kaynağı, italyan pizzasının vatanı, tipik bir Akdeniz şehri olan Napoli, Enrico Caruso’nun evi, Santa Lucia kıyı şeridi ve kraliyet kalesi)

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

  • 4 yıldızlı otelde oda kahvaltı esasında 3 gece konaklama
  • Yarım günlük Roma panoramik şehir turu
  • Havaalanı-otel-havaalanı transferleri
  • İstanbul-Roma-İstanbul ekonomi sınıf uçak bileti ve alan vergisi
  • Seyahat sigortası (Tur iptali durumunda tur fiyatının %10’u kapsam dışındadır.)
  • Setur rehberlik hizmetleri

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

  • Her turlu otel ekstraları ve kişisel harcamalar
  • Opsiyonel turlar

  • Muze ve oren yerleri giriş ucretleri

Yılbaşında Roma Turu 4 gün 3 gece gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde1 güne yayılmıştır.Yılbaşında Roma Turu için yapılan tüm hazırlıklar degerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenerek İstanbul çıkışlı olarak düzenlenmeye devam etmektedir.

1

1.Gün

Belirtilen Havalimanı Dış Hatlar terminalinde bulunan Setur deskinde Setur görevlisi ve rehberiniz ile buluşma. Uçağa biniş işlemlerinin ardından Roma ‘ya hareket. Yaklaşık 2,5 saatlik bir yolculuğun ardından Roma’ya varış. Öyle bir şehir düşünün ki etrafınızda 360 derece döndüğünüzde 3000 yıllık tarihi film şeridi gibi görebileceksiniz. Tüm bu atmosferi rehberimiz eşliğinde hissetmeye başlıyoruz. Şehir keşif turumuz sonunda otelimize dönüş.

2

2.Gün

Castel Gandolfo & Nemi & Outlet ekstra Turu. Roma’nın güneyinde, şehir merkezine 1 saat mesafede, volkanik göller bölgesinde, Papa’nın yazlık malikanesinin bulunduğu Gandolfo’da fotoğraf molasına müteakip gideceğimiz Nemi Köyü, tarihi ve doğal güzellikleriyle meşhurdur. Anthony Quinn’in ünlü “Kasabanın Sırrı” filminden hatırlayacağınız Nemi, envai çeşit dağ çileği ve köyün çeşmesinden akan maden suyu ile tanınan, yaş ortalamasının 70-80 olduğu ufak bir italyan köyüdür. Bu gezide Papaların ve ünlü Romalıların yazlık ve kışlık evlerinin bulunduğu bölge olan, aynı zamanda beyaz şarabı, piknik alanları ve muhteşem manzaralarıyla ünlü Lazio Bölgesi’ni tanıyoruz. İtalya’nın en büyük outlet centerlarından biri olan Castelli Romani Outlet Center, bu turun son etabıdır. Otele dönüş sonrası dinlenmeniz için serbest zaman.

3

3.Gün

Nopeli & Pompei, Güney İtalya’yı keşfediyoruz. Roma İmparatorluğu döneminde Akdeniz’in en büyük kentlerinden biriyken Vezüv Yanardağı’nın kül ve lavları altında kalmış olan Pompei, ikiyüz yıldan beri süren kazılar sayesinde tekrar gezilebilen dünyanın en büyük açıkhava müzelerinden biri haline gelmiştir. Birçok roma yapısının hala sağlam olarak görülebildiği Pompei’de sokak sokak gezip o günün uygarlığını tanıyacak ve lavların altında kalan insan kalıntılarını göreceksiniz. Ardından Napoli’ye hareket. Vezüv Yanardağı’nın eteklerinde kurulu, Napoliten şarkıların kaynağı, italyan pizzasının vatanı, tipik bir Akdeniz şehri olan Napoli’de otobüsle yapılacak panoramik tur esnasında şehrin elit mahallesi Vomero, Enrico Caruso’nun evi, şehre hakim bir tepede fotoğraf molası, Santa Lucia kıyı şeridi ve kraliyet kalesi göreceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeğimiz Pompei’de. Napoli sonrası otele dönüş. Yeni yılı Roma’da karşılıyoruz !

4

4.Gün

İstanbul uçuşu için havalimanına hareket. Uçağa biniş işlemlerinin ardından yaklaşık 3 saatlik yolculuk sonrası İstanbul’a varış. Sizlere vereceğimiz hizmet kalitesini arttırmak adına anket formlarını doldurmanız bizim için önemlidir. Bir sonraki seyahatinizde görüşmek üzere !

Tur İncelemeleri

Henüz bir inceleme yok.

Değerlendir

Değerlendirme