4 Gece 5 Gün
Süre
24 Ocak-28 Ocak 2018
Tarih

Porto Lizbon Turu,Portekiz’in başkenti ve en büyük şehridir. Lizbonbölgesine bağlı Büyük Lizbon altbölgesinin belediyelerindendir.Porto şehri, Portekiz’in kuzeyinde Rio Douro nehrinin ağzında bulunmaktadır. 2005 sayımlarında 327.539 nüfusuyla (Büyükşehir Porto‘nun toplam nüfusu).Duvarlarına hayran bırakan resimlerinin ve kafeleri inleten kahkahalar arasında. Hayat dolu genç bir şehir, güvenilir, özgür ve büyüleyicidir. Hiç uyumayan bir şehir. Lezzet, arzu ve zevk dolu. Hayatınızda en az bir kere ziyaret etmeniz gereken bir şehir.Porto köklü bir geçmişi olan, kalabalık, büyüleyici, güzel, kozmopolit, canlı, mütevazı fakat aynı zamanda da bir krallık şehridir.Sahip olunan bu güzellikleri görmek için düzenlenen binlerce tur vardır.Porto LizbonTuru 4 Gece 5 Gün olarak hazırlanmış olupporto ve lizbonun tüm güzelliklerini göreceğiniz şekilkde planlanmıştır.Porto Lizbon Turu ve detaylar için sayfamızı ziyaret edebilir Porto Lizbon Turu için rezervasyon işlemi yapabilirsiniz.

Porto Lizbon Turu;

(Rossio Meydanı, St. Georges Şatosu’nun bulunduğu şehrin tarihi bölümü, Alfama Meydanı, Belem Kulesi, Keşifler Anıtı, Jeronimus Manastırı, Sao Jorge Kulesi ve Alfama,Sintra & Cascais & Cabo da Roca & Estoril ,Obidos & Nazare & Fatima,şirin bir balıkçı kasabası olan Nazare , iki katlı beyaz evleri ve sarmaşıklar ile sarılmış tarihi surları olan Obidos,Aviero Nehri Köprüsü, Aviero Üniversitesi, Eski Tren Garı ve Aviero Katedrali ,Bento İstayonu, Sao Francisco Kilisesi, Borsa Sarayı, Porto Katedrali, tarihi şarap mahzenleri, Liberdade Meydanı, Batalha Meydanı,şehrin en eski ve tipik yerleşim merkezi olan Riberia Bölgesi, Tore dos Clerigos Kulesi, şehrin en ünlü alışveriş caddesi olan Santa Catarina, Don Luis 1. Köprüsü, Arrabida Köprüsü, şehrin yeni ve modern bölgesi olan Boa Vista,Braga; Portekiz’in 3. Büyük şehri olan Braga aynı zamanda İsa Tepesine ve Katedrali)

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

 • Turk Havayolları ile İstanbul (IST) – Lizbon (LIS) / Porto (OPO) – İstanbul(IST) ucak bileti
 • Havalimanı vergileri ve hizmetleri bedeli
 • Belirtilen kategori otelde toplam 4 gece oda kahvaltı konaklama
 • Alan/Otel/Alan transferleri ve şehirlerarası transferler
 • Lizbon,Porto, Coimbra panoramik şehir turları
 • Otel vergileri
 • Şehir vergileri
 • Turkce rehberlik hizmetleri

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Vize ucreti ve servis bedeli
 • Yurt dışı cıkış harcı bedeli
 • Her turlu otel ekstraları ve kişisel harcamalar
 • Programda belirtilmeyen tum gezi ve turlar
 • Muze ve oren yerleri girişleri
 • İsteğe bağlı rehber ve şofor bahşişleri
 • İsteğe bağlı ozel seyahat sağlık sigortası

Porto Lizbon Turu 5  gün 4 gece gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde 5 güne yayılmıştır.Porto Lizbon Turu için yapılan tüm hazırlıklar degerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenerekİstanbul çıkışlı olarak düzenlenmeye devam etmektedir.

1

1.Gün İstanbul-Lizbon

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 10.00’de hazır bulunulması. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları TK 1759 sefer sayılı uçuşu ile saat 13.15’te Lizbon’a hareket. Yerel saat ile 15.20’de Lizbon’a varış. Alanda bizi bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik şehir turu. Bu turumuzda; Rossio Meydanı, St. Georges Şatosu’nun bulunduğu şehrin tarihi bölümü, Alfama Meydanı, Belem Kulesi, Keşifler Anıtı, Jeronimus Manastırı, Sao Jorge Kulesi ve Alfama görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası otelinize transfer ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Lizbon Gece turuna (25 Euro) katılabilirler. Tur sonrası otele dönüş. Geceleme otelimizde.

2

2.Gün Lizbon

Sabah kahvaltısı sonrası serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Sintra & Cascais & Cabo da Roca & Estoril turuna katılabilirler (75 Euro). Bir tepe üstüne kurulu tarihi şehir Sintra, eşsiz manzarasıyla Cabo da Roca, Atlantik kıyısındaki Cascais balıkçı kasabası ve Estoril, görülecek yerler arasındadır. Akşamı eğlenceli bir ortamda geçirmek isteyen misafirlerimiz ile ekstra düzenlenecek Fado Gecesi’ne (yemekli) katılma imkanı (75 Euro). Geceleme otelinizde.

3

3.Gün Lizbon – Obidos&Fatima&Nazare – Porto

Sabah kahvaltısı ardından Porto’ya hareket. Yol üzerinde Obidos & Nazare & Fatima turumuzu gerçekleştiriyoruz. Turumuzda Portekiz’in kutsal mekanı olarak bilinen Fatima, görülmeye değer sahiliyle, şirin bir balıkçı kasabası olan Nazare , iki katlı beyaz evleri ve sarmaşıklar ile sarılmış tarihi surları olan Obidos’u ziyaret ediyoruz. Tur sonrası Porto’ya transfer.Arzu eden misafirlerimiz ile yol üstünde ekstra olarak düzenlenecek olan Aviero (tekne turu dahil) turuna katılabilirler (35 Euro). Portekiz’in Venedik’i olarak bilinen Aviero turunda şehrin içinden geçen kanallar, Aviero Nehri Köprüsü, Aviero Üniversitesi, Eski Tren Garı ve Aviero Katedrali görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası Porto’ya hareket ve varışımıza istinaden otelimize transfer. Dileyen misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Porto Gece turu (25 Euro) katılabilirler. Geceleme otelimizde.

4

4.Gün Porto

Sabah kahvaltısı sonrası panoramik Porto şehir turu; Bento İstayonu, Sao Francisco Kilisesi, Borsa Sarayı, Porto Katedrali, tarihi şarap mahzenleri, Liberdade Meydanı, Batalha Meydanı, şehrin en eski ve tipik yerleşim merkezi olan Riberia Bölgesi, Tore dos Clerigos Kulesi, şehrin en ünlü alışveriş caddesi olan Santa Catarina, Don Luis 1. Köprüsü, Arrabida Köprüsü, şehrin yeni ve modern bölgesi olan Boa Vista görülecek yerler arasındadır. Tur sonrası arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Braga & Goimaraes turuna (35 Euro) katılabilirler. Braga; Portekiz’in 3. Büyük şehri olan Braga aynı zamanda İsa Tepesine ve Katedraline ev sahipliği yapan bu şehir Portekiz’in dini merkezidir. Portekiz’in tarihi şehri olan güzel küçük meydanlara ve dar sokaklara sahiptir. Goimaraes; 10. Yy ‘da Portekiz Kralı tarafından kurulan bu şehir Portekiz’in doğduğu yerdir. 10.yy’dan beri kendine has yapısını korumuş dini bir başkent olmuş küçük şirin bir yer olan burada zamanın durduğunu hissedeceksiniz. Tur sonrası otele dönüş. Geceleme otelimizde.

5

5.Gün Porto-İstanbul

Sabah kahvaltısı sonrası odaların boşaltılması ve otelden ayrılış işlemleri sonrası serbest zaman. Serbest zaman sonrası havalimanına transfer, bilet ve bagaj işlemlerinin tamamlanmasından sonra Türk Havayolları’nın TK 1450 sefer sayılı uçağı ile saat 12.20’de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 20.00’da İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Tur İncelemeleri

Henüz bir inceleme yok.

Değerlendir

Değerlendirme