1 Gece 2 Gün
Süre
4 Kasım-5 Kasım 2017
Tarih

Pamukkale Turu; Pamukkale, eski adıyla Akköy, Denizli’nin en büyük nüfuslu ilçesi. 12 Kasım 2012’de TBMM’de kabul edilen 6360 sayılı kanun ile adı değiştirilmiştir. 68 mahalleden oluşmaktadır. 1988’den beri UNESCO Dünya Mirası sayılan Pamukkale travertenleri muhteşem büyüleyici güzelliktedir. Sahip olduğu doğal güzellik yıllardır yerli yabancı tüm turistlerin ilgisini çekmektedir ve bu güzellikleri görmek ve yaşamak için turlar düzenlenmektedir. Bunlardan biri de İzmir çıkışlı Pamukkale Turu’dur. Pamukkale Turu genel itibari le 2 günlük bir turu kapsar. Bu tur içinde konaklamalar, lüks ulaşım hizmeti, otelde kalınan tüm zamanlar sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil olmaktadır. Pamukkale Turu İzmir kalkışlı ve İzmir ve Türkiye’nin her şehrinden katılmak isteyen misafirlerimiz için her detay düşünülerek hazırlanmıştır. İzmir çıkışlı olacak Pamukkale Turu gezisine nelerin dahil olup olmadığını daha ayrıntılı şekilde aşağıda bulabilirsiniz. Bu turumuzun kalkış ve dönüş yeri İzmir olarak düzenlenmektedir.

Pamukkale Turu;

( 1960 yılında ünlü fotoğrafçı Ara Güler’in macera dolu bir seyahati esnasında tesadüfen keşfettiği, dönemin ünlü arkeologlarından Kenan Erim’in kazılarını başlattığı ve ömrünü adadığı Afrodisyas kenti, Karahayit mevkii, Türkiye’de UNESCO dünya miras listesinde ki 16 benzersiz noktadan birisi olan, hem Bergama Krallığı döneminde iyileştirme merkezi olarak kullanılan Hierapolis Antik Kenti ile kültürel; hem de bembeyaz traverten oluşumları ile doğal bir güzellik olan Pamukkale, ismini Mısır’ın güzelliği ile meşhur kraliçesi Kleopatra’dan alan, doğal bir oluşumun insan eliyle buluşmasından ortaya çıkmış Antik Havuz, Osmanlı Dönemi’nde meşhur el dokumaları ile adından sıkça bahsettirmiş Buldan )

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

Lüks araçlarla ulaşım

Araç içerisinde yapılacak olan ikramlar

1 gece otelde konaklama

Otelde 1 açık büfe kahvaltı, 1 akşam yemeği

Profosyonel Rehberlik Hizmeti

Zorunlu Seyahat Sigortası

Sınırsız ve güler yüzlü acenta refakati

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

Otel dışında alınan eksta yemekler ve ekstra harcamalar

Tur boyunca alınan öğlen yemekleri

İlk gün yolda alınacak olan sabah kahvaltısı

Mardin Şehir merkezinde alınan 2. gün akşam yemeği

Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Kişisel harcamalar (Minibar ve otel içerisinde alınan ekstra yiyecek ve içecekler)

Acenta servislerinde belirtilmemiş tüm servisler

Pamukkale Turu 2 gün gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde 2 güne yayılmıştır. Pamukkale Turu için yapılan tüm hazırlıklar degerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenerek İzmir çıkışlı olarak düzenlenmeye devam etmektedir.

 

 

1

1.Gün İzmir Denizli

Sabah saat 05:45’da Mavişehir Mavibahçe Önü, 06:00 Bostanlı İskele, 06:15 Karşıyaka Acenta Önü, 06:20’de Girne Yunuslar, 06:25 Girne Tatilbudur önü, 06:30 Girne Hale Pastanesi, 06:45 Bornova E.Ü.H Önü 07:00’de Alsancak Lozan, 07:15 Üçyol Pizza Pizza, 07:20 Susuz Dede, 07:30’da Üçkuyular Opet’den misafirlerimizi aldıktan sonra keyifli yolculuğumuza başlıyoruz.

Yolda önceden belirlenen uygun bir tesiste kahvaltımızı yaptıktan sonra rehberimizin keyif dolu sohbeti eşliğinde Afrodisyas Antik Kenti’ne ulaşıyoruz. 1960 yılında ünlü fotoğrafçı Ara Güler’in macera dolu bir seyahati esnasında tesadüfen keşfettiği, dönemin ünlü arkeologlarından Kenan Erim’in kazılarını başlattığı ve ömrünü adadığı Afrodisyas kenti, adını aldığı tanrıça Afrodit’e adanmış tapınağı, barındırdığı zengin kalıntıları ve benzersiz buluntuları ile sizi şaşkınlığa uğratacak. Detaylı bir şekilde yapacağımız ören yeri gezimizin ardından öğle yemeği için restorantımıza gidiyor ve yörenin meşhur Karacasu Pidesinin tadına bakıyoruz. Ardından kısa bir yolculuk yaparak otelimizin bulunduğu Karahayit mevkiine ulaşıyoruz ve otelimize yerleşerek dinlenmeye çekiliyoruz. Konaklama ve akşam yemeği otelimizde. 5*Lycus River Termal www.lycusriver.com

2

2.Gün Denizli-İzmir

Sabah otelde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyoruz. Turumuza, Türkiye’de UNESCO dünya miras listesinde ki 16 benzersiz noktadan birisi olan, hem Bergama Krallığı döneminde iyileştirme merkezi olarak kullanılan Hierapolis Antik Kenti ile kültürel; hem de bembeyaz traverten oluşumları ile doğal bir güzellik olan Pamukkale ile başlıyoruz. Yürüyerek gerçekleştireceğimiz ören yeri gezisi esnasında terasları en güzel seyir noktasından fotoğraflıyor ve ardından ismini Mısır’ın güzelliği ile meşhur kraliçesi Kleopatra’dan alan, doğal bir oluşumun insan eliyle buluşmasından ortaya çıkmış Antik Havuz’u ziyaret ediyoruz. Ören yeri gezimizin ardından Pamukkale’den ayrılarak, özellikle Osmanlı Dönemi’nde meşhur el dokumaları ile adından sıkça bahsettirmiş Buldan’a gidiyoruz. Burada geçireceğimiz serbest zamanda dileyen misafirlerimiz Buldan bezi alışverişi yapabilir, dileyenler tarihi sokaklarda dolaşarak o güzel Osmanlı dokusunu fotoğraflayabilir. Ardından İzmir’e dönüş yolculuğumuza başlıyoruz ve Alaşehir-Salihli yolunu takip ederek İzmir’e ulaşıyoruz.

4 Kasım-5 Kasım 2017 2 Aralık-3 Aralık 2017