1 Gün
Süre

ÜZGÜNÜZ, BU TURUMUZDA KONTENJAN BULUNMAMAKTADIR. DİLERSENİZ SAYFAMIZDA BULUNAN DİĞER TURLARIMIZI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

Odunpazarı Eskişehir Turu; İsmi eski ama kendi yeni olan gelişmişliği ile kendi gezginlere hayran bırakan doğal güzellikleri ile yıllardır yerli yabancı tüm turistlerin ilgisini çeken ve güzel şehir. Bu şehrin güzelliklerini şahit olmak içink düzenlenen sayısız Eskişehir Turları. Bunlardan biri de Odunpazarı Eskişehir Turu’dur. Odunpazarı Eskişehir  Turu genel itibari le 1 günlük bir turu kapsar. Bu tur içinde konaklamalar, lüks ulaşım hizmeti, otelde kalınan tüm zamanlar sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil olmaktadır. Odunpazarı Eskişehir Turu Ankara kalkışlı ve Ankara ve Türkiye’nin her şehrinden katılmak isteyen misafirlerimiz için her detay düşünülerek hazırlanmıştır. Odunpazarı Eskişehir tur gezisine nelerin dahil olup olmadığını daha ayrıntılı şekilde aşağıda bulabilirsiniz. Bu turumuzun kalkış ve dönüş yeri Ankara olarak düzenlenmektedir.

Odunpazarı Eskişehir Turu;

( 5000 yıllık geçmişe sahip bu güzel kent, Eskişehir ili Tepebaşı ilçesi Merkez sınırları içersinde yer alan Anadolu Üniversitesi Havacılık Parkı, Yaş sebze ve Meyve Hali binası olan Haller Gençlik Merkezi, 1999 yılından beri Eskişehir belediye başkanı olarak görev yapan Yılmaz Büyükerşen’in kente yaptığı en önemli katkılardan biri olan Kent Park, Tülomsaş, Türk mühendislerin büyük fedakarlık ve azimle çalışarak üretimini gerçekleştirdikleri ilk yerli üretim otomobil olan Devrim Arabası, 400 bin metrekarelik büyüklüğü ile Eskişehir’in en büyük parkı olan Sazova Bilim ve Kültür Parkı, Masal Şatosu, Nuhun Gemisi, Korsan Gemisi, Türk Dünyası Şahaserleri, Porsuk Çayı, Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi, Osmanlı geleneksel sivil mimarisinin en güzel örneklerini görebileceğimiz Odunpazarı, Çoban Mustafa Paşa tarafından 1517 yılında yapılan Kurşunlu Külliyesi, Cam Müzesi, Eskişehir’in en köklü el sanatlarından biri olan lüle taşı işçiliğinin en güzel örneklerini görebileceğimiz Atlıhan El Sanatları Çarşısı, Eskişehir’i tepeden görebileceğimiz Şelale Park )

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

* Eskişehir’e gidiş dönüş tren bileti

* Porsuk Çayında Tekne Turu

* Ek hizmet bedelleri

* Programda belirtilen cevre gezileri

* Profesyonel rehberlik hizmetleri

*  Otobus ici ikramları

* Acenta tur guvencesi

*1618 Nolu Turizm kanununa gore zorunlu seyahat sigortası

*Otobus, midibus yada minibusler ile ulaşım hizmetleri

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

* Oğle yemekleri,

* Tum yemeklerde alınan icecekler,

* Ferdi kaza sigortası,

* Extra olarak belirtilen geziler

* Kişisel harcamalar

Odunpazarı Eskişehir Turu 1 gün gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde 1 güne yayılmıştır. Ankara Kalkışlı Odunpazarı Eskişehir Turu için yapılan tüm hazırlıklar degerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenmiştir.

1

Day 1.Gün Ankara-Eskişehir

Sabah 06:00 Hızlı Tren garında buluşup, 06:30 treni ile Eskişehir’e hareket ediyoruz. Eskişehir’e vardığımızda bizi bekleyen aracımıza binerek turumuza başlıyoruz. İlk olarak kentin çehresini değiştiren Porsuk düzenlemesi ile Türkiye’nin Venedik’i sayılan tekne turumuz ile kentin sudan görünümüne vakıf olacağız. Gezimizin ardından Eskişehir’in tarihi Odunpazarı semtinde Cam Eserleri Müzesi’ni gezeceğiz, sonrasında Balmumu Heykel Müzesi’ni ziyaret ettikten sonra dünyada tek olan Eskişehir Lületaşının hem işlenişini hem de hazır eserlerin sergi ve satışlarının yapıldığı Atlıhan’da kısa bir alışveriş molası veriyoruz. Kurşunlu Külliyesi’nde de cam işçiliğinin heyecan veren atmosferini ve Lületaşı Sergisini göreceğiz. Eskişehir’e özel yöresel menümüzü öğle kahvemizle taçlandırarak kentin görkemli parklarına doğru yol alıyoruz. Kente yapay bir plaj kazandıran Kent Park’ta yeşilin keyfini çıkarıyoruz. Sonrasında Saz Ova Parkı’nda ünlü Bavyera saraylarını ve masal kahramanları ile eğlenceli ve bol fotoğraflı bir öğleden sonrası geçiriyoruz. Günün sonunda belki de hüzünlü hikâyesi ile milli sanayi hamlemizin gecikmesinde de etkili olacak “ilk yerli” otomobil olan “Devrim” arabasını görecek ve Ankara’ya dönüş için tren garına hareket edip Ankara’ya ulaşacağız.

Gezi Ücreti 135 TL
3-12 Yaş Çocuk Ücreti 110 TL
Yaş Çocuk Ücreti
0-2 Yaş Çocuk Ücretsiz
Eskişehir Doğa Turu
Eskişehir Doğa Turu
Eskişehir Doğa Turu

Tur İncelemeleri

Henüz bir inceleme yok.

Değerlendir

Değerlendirme