1 Gece 2 Gün
Süre

ÜZGÜNÜZ, BU TURUMUZDA KONTENJAN BULUNMAMAKTADIR. DİLERSENİZ SAYFAMIZDA BULUNAN DİĞER TURLARIMIZI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

Muğla Çıkışlı Konya-Kapadokya Turu; Pers dilinde Katpatuk; “Güzel Atlar Ülkesi” anlamına gelir. Bölge 60 milyon yıl önce; Erciyes, Hasandağı ve Güllüdağ’ın püskürttüğü lav ve küllerin oluşturduğu yumuşak tabakaların milyonlarca yıl boyunca yağmur ve rüzgar tarafından aşındırılmasıyla ortaya çıkmıştır. İnsan yerleşimi Paleolitik döneme kadar uzanmaktadır. Hititler’in yaşadığı topraklar daha sonraki dönemlerde hrıstiyanlığın en önemli merkezlerinden biri olmuştur. Kayalara oyulan evler ve kiliseler bölgeyi putperestlerin zulmünden kaçan Hıristiyanlar için devasa bir sığınak haline getirmiştir. Kapadokya bölgesi, doğa ve tarihin bütünleştiği bir yerdir. Konya Yüzölçümü bakımından Türkiye’nin en büyük ili. Konya, büyük kısmı İç Anadolu bölgesinde, küçük bir kısmı Akdeniz bölgesinde olup; Orta Anadolu Yaylası üzerinde Ankara, Niğde, Aksaray, İçel, Antalya, Isparta, Afyonkarahisar, Eskişehir ve Karaman ile çevrilidir. Konya her tarafı târih kokan bir şehirdir. Selçuklular, Karamanoğulları ve Osmanlılar bu ilde çok sayıda ve değerli târihî ve sanat eserleri bırakmışlardır.

Türk târihinin en eski ve kıymetli eserlerini sînesinde barındıran Konya, ayrıca bir gönül diyârıdır. Turizmcilerin odağı olan bu güzel illerimiz misafirlerini bekliyor. Doğal güzellikleriyle huzuru bumak isteyen misafirlerimiz Biletiniz.com aracılığı ile bu güzellikleri yaşamaya hazır olabilirsiniz. Muğla Çıkışlı Konya-Kapadokya Turu genel itibari le 2 günlük bir turu kapsar. Bu tur içinde konaklamalar, lüks ulaşım hizmeti, otelde kalınan tüm zamanlar sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil olmaktadır. Muğla Çıkışlı Konya-Kapadokya Turu Muğla kalkışlı ve Muğla ve Türkiye’nin her şehrinden katılmak isteyen misafirlerimiz için her detay düşünülerek hazırlanmıştır. Muğla Çıkışlı Konya-Kapadokya Turu gezisine nelerin dahil olup olmadığını daha ayrıntılı şekilde aşağıda bulabilirsiniz. Bu turumuzun kalkış ve dönüş yeri Muğla olarak düzenlenmektedir.

Muğla Çıkışlı Konya-Kapadokya Turu;

( Uçhisar Kalesi, Esentepe, Göreme Açık Hava Müzesi, Çanak çömlek atölyeleri, Paşabağları, Devrent (hayal) Vadisi, Üç güzeller, Kaymaklı Yeraltı Şehri, Ihlara Bölgesi, 80 Binde Devr-i Alem Parkı, Bir çok filme ev sahipliği yapmış olan Sille Köyü, Hz. Mevlana’nın kabri ve müzesi, İstiklal Şehitliği, Şems-i Tebrisi Türbesi, Alaaddin Tepesi, Alaaddin Cami, Sultanlar Türbesi, İnce Minareli Medrese )

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

Gidiş-dönüş ulaşım

Araç içi ikramlar

İlk gün sabah kahvaltısı

1 gece 4* otel konaklaması (kahvaltı akşam yemeği dahil)

Seyahat sigortası

Profesyonel rehberlik hizmeti

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Yemeklerde ve otelde alınan ekstra içecekler

Öğle yemekleri ve dönüş akşam yemeği

 

Muğla Çıkışlı Konya-Kapadokya Turu 2 gün gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde 2 güne yayılmıştır. Muğla Çıkışlı Konya-Kapadokya Turu için yapılan tüm hazırlıklar degerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenerek Muğla çıkışlı olarak düzenlenmeye devam etmektedir. Seyahat gezginleri Biletiniz.com’da yurt içi ve yurt dışı,gruplara özel butik turlar gemi turları ve daha fazlası yer almaktadır. Tüm turlarımızla ilgili bilgi sahibi olmak isterseniz lütfen sayfamızı ziyaret ediniz.

 

 

1

1.Gün

Muğla’dan saat 19:30’da siz değerli misafirlerimizi alarak Denizli’ye ulaşıyor. Saat 21:30’da misafirlerimizi İstiklal Cad. No:69 Denizli Aruz Turizm Ofisi önünden alarak; Nevşehir’e doğru yola çıkıyoruz. Sabahın ilk ışıkları ile birlikte Nevşehir’e ulaşıyor ve kahvaltımızı Nevşehir’de restoranımızda alıyoruz. Kahvaltı sonrası rehberimiz eşliğinde Kapadokya gezimize başlıyoruz. İlk durağımız; Uç Hisar kalesi, Esentepe’de fotoğraf molası, Göreme Açık Hava Müzesi ardından öğle yemeği. Yemek sonrası Avanos çanak çömlek atölyeleri, Paşabağları, Devrent (hayal) Vadisi, Üç Güzeller, Kaymakaltı Yeraltı Şehri gezimizin ardından konaklama yapacağımız otelimize geçiyor akşam yemeğini otelde alıyoruz.

2

2.Gün

Otelimizdeki sabah kahvaltısının ardından; Ihlara bölgesine gidiyor Ihlara’daki eşsiz vadinin güzelliği içerisinde yürüyüşümüzü yapıyor daha sonrasında Konya’ya doğru yola çıkıyoruz. Öğle yemeğini Meram Bağları’nda serbet zamanda aldıktan sonra Türkiye’de ilk olma özelliğini elinde bulunduran 80 Binde Devr-i Alem Parkı’na gidiyoruz. Hem tarih öncesi yaratıkların hareketli bir şekile bulunması, hem minyatür eserleri hem de masal kahramanlarının bulunması ile park bir ilk olma özelliği taşıyor. Bir sonraki durağımız bir çok filme ev sahipliği yapmış olan Sille Köyü’ne gidiyoruz. Sonrasında Hz. Mevlana’nın kabri ve müzesini ziyaret ediyoruz. İstiklal Şehitliği ardından Mevlana Hz.’lerinin hocası Hz. Şems-i Tebrizi’nin türbesinin gezilmesi, ziyareti ve Alaaddin Tepe’si, Alaaddin Camii, Sultanlar Türbesi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında İnce Minareli Medrese ile Konya’ya veda ederek dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Gerekli molaların ardından misafirlerimizi aldığımız kalkış noktasına bırakarak bir başka Aruz Turizm organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

Tur İncelemeleri

Henüz bir inceleme yok.

Değerlendir

Değerlendirme