2 Gece 3 Gün
Süre
24 Kasım-26 Kasım 2017
Tarih

Midyat Mardin Şanlıurfa Turu; Midyat ,Mardin, Şanlıurfa sahip olduğu doğal güzellik ve kültürel zenginliklerle yıllardır yerli yabancı tüm turistlerin ilgisini çekmektedir ve bu güzellikleri görmek için turlar düzenlenmektedir. Bunlardan biri de Adana ve Mersin çıkışlı Midyat Mardin Şanlıurfa Turu’dur. Midyat Mardin Şanlıurfa Turu genel itibari le 3 günlük bir turu kapsar. Bu tur içinde konaklamalar, lüks ulaşım hizmeti, otelde kalınan tüm zamanlar sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil olmaktadır. Midyat Mardin Şanlıurfa Turu Adana ve Mersin kalkışlı ve Türkiye’nin her şehrinden katılmak isteyen misafirlerimiz için her detay düşünülerek hazırlanmıştır. Midyat Mardin Şanlıurfa Turu Adana ve Mersin çıkışlı olacak tur gezisine nelerin dahil olup olmadığını daha ayrıntılı şekilde aşağıda bulabilirsiniz. Bu turumuzun kalkış ve dönüş yeri Adana ve Mersin olarak düzenlenmektedir.

Midyat Mardin Şanlıurfa Turu;

( Uzun Hasan’ın Oğlu Kör Zeynel Türbesi, bir dönemler Anadolu’da ki en büyük köprü olan fakat şu anda kalıntılarını görebildiğimiz Taş Köprü, Dicle Nehri, Yeni Saray, Mağaralar, Darphane, Zekât Kuyusu, Tılsımlı Kapı, Gözcü Kulesi, Büyük Saray, Ulucami, Zindan ve El-Rızk Camii, Sıla Dizisi ile tanıdığınız Midyat evlerinin en güzel örneklerinden olan Midyat Konuk Evi, Deyrul Umur (Mor Gabriel) Manastırı, Kilise Midyat Resuller, Kırk Şehit, Meryemana, Mor Şamuel gibi ibadethaneler, Kasımiye Medresesi, Ulu Cami, Deyrul Zafaran Manastırı, Sin Mabedi, Mezarlık, Tıp Okulu, Kilise, Vaftizhane, Teras bölümleri, Balıklı göl, Hz.İbrahim’in doğduğu mağara, ateşe düştüğü yer, Rızvaniye Camii )

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

Otellerde 1 Gece Y.P Konaklama
>Tourismo – Travego – Man Fortuna – Yeni Safir Lüks Otobüsler İle Ulaşım
>Çevre Gezileri
>Jolly Tur Otobüs içi İkramları
>Jolly Tur Güvencesi
>Açık Büfe 1 Sabah kahvaltısı
>Açık Büfe veya Set menü 1 Akşam Yemeği
>1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası
>Hasankeyf kahvaltı

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

Tüm Öğle Yemekleri
>Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
>Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
>Tüm Özel Harcamalar
>Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

Midyat Mardin Şanlıurfa Turu 3 gün gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde 3 güne yayılmıştır. Midyat Mardin Şanlıurfa Turu için yapılan tüm hazırlıklar değerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenerek Adana ve Mersin çıkışlı olarak düzenlenmeye devam etmektedir.

1

1.Gün

Cuma
Saat 21:30 ’da Mersin şehir stadyumu önünden
Saat 22:00’da Tarsus Nusrat Mayın Gemisi önünden
Saat 22:45’de Adana Tren Garı önünden hareket
Gaziantep, Birecik, Şanlıurfa üzerinden yolumuza devam ediyoruz.

2

2.Gün

Sabah erken saatlerde Hasankeyf’e varıyoruz. Ücrete dahil alacağımız sabah kahvaltısının ardından gezimize başlıyoruz.Ilı Su Barajı’nın suları altında kalacak olan bu kente gelirken Uzun Hasan’ın Oğlu Kör Zeynel Türbesi ve bir dönemler Anadolu’da ki en büyük köprü olan fakat şu anda kalıntılarını görebildiğimiz Taş Köprüyü görüyoruz. Öğle yemeğimizi Dicle Nehri kenarında yediktensonra gezimize başlıyoruz. (Ağustos ayında yaşanan toprak kayması neticesinde, tehlike arz ettiğinden dolayı ilgili bakanlık tarafındankaleye çıkış yasaklanmıştır) Yeni Saray, Mağaralar, Darphane, Zekât Kuyusu, Tılsımlı Kapı, Gözcü Kulesi, Büyük Saray, Ulucami, Zindan ve El-Rızk Camii
gezilerimizi yapıyor ve vereceğimiz serbest zaman ardından aracımıza binerek Tur Abdin bölgesinin kalbi olan Süryani cemaatinin en önemli yerleşmelerindenMidyat’ta kısa bir gezi yapıyoruz. Süryani ustalarının yüzyılların birikimiyle ince ince işlediği telkari sanatının en iyi örneklerinden alabilirsiniz.Sizlerin Sıla Dizisi ile tanıdığınız Midyat evlerinin en güzel örneklerinden olan Midyat Konuk Evi’ni ziyaret ediyoruz. Sonrasında Midyat’tan ayrılıpyakınlardaki çok önemli bir dini merkez olan Deyrul Umur (Mor Gabriel) Manastırına gidiyoruz. Kilise Midyat Resuller, Kırk Şehit, Meryemana, Mor Şamuel gibiibadethaneleri de içerisinde barındırmakta. Gezimizin ardından Mardin’e gidiyor ve Otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3

3.Gün

Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası,sırasıyla Kasımiye Medresesi,Ulu cami gezilerini yapıp, Uzun yıllar Süryani Cemaatinin Patriklik mekânı olanve şu sıralar Metropolitlik Statüsündeki Deyrul Zafaran Manastırı’nı. Burada Sin Mabedi, Mezarlık, Tıp Okulu, Kilise, Vaftizhane ve Terasbölümlerini görüyoruz.Mardin’in dar sokaklarında ve Abbara’larda ( Tüneller) yürüyüş ve alış veriş için serbest zaman. Yöresel yemeklerin sunulduğu restoranımızda
öğle yemeğimizi alıp ŞanlıUrfa’ya hareket ediyoruz. Şanlıurfa’da Balıklı göl, Hz.İbrahim’in doğduğu mağara, ateşe düştüğü yer ve Rızvaniye Camii ziyareti ve tarihi çarşıların gezilmesi sonrası dönüş yoluna geçiyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak başka bir Jolly Tur organizasyonunda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

1 Aralık-3 Aralık

2017

8 Aralık-10 Aralık

2017

15 Aralık-17 Aralık

2017

22 Aralık-24 Aralık

2017

Tur İncelemeleri

Henüz bir inceleme yok.

Değerlendir

Değerlendirme