2 Gece 3 Gün
Süre

ÜZGÜNÜZ, BU TURUMUZDA KONTENJAN BULUNMAMAKTADIR. DİLERSENİZ SAYFAMIZDA BULUNAN DİĞER TURLARIMIZI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

Mardin Şanlıurfa Turu; Mardin, Şanlıurfa, Hasankeyf ve Midyat sahip olduğu kültürel ve tarihi zenginliği ve birden fazla dinin bir arada yaşaması ile bilinen muhteşem şehirler. Kültür çeşitliliğinin en fazla görülebildiği sahip olduğu tarihi yapısı ile gezginleri kendine hayran bırakan şehirler. Bu güzel şehirleri grmek ve içinde bulunan kültür ve tarihleri hissetmek için yüzlerce tur düzenlenmektedir. Bunlardan biride Mardin Şanlıurfa Turu’dur. Mardin Şanlıurfa Turu Mersin çıkışlı olarak düzenlenmekte ve 3 güne sığdırılmaktadır. Mardin Şanlıurfa Turu içinde konaklamalar, lüks ulaşım hizmeti, otelde kalınan tüm zamanlar sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil olmaktadır. Mardin Şanlıurfa Turu Mersin kalkışlı ve Mersin ve Türkiye’nin her şehrinden katılmak isteyen misafirlerimiz için her detay düşünülerek hazırlanmıştır. Mersin çıkışlı olacak tur gezisine nelerin dahil olup olmadığını daha ayrıntılı şekilde aşağıda bulabilirsiniz. Bu turumuzun kalkış ve dönüş yeri Mersin olarak düzenlenmektedir.

Mardin Şanlıurfa Turu;

MARDİN ( Bir süre sonra baraj suları altında kalacak olan ve Dicle Nehri kenarında kurulu, antik çağın ilk yerleşim kenti Hasankeyf, Antik Kent’te Kale, Köprü El Rızk Camii, Küçük Saray, Büyük Saray, taş işçiliği ve gümüşleri ile ünlü Midyat, Estel, Mor Gabriel (Deyrul Umur) Manastırı, Kaymakam Konukevi, Eski Midyat sokakları ve evleri), Mardin şehir turu sırasında Kasımiye Medresesi, Kırklar Kilisesi, Ulu Cami ve yakın bir zamana kadar Süryani dininin merkezi kabul edilen Deyrul Zefaran manastırı )

ŞANLIURFA (Şanlıurfa, Balıklı Göl )

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

Lüks araçlarla ulaşım

Araç içerisinde yapılacak olan ikramlar

1 gece otelde konaklama

Canlı müzik eşliğinde eğlenceli Otelde Açık Büfe  Kahvaltı

Otelde bir  akşam yemeği

Profosyonel Rehberlik Hizmeti

Zorunlu Seyahat Sigortası

Sınırsız ve guler yüzlü acenta refakati

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

Otel dışında alınan eksta yemekler ve ekstra harcamalar

Öğlen yemekleri

Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Kişisel harcamalar (Minibar ve otel içerisinde alınan ekstra yiyecek ve içecekler)

Acenta servislerinde belirtilmemiş tüm servisler

Mardin Şanlıurfa Turu 3 gün gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde 3 güne yayılmıştır. Mardin Şanlıurfa Turu için yapılan tüm hazırlıklar değerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenerek Mersin çıkışlı olarak düzenlenmeye devam etmektedir. Yurt içi ve yurt dışı tüm seyahat planlarınız için lütfen sayfamızı ziyaret ediniz.

1

1.Gün Mersin-Mardin

 Akşam saat 21:00’da Mersin stadyum önü, saat 22:00’da Adana İstasyon önünden hareket.

2

2.Gün Mardin

Sabah saatlerinde Midyat’a varış ve Matiat otelde sabah kahvaltısı. Bir süre sonra baraj suları altında kalacak olan ve Dicle Nehri kenarında kurulu, antik çağın ilk yerleşim kenti Hasankeyf’e hareket. Antik Kent’te Kale, Köprü El Rızk Camii, Küçük Saray, Büyük Saray göreceğimiz yerler arasında. Ardından taş işçiliği ve gümüşleri ile ünlü Midyat’a hareket. Estel, Mor Gabriel (Deyrul Umur) Manastırı, Kaymakam Konukevi, Eski Midyat sokakları ve evleri gezilecektir. Alışveriş ve öğle yemeği için serbest zamanın (ekstra) ardından otelimize hareket ve odalarımıza yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde

3

3.Gün Şanlıurfa-Mersin

Sabah kahvaltısının ardından Mardin’e hareket ve Mezopotamya Ovasına hakim, mimarisi ile 16. yüzyılın havasını hissedebileceğiniz gizemli Mardin kentinin ara sokaklarında gezimize başlıyoruz. Mardin şehir turu sırasında Kasımiye Medresesi, Kırklar Kilisesi, Ulu Cami ve yakın bir zamana kadar Süryani dininin merkezi kabul edilen Deyrul Zefaran manastırı göreceğimiz yerler arasındadır. Öğle yemeği için serbest zamanın ardından Abbara denilen tünellerle birbirne bağlı sokaklarda kısa bir gezinti ve alışveriş molası. Şanlıurfa’ya hareket ve Balıklı Göl gezisi ve akşam yemeği için serbest zaman ve Mersin’e hareket. Gece Mersin’e varış.

Tur İncelemeleri

Henüz bir inceleme yok.

Değerlendir

Değerlendirme