2 Gece 3 Gün
Süre

ÜZGÜNÜZ, BU TURUMUZDA KONTENJAN BULUNMAMAKTADIR. DİLERSENİZ SAYFAMIZDA BULUNAN DİĞER TURLARIMIZI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

Lykia Turu; Likya veya Lisiya, Anadolu’nun Teke Yarımadası’nı kapsayan antik bir bölgedir. Likya, aynı zamanda bu bölgedeki antik kentlerin oluşturduğu bir federasyon ve daha sonra da Roma İmparatorluğu’nun bir eyaletidir. Bu güzel yerler için her yıl yerli yabancı turistler seyahat etmekte ve düzenlenen çeşitli turlara katılmak istemektedirler. Sahip olunan  bu doğal güzellik yıllardır yerli yabancı tüm turistlerin ilgisini çekmektedir. Bu güzel yerlere için düzenlenen turlardan biri de İzmir çıkışlı Lykia Turudur. Lykia Turu genel itibari le 3 günlük bir turu kapsar. Bu tur içinde konaklamalar, lüks ulaşım hizmeti, otelde kalınan tüm zamanlar sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil olmaktadır. Lykia Turu İzmir kalkışlı ve İzmir ve Türkiye’nin her şehrinden katılmak isteyen misafirlerimiz için her detay düşünülerek hazırlanmıştır. İzmir çıkışlı olacak tur gezisine nelerin dahil olup olmadığını daha ayrıntılı şekilde aşağıda bulabilirsiniz. Bu turumuzun kalkış ve dönüş yeri İzmir olarak düzenlenmektedir.

Lykia Turu;

LYKIA ( Gökova’yı ve Akyaka, Azmak deresi, Dalyan, Caunos Antik kenti Kaya Mezarları, dünyanın en doğal 2. plajı ödülüne sahip, İztuzu Plajı, Fethiye, Saklıkent, Kaputaş Koyu, Kaş, Kökova Üçağız, Kekova Adası, Kale Köyü, Simena, Ölüdeniz, Milli Parkı, Babadağ, Göcek Şehir Merkezi )

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

Lüks araçlarla ulaşım

Araç içerisinde yapılacak olan ikramlar

4* otelde 2 gece otelde konaklama

Otelde 2 açık büfe kahvaltı

Otelde 2 akşam yemeği

Profosyonel Rehberlik Hizmeti

Zorunlu Seyahat Sigortası

Sınırsız ve güler yüzlü acenta refakati

Programda belirtilen tüm tur ve geziler

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

Otel dışında alınan eksta yemekler ve ekstra harcamalar

İlk gün yolda alacağımız sabah kahvaltısı

Tüm öğlen yemekleri

Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Kişisel harcamalar (Minibar ve otel içerisinde alınan ekstra yiyecek ve içecekler)

Tekne Turları

Acenta servislerinde belirtilmemiş tüm servisler

Lykia Turu 3 gün gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde 3 güne yayılmıştır. Lykia Turu için yapılan tüm hazırlıklar degerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenerekİzmir çıkışlı olarak düzenlenmeye devam etmektedir.

 

1

1.Gün İzmir-Fethiye

Sabah saat 06:15’da Mavişehir Mavibahçe Önü, 06:20 Bostanlı İskele, 06:25 Karşıyaka Acenta Önü, 06:30’de Girne Yunuslar, 06:35 Girne Tatilbudur önü, 06:40 Girne Hale Pastanesi, 07:00 Bornova E.Ü.H Önü 07:10’de Alsancak Lozan, 07:20 Üçyol PizzaPizza, 07:30 Susuz Dede, 07:35’da Üçkuyular Opet’den konuklarımızı aldıktan sonra Fethiye’ye hareket ediyoruz. Sabah kahvaltımızı uygun bir tesiste aldıktan sonra Aydın Çine Yolu üzerinden ilerleyerek Çine Baraj Gölü’nü seyrederek devam ediyoruz Gökova’yı ve Akyaka, Azmak deresinin doyumsuz manzarasını seyrediyoruz ve Dalyan’a hareket etmek üzere buradan ayrılıyoruz. Öğle saatlerinde Dalyan’a ulaşıp tekne turumuza başlıyoruz. Caretta Caretta’ların izinde Caunos Antik kenti Kaya Mezarları’nı seyrederek tekne turumuzun keyfini çıkartıyoruz ve dünyanın en doğal 2. plajı ödülüne sahip, İztuzu Plajı’na ulaşıyoruz. İztuzu Plajı’ndaki tatlı su ile tuzlu suyun birbirine karıştığı akdenizde yüzme molasının ardından teknemiz ile tekrar Dalyan’a ulaşıyoruz ve Göcek yolu üzerinden akşam üzeri Fethiye‘ye ulaşıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. 4*Pine Valley Hotel

2

2.Gün Fethiye-Kekova-Kaş

Sabah kahvaltımızı otelimizde açık büfe olarak aldıktan sonra otelimizden ayrılıp, Saklıkent’e gidiyoruz. Buz gibi suların ovaya ulaştığı noktada 17 km’lik kanyonun içlerine kısa ve zevkli bir yürüyüş yapıyoruz. Saklıkent’ten ayrıldıktan sonra Kalkan’ı seyrederek ve Kaputaş Koyu’nun eşsiz manzarasını fotoğraflıyoruz, KAŞ üzerinden Kekova Üçağız’a ulaşıyoruz. Burada belleğimizden silinmeyecek güzellikte, öğle yemekli tekne turumuza başlıyoruz. Batık şehir Kekova’ya doğru yol alıyoruz. Kekova Adası’nın karşısında, Kale Köyü (Simena) görüyor, fotoğraflıyoruz. Batık şehirdeki anforaları teknemizin içindeki cam tabandan izliyoruz. denizindeki lahit mezarların görülmesi ve alınacak yüzme molalarının ardından, Kaş’a ulaşıyoruz, sahilinde yürüyüş yapıyoruz sembolü olan ev tipi likya mezar örneklerini görüp serbest saatimizde denize karşı çaylarımızı içiyoruz. ve sonra Fethiye’de bulunan otelimize geri dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Arzu eden konuklarımız yemek sonrası Fethiye merkeze gidebilirler. 4*Pine Valley Hotel

3

3.Gün Göcek-İzmir

Sabah kahvaltımızı otelimizde açık büfe olarak aldıktan sonra otelimizden ayrılıp, Ölüdeniz Milli Parkı’na gidiyoruz. Misafirlerimizle etkileyici mavi denizin turkuaz rengi ile birleştiği Milli Park’ta denize girebilir, su sporları yapabilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz ile Babadağ’a çıkarak yamaç paraşütü yapıyoruz. Ölüdeniz Milli Parkı’ndan ayrılarak Göcek şehir merkezine gidiyoruz. Göcek ile ilgili bilgilerimizi rehberimizden aldıktan serbest saat sonrasında, İzmir’e doğru hareket ediyoruz. Yoldaki gerekli molaların ardından nadide şehrimize ulaşıyoruz.

Aşk Festivali Turu

Tur İncelemeleri

Henüz bir inceleme yok.

Değerlendir

Değerlendirme