1 Gece 2 Gün
Süre
20 Ekim-22 Ekim 2017
Tarih

ÜZGÜNÜZ, BU TURUMUZDA KONTENJAN BULUNMAMAKTADIR. DİLERSENİZ SAYFAMIZDA BULUNAN DİĞER TURLARIMIZI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

Klasik İstanbul Turu; İstanbul  sahip olduğu tarihi ve kültürel dokusu ile tüm seyahat gezginlerinin odak noktası olan şehir.İstanbul bulunduğu konum,sahip olduğu tarihi ve kültürel varlıklar ve muhteşem boğaz manzarası ile her yıl milyonlarca yerli yabancı turiste ev sahipliği yapmaktadır. İstanbul’un bu tarihi ve kültürel değerlerini yerli yabancı turistlere tanıtmak için yüzlerce tur düzenlenir. Bunlardan biride Manisa çıkışlı olan Klasik İstanbul Turu’dur. Klasik İstanbul Turu genel itibari ile 2 günlük bir turu kapsar. Bu tur içinde konaklamalar, lüks ulaşım hizmeti, otelde kalınan tüm zamanlar sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil olmaktadır. Klasik İstanbul Turu Manisa kalkışlı ve Manisa ve Türkiye’nin her şehrinden katılmak isteyen misafirlerimiz için her detay düşünülerek hazırlanmıştır. Manisa çıkışlı olacak  geziye nelerin dahil olup olmadığını daha ayrıntılı şekilde aşağıda bulabilirsiniz. Bu turumuzun kalkış ve dönüş yeri Manisa olarak düzenlenmektedir.

Klasik İstanbul Turu;

İSTANBUL ( Topkapı Sarayı (Saray içerisinde; III. Ahmet Çeşmesi, Bab-ı Humayun, Aya İrini) (Panoramik), Divan Meydanı, Bab-ı Selam, Kubbealtı Dış Hazine, Kasr-ı Adl, Bab-ı Saadet, Enderun, Fatih Köşkü, İç Hazine, Arz Odası, Has Bahçe, Revan-Bağdat-Mecidiye Köşkleri), Fetih Müzesi, Ayasofya, Sultanahmet Cami, Yerebatan Sarnıcı, Eyüp Sultan Cami ve Türbesi, Pier Loti, Merter Marmara, Forum, Dolmabahçe Sarayı, Boğazturu (Beşiktaş, Ortaköy, Arnavutköy, Bebek, Rumeli Hisarı, Emirgan, Yeniköy, Miniatrük), Hipodrom, Valide Sultan Cami, Mısır Cami, Yerebatan Sarnıcı, Beyoğlu)

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

Lüks araçlarla ulaşım

Araç içerisinde yapılacak olan ikramlar

1 gece otelde konaklama

Otelde açık büfe kahvaltı

Otelde bir  akşam yemeği

Profosyonel rehberlik hizmeti

Zorunlu seyahat sigortası

Sınırsız ve güler yüzlü acenta refakati

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

Otel dışında alınan eksta yemekler ve ekstra harcamalar

Öğlen yemekleri

Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Kişisel harcamalar (Minibar ve otel içerisinde alınan ekstra yiyecek ve içecekler)

Acenta servislerinde belirtilmemiş tüm servisler

Klasik İstanbul Turu 2 gün gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde 2 güne yayılmıştır. Klasik İstanbul Turu için yapılan tüm hazırlıklar degerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenerek Manisa çıkışlı olarak düzenlenmeye devam etmektedir. Yurt içi ve yurt dışı tüm seyahat planlarınız için lütfen sayfamızı ziyaret edebilir turlar hakkında detaylı bilgi almak için seyahat danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. En kısa zamanda gruplara özel butik tur sayfamız aktifleşecektir.

1

1.Gün Manisa-İstanbul

Akşam saat 22.00’de Beyaz Fil önünde buluşma ve Lüx otobüsümüze yerleşme ve İstanbul’a hareket. Rüyalarınızla baş başa bir gece yolculuğu.

Sabah saatlerinde dünyanın en büyük Açık hava müzesi İstanbul’a hoş geldiniz. Profesyonel rehberimiz eşliğinde Hz. Muhammed’in “Konstantiniyye elbette feth olunacaktır. Onu fetheden kumandan ne güzel kumandan, onu fetheden asker ne güzel askerdir. ”Sözüyle müjdelediği İstanbul’u gezmeye başlıyoruz. Tarihi yarımada’da bulunan çinilerindeki hakim renkten dolayı batılıların Mavi Cami” adını yakıştırdıkları ünlü altı minareli Sultan Ahmet Camii, AyasofyaOsmanlı ‘nın 4 asır yönetim merkezi olmuş Topkapı Sarayı’nı gezerken bir zaman makinası gibi sizi alıp bir asır öncesine götürecek o muhteşem tarihi iliklerimizde hissetmeye başlayacağız. Saray içerisinde; III. Ahmet Çeşmesi, Bab-ı Humayun, Aya İrini (Panoramik), Divan Meydanı, Bab-ı Selam, Kubbealtı Dış Hazine, Kasr-ı Adl, Bab-ı Saadet, Enderun, Fatih Köşkü, İç Hazine, Arz Odası, Has Bahçe, Revan – Bağdat – Mecidiye Köşklerini gezdikten sonra Soğuk Çeşme Sokağı, tarihi Hipodrom ve sizi Bizans’ın mistik havasına anımsatacak 336 sütunlu Yerebatan Sarnıcı’nı (sarayı) geziyor ve turumuzun sonunda akşam saatlerine doğru 4* otelimize yerleşiyoruz.. Otelimizdeki akşam yemeğini takiben arzu eden misafirlerimizle Türkiye‘nin kültür merkezi Beyoğlu‘nda gezintiye çıkıyoruz. İstiklal Caddesi‘nde Çiçek Pasajı görülecek yerler arasında. Ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.

2

2.Gün İstanbul-Manisa

Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıp, İstanbul’un fethe açılan kapısı.. Panorama 1453 Tarih Müzesi gezimizi tamamlayıp. Buradan Akvaryum’a gidiyoruz. Türkiye’nin en büyük tematik akvaryumu konumunda bulunan bu muhteşem ortamda geçireceğimiz eğlenceli dakikaların ardından Yarımada’nın son günü ve en güzel gününe Eminönü meydandaki Valide Sultan Cami diğer bir adıyla da Yeni Cami’yi gezip, tarihi Mısır Çarşısı’nın büyüleyici kokusuna gizemli bir yolculuk yapıyoruz. Daha sonra boğaz turuna çıkıyoruz. Beşiktaş, Ortaköy, Arnavutköy, Bebek, Rumeli Hisarı, Emirgan, Yeniköy boyunca tarihi yalılar arasından turumuzu tamamlayıp, akşam saatlerine doğru otobüsümüze yerleşerek Manisa’ya dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Akşam geç saatlerde Manisa’ya varış ve gezimizin sonu.

Tur İncelemeleri

Henüz bir inceleme yok.

Değerlendir

Değerlendirme