7 Gece 8 Gün
Süre

ÜZGÜNÜZ, BU TURUMUZDA KONTENJAN BULUNMAMAKTADIR. DİLERSENİZ SAYFAMIZDA BULUNAN DİĞER TURLARIMIZI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

Klasik İspanya Turu İspanya ya da resmî adıyla İspanya Krallığı Avrupa’nın güneybatısında, İber Yarımadası’nda yer alan ülkedir. Güneyde ve doğuda Akdeniz’e, kuzeyde ise Atlantik Okyanusu’na kıyısı vardır. Madrid, Barselona, Valensiya, Kordoba, Granada, Sevill. İspanya muhteşem şehirleri, güçlü kültürü ve rengârenk yaşamı ile en iyi seyahat seçeneklerinden. İsmini duyunca bile aklımıza birçok belirgin özelliği getiren bu ülkeye ilk kez gidecekseniz, kesinlikle bu deneyimi Biletiniz.com ayrıcalığı ile yaşamalısınız.İspanyol mutfağı sadece tapastan oluşmuyor. İspanya’da Michelin yıldızlı restoranda yiyeceğiniz ev yemekleri size gerçek lezzeti tattıracak. Ayrıca altını çizelim, dünyanın en iyi restoranı El Celler de Can Roca, İspanya’da bulunuyor.Tüm bu güzellikleri yaşamak için Biletiniz.com sizlere Kalsik İspanya Turu’nu sunuyor.Klasik İspanya Turu 7 Gece 8 Gün olarak hazırlanmış olup İspanya  tüm güzelliklerini göreceğiniz şekilkde planlanmıştır.Klasik İspanyaTuru ve detaylar için sayfamızı ziyaret edebilir Klasik İspanya Turu için rezervasyon işlemi yapabilirsiniz.

Klasik İspanya Turu;

(Plaza mayor adı verilen büyük meydan,Şehrin kalbi Puerta Del Sol, Kraliyet Sarayı’nın halka sesleniş yeri Plaza De Orient,Şehir’in ne kadar zengin olduğunu göstermek maksadıyla giriş kapısı olarak yapılmış Alcala Kapısı, galerili damları ile göz dolduran Gran Via, Plaza Colon, Cibeles Meydanı Ve Çeşmesi ile Cervantes Anıtı, İspanya’nın eski başkenti ve Unesco Dünya Mirası listesinin en önemli kentlerinden biri,Toledo, Kastilya ve Leon bölgesinin en önemli turizm şehri Segovia,Sierra Glados dağlarının tepesine kurulmuş Avilaya, Birçok soylu ailenin 16. yy’da yerleşmesi nedeniyle ‘’Asil Avila’’ olarak adlandırılan şehir,Romanesk kiliseleri,Manastır, İsa Teresa müzesi, Katedral, Plaza Mayor, El Carmen kapısı ve San Vicente Bazilikası ,Valencia,Sanat ve Bilim Müzesi, Gotik Katedral, Arena, Belediye Sarayı, Tarihi Pazar ve Eski İpek Borsası,Katalonya Özerk Topluluğu’nun başkenti, ünlü Mimar Antoni Gaudi’nin muhteşem eserlerinin buluduğu İspanya`nın ikinci büyük şehri Barselona,La Sagrada Familia, İspanya ve Catalunya Meydanı, Gaudi`nin Evleri (Casa Batllo ve Casa Mila), Katalunya Meydanı, La Rambla Caddesi ve Port Olimpic,daracık sokakları ve katedrali ile görülmeye değer şirin bir ortaçağ şehri olan Girona ,Aslan heykeli, Katedral Meydanı, Mezuzalı evler, Yahudi Mahallesi, Rambla ve ünlü mağazaları,La Sagrada Familia`nın mimarı Gaudi` nin en önemli eserlerinden biri olan ve UNESCO tarafından koruma altına alınmış Park Güell mimarisi)

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

 • Pegasus Havayolları ile İstanbul ( Saw) – Madrid gidiş / Barcelona – İstanbul (Saw ) donuş ekonomi sınıf ucak bileti

 • Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli

 • 3 ve 4* otellerde 7 gece kahvaltı dahil konaklamalar

 • İspanya otel vergileri

 • Otelde alınacak sabah kahvaltıları

 • Madrid , Valencia, Barcelona panoramik şehir turları

 • Alan-Otel-Alan transferleri ve şehirlerarası otobus transferleri

 • Profesyonel rehberlik hizmetleri

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Vize ucreti ve servis bedeli (120 EURO )

 • Yurtdışı cıkış vergisi, 15 TL

 • Tum kişisel harcamalar,

 • Rehber tarafından organize edilen ekstra turlar

 • Oğle ve Akşam yemekleri,

 • Muze, oren yeri vb. giriş ucretleri

 • Ozel Seyahat sağlık sigortası

Klasik İspanya Turu 8  gün 7 gece gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde 8 güne yayılmıştır.Klasik İspanya Turu için yapılan tüm hazırlıklar degerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenerekİstanbul çıkışlı olarak düzenlenmeye devam etmektedir.

 

1

1.Gün İstnabul-Madrid

Sabiha Gökçen Havalimanı Dış Hatlar Terminali Pegasus kontuarında saat 07.30’da buluşma. Check-in işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları’nın PC1099 sefer sayılı uçağı ile saat 09:45`te Madrid’e hareket. Yaklaşık 4 saatlik uçuşun ardından yerel saat ile 13:35’de başkent Madrid’e varacağız. Panoramik şehir turumuz sırasında, Plaza mayor adı verilen büyük meydan ile başlıyoruz. Bu meydanda 136 bina ve avluya açılan 437 balkon bulunmaktadır. Zamanında bu balkonlardan boğa güreşleri ve engizisyonun yaktığı insanlar izlenmiştir. Şehrin kalbi Puerta Del Sol, Plaza mayor adı verilen büyük meydan, Kraliyet Sarayı’nın halka sesleniş yeri Plaza De Orient, Şehir’in ne kadar zengin olduğunu göstermek maksadıyla giriş kapısı olarak yapılmış Alcala Kapısı, galerili damları ile göz dolduran Gran Via, Plaza Colon, Cibeles Meydanı Ve Çeşmesi ile Cervantes Anıtı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından Madrid’de ki otelimize varış ve yerleşme. Geceleme otelimizde.

2

2.Gün Madrid

Sabah otelimizde alınacak kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Toledo Turuna katılabilirler (60€). Otelimizden hareketle güneye doğru yola çıkacağız, Toledo gerçek bir açıkhava müzesi, İspanya’nın eski başkenti ve Unesco Dünya Mirası listesinin en önemli kentlerinden biridir. Ülkenin en heybetli katedrali, dünyaca ünlü ressamların eserlerine ev sahipliği yaparak dünyanın sayılı müzeleriyle yarışır hale gelmiştir. El Greco’nun kenti olarak bilinen Toledo, 16. yy’dan günümüze değişmeden gelmeyi başarmıştır. Roma, vizigot, arap, gotik, rönesans mimarisinin izlerini taşıyan yapılar, dar sokaklar, El Greco’nun tabloları, tipik pastaneler, Damascino mağazaları ve tabii ki ünlü katedrali ile turistik bir haç yeridir. Toledo’daki başka bir gelenek Arapların kenti fethettikleri zamandan kalma badem ezmesi imalatıdır. İnsanın ağzını sulandıran bu şekerlemeyi tatmadan Toledo ziyareti bitmiş sayılmaz. Yahudi mahallesi içerisinde yapacağımız yürüyüşün ardından Madrid’e dönüş. Geceleme otelimizde.

3

3.Gün Madrid

Sabah otelimizde alınacak kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Segovia turuna katılabililirler (50€). Yaklaşık 70km mesafede bulunan, Kastilya ve Leon bölgesinin en önemli turizm şehri Segovia’ya, kahvaltı sonrası hareket edeceğiz. 2000 yıllık su kemerleri, Plaza Mayor ile iki uçurumun ortasında kurulmuş ve Walt Disney’e ilham olmuş Alcazar göreceğimiz yerler arasında. Ardından 110km mesafede bulunan ve Sierra Glados dağlarının tepesine kurulmuş Avilaya’ya doğru yola çıkıyoruz. Birçok soylu ailenin 16. yy’da yerleşmesi nedeniyle ‘’Asil Avila’’ olarak adlandırılan şehir, Romanesk kiliseleri, ortaçağ manastırları, rönesans sarayları ve antik surları ile ünlüdür. Dünyanın en iyi korunan birçok tarihi cazibe serine sahip Unesco mirasına girmiş özel bir şehir olan Avila’da; Manastır, İsa Teresa müzesi, Katedral, Plaza Mayor, El Carmen kapısı ve San Vicente Bazilikası panoramik olarak ziyaret edilecek yerler arasındadır.

4

4.Gün Madrid-Valencia

Sabah otelde alınacak kahvaltı ardından odaların boşaltılması ve özel otobüsümüzle Valencia’ya doğru yola çıkıyoruz. Varış ardından şehir turumuza başlıyoruz. İspanya’nın en büyük üçüncü şehri olma ünvanının yanısıra en büyük limana da sahip şehrin adı Latince’de güç ve kuvvet anlamına gelmektedir. Valencia’da panoramik olarak yapılacak şehir turunda; Sanat ve Bilim Müzesi, Gotik Katedral, Arena, Belediye Sarayı, Tarihi Pazar ve Eski İpek Borsası görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelinize transfer. Geceleme otelnizde.

5

5.Gün Valencia-Barcelona

Sabah otelde alınacak kahvaltı ardından odaların Barcelona’ya doğru hareket edeceğiz. Katalonya Özerk Topluluğu’nun başkenti, ünlü Mimar Antoni Gaudi’nin muhteşem eserlerinin buluduğu İspanya`nın ikinci büyük şehri Barselona, sahip olduğu eserlerden ötürü nüfusunun dört katı kadar turisti kendine çekmektedir. Panoramik olarak gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda, “Bitmeyen Kilise” olarak da bilinen La Sagrada Familia, İspanya ve Catalunya Meydanı, Gaudi`nin Evleri (Casa Batllo ve Casa Mila), Katalunya Meydanı, La Rambla Caddesi ve Port Olimpic görülecek yerler arasındadır. Şehir turu sonrası otelinize transfer. Akşamı eğlenceli geçirmek isteyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Flamenko turuna katılabilirler. (40€ – 1 içki dahil ve ulaşım hariç) Güney İspanya’da doğup Tüm Dünya’ya tanıtılmış, Tutkunun, aşkın ve acının dansı Flamenko’yu bir içki eşliğinde seyredeceğimiz bu gösterinin ardından otelimize dönüş. Geceleme otelimizde. Geceleme otelinizde.

6

6.Gün Barcelona

Sabah otelde alınacak kahvaltı ardından dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Girona & Figueras Turuna katılabilirler (65 €). Turumuza, Onyar Nehri’nin kıyısında kurulmuş ve ilk bakışta Floransa’yı anımsatmakta olan, yörenin en zengin şehri olan Girona ile başlıyoruz. Daracık sokakları ve katedrali ile görülmeye değer şirin bir ortaçağ şehri olan Girona ayrıca parfüm filminin sinema çekimlerinin yapıldığı şehirdir. Panoramik olarak yapılacak turumuzda; Aslan heykeli, Katedral Meydanı, Mezuzalı evler, Yahudi Mahallesi, Rambla ve ünlü mağazaları göreceğiz. Serbest zaman sonrası Pirene dağlarının manzarası eşliğinde Figueras Kenti’ne doğru yola çıkıyoruz. Kasaba öyle etkileyici bir atmosfere sahiptir ki bütün dünyanın hayranlık duyduğu sınır tanımaz ressam Salvador Dali’ye hayatı boyunca ilham kaynağı olmuştur. Burada Ünlü sürrealist ressam “Salvador Dali’nin” kendi elleri ile dekore ettiği müze evi gezeceğiz. Her bir eserinin değeri milyonlarca dolarla ifade edilen bu müzede, ölümsüz aşkı Gala’yı resmettiği, zihinleri zorlayan eserlerinin bulunduğu müzeyi ziyaretimiz sonrasında otelimize transfer.

7

7.Gün Barcelona

Sabah otelde alınacak kahvaltı ardından dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından ekstra olarak düzenlenecek olan Park Guell & Poble Espanyol turuna katılabilirler (70 €). La Sagrada Familia`nın mimarı Gaudi` nin en önemli eserlerinden biri olan ve UNESCO tarafından koruma altına alınmış Park Güell mimarisi ile harikalar diyarını andırmaktadır ve park içinde yer alan teras harika bir Barselona manzarası sunar. 1929 yılında 49 bin metrekare alanda yapılmış olan Poble Espanyol ‘da İspanya’nın 116 tane farklı binasını kendine özgü mimarileri ile Endülüs, Bask, Aragon gibi tüm bölgelerin izlerini görme imkanı bulacaksınız. Gezi sonrası otele dönüş.

8

8.Gün Barcelona-İstanbul

Sabah otelimizde alınacak kahvaltının odaların boşaltılması ardından havalimanına transfer. Check-in işlemlerinin tamamlanmasından sonra Pegasus Havayollarının PC1092 sefer sayılı uçağı ile saat 13:50`de İstanbul’a hareket. Yerel saat ile 18:35`de İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.

Tur İncelemeleri

Henüz bir inceleme yok.

Değerlendir

Değerlendirme