3 Gece 4 Gün
Süre
11 Ocak-14 Ocak 2018
Tarih

Kiev Turu sahip olduğu doğal ve kültürel zenginlikler yerli yabancı tüm gezginlerin buralara ulaşması ve bu muhteşem doğayı yaşamaları için hazırlanmıştır.Kiev Turu  İstanbul kalkışlı olarak düzenlenmektedir.Kiev, Ukrayna’nın başkenti ve en büyük kenti. İlk Vakayiname isimli tarihsel belgede Kiev şehrinin yerel bir yöneticisi olmadığı ve 9. yüzyıldan itibaren Hazar Türklerine haraç verdikleri yazmaktadır.Kiev şehri, tarihinde geçirdiği değişik dönemleri sınırları içerisine hapsetmiş başkentlerden biridir. Mimari olarak ise Barok dan Post Modern’ e kadar uzanmaktadır. Fakat Kiev şehrinin dünya çapında çok iyi tanınmaması, fazla turist çekmesini engelliyor. Avrupa’ da benzer şehirlere olan ilgiyi hala görmemiş. Kiev şehri Dinyeper Irmağı çevresinde bulunur ve tarihte olduğu gibi bütün önemli ve gelişen şehirlerde nehirlerin ırmakların etrafında oluşurlar. Ticaret ve su Kiev Şehri’ nin oluşumunda da önemli rol oynamış.Bu muhteşem Kiev turu siz seyahat gezginlerinin seyahat rotasına eklenmek için sayfamızda sizleri beklemektedir.

Kiev Turu;

KİEV (İkinci Dünya Savaşı Müzesi & Pecerskaya Lavra Manastırı & Mikro Minyatür Müzesi,2. Dünya Savaşı Müzesi, bu savaşa ilişkin dünyadaki en büyük müzelerden biri,İçinde 18 kiliseyi barındıran manastır 11. yüzyıldan kalma ve UNESCO Dünya Mirasları Listesinde Pecerskaya Lavra Manastırı & Mikro Minyatür Müzesi,Mikroskop yardımı ile görebileceğiniz eserlerin sergilendiği Mikro Minyatür müzesi,1.5 Milyon yolcu taşıyan bu metronun en derinindeki 105.5 metre derinlikteki metro durağı Kiev Metrosu & Kültür ve Alışveriş & Tekne Turu,Avrupa’nın bu en büyük nehirlerinden biri Dnepre Nehrinin manzarasını, Ayasofya Meydanı ve Kontraktova Meydanı)

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

 • Ukrayna Havayolları ile IST – KBP – IST parkurunda ekonomi sınıfı uçuşlar
 • Havalimanı vergileri
 • 3 gece oda + kahvaltı konaklama
 • Kiev Şehir Turu
 • Havalimanı – otel – havalimanı transferleri
 • Otel vergileri
 • Türkçe rehberlik hizmetleri

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Seyahat Sigortası

 • Yurtdışı cıkış harc pulu

 • Tum ekstra turlar

 • Tum oğle ve akşam yemekleri

 Kiev Turu 4 gün 3 gece gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde1 güne yayılmıştır.Kiev Turu için yapılan tüm hazırlıklar degerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenerekİstanbul çıkışlı olarak düzenlenmeye devam etmektedir.
1

1.Gün İstanbul-Kiev

Siz degerli misafirlerimizle Istanbul Atatürk Havalimanı Dıs hatlar terminalinde saat 04:00`da bulusma. Ukrayna Havayollari PS716 sefer sayılı uçuş ile saat 06:05`te Kiev’e hareket. Saat 08:05`te Kiev’e varış ve havalimanında bizi bekleyen aracımız ile panoramik Kiev şehir turunu gerçekleştirmek üzere merkeze hareket. Gezimiz esnasında; Ayasofya Meydanı, Mihaylovski Meydanı ve Kilisesi, Opera Binası, Parlamento Binası, Özgürlük Meydanı, Altın Kapı, Dostluk Heykeli, ve Padol semtini göreceğiz. Devamında otelimize transfer. Odalara yerleşme. Geceleme otelimizde.
2

2.Gün Kiev

Kahvaltı sonrası serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek Çernobil Müzesi Turuna katılabilirler. (30 Eur) Çernobil Müzesi Kiev merkezdedir. 1992 yılında kurulmuştur. Bu turumuzda Kiev`in 140 kilometre güneyinde bulunan Çernobil Nükleer Santrali`nda, 26 Nisan 1986`da gece yarısı yasanan felaketin acılarının hala taze olduğunu görecek, bu tarihi nasıl koruduklarına ise hayret edeceksiniz. Ayrıca müze; Çernobil felaketine dair belgeleri, gazete haberleri, mektuplar, fotoğrafları gözler önüne seriyor. Tur sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde.
3

3.Gün Kiev

Sabah kahvaltısının ardından, dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek İkinci Dünya Savaşı Müzesi turuna katılabilirler. (35 Eur) Kiev`deki 2. Dünya Savaşı Müzesi, bu savaşa ilişkin dünyadaki en büyük müzelerden biridir. Açık ve kapalı kısımlardan oluşur. Açık kısmında Sovyet ordusunun Afganistan savaşında ve 2. Dünya savaşında kullandığı savaş uçakları tanklar, roketler sergilenmektedir. Kapalı kısım 3 kattan oluşmaktadır. 2. Dünya savaşına ait bütünüyle orijinal olarak saklanmış araç gereçleri yakından görme şansı bulacağımız bu turumuzda, savaşın insanlığa verdiği zararı, unutamayacağımız en çarpıcı örneklerle göreceğiz. Ardından dileyen misafirlerimiz ile ekstra olarak düzenlenecek Peçerskaya Manastırı ve Mikro Minyatür Müzesi Turu için hareket. (45 Euro) 11. Yüzyıldan günümüze özenle korunmuş Pecerskaya Lavra Manastırı, içinde 18 kiliseyi barındırmaktadır ve ayrıca UNESCO Dünya Mirasları Listesindedir. Slav Ortodokslar için kutsal sayılan ziyaret noktalarından birisi olan bu kompleksin ruhani ve mistik havasını seveceksiniz. Mikro Minyatür müzesinde ise ancak Mikroskop yardımı ile görebileceğiniz eserler sizi büyük şaşkınlık içerisinde bırakacak. Çoğu Guinness Rekorlar Kitabına giren bu eserleri bırakıp müzeden çıkmak pek kolay olmayacak. Daha sonra dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek, Dinyeper Nehri`nde tekne turuna katılabilirler. (45 Euro) Turumuz esnasında, Avrupa`nın bu en büyük nehirlerinden birini tekneyle gezip günün yorgunluğunu şampanya ve kokteyl eşliğinde atarken, Kiev`in akşam manzarasını en güzel yerlerden seyredeceğiz. Tur sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde.
4

4.Gün Kiev-İstanbul

Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Kültür ve Alışveriş Turu`na katılabilir (30 Euro). Turumuz esnasında Kiev`in tarihi sokaklarını, mahallelerini ve metro hattını gezeceğiz. Kiev`in sanat dolu metro duraklarını gezerken şaşıracaksınız. Günde yaklaşık 1.5 Milyon yolcu taşıyan bu metronun en derinindeki istasyon olan Arsenalna 105.5 metre derinlikte yer almaktadır. Ardından Ünlü Andreyevski Yokuşu`nda Alışveriş imkanı bulacağız. Dnepre Nehrinin manzarası, Ayasofya Meydanı ve Kontraktova Meydanını birleştiren bu tarihi yokuş içerisinde pek çok restoran ve hediyelik eşyacıları bulundurmaktadır. Daha sonra Ünlü Khreshchatyk Caddesinde şirin ve güzel kafelerinde zaman geçirebilir. Şehri keşfetmeye devam edebilirsiniz. Ardından havalimanına transferimiz gerçekleşiyor. Bagaj ve check-in işlemlerimizin ardından Ukrayna Havayolları PS715 sefer sayılı uçuş ile 19:30`da Istanbul`a hareket. 21:30 da varışımıza istinaden turumuzun sonu. Eve Hoşgeldiniz!

Tur İncelemeleri

Henüz bir inceleme yok.

Değerlendir

Değerlendirme