2 Gece 3 Gün
Süre

ÜZGÜNÜZ, BU TURUMUZDA KONTENJAN BULUNMAMAKTADIR. DİLERSENİZ SAYFAMIZDA BULUNAN DİĞER TURLARIMIZI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

Kayseri Erciyes Turu; Kayseri, Orta Anadolu’da 3917 m. yüksekliğindeki Erciyes Dağı eteklerinde kurulmuş, 6000 yıllık tarihi olan en eski yerleşme yerlerinden biridir. M.Ö. 4000′den yani, Kalkolitik Çağlarından başlayarak Asur, Hitit, Frig, Roma,Bizans, Selçuklu ve Osmanlı Dönemleri’nde önemli bir kültür ticaret merkezi olmuştur. İç Anadolu’nun Kızılırmak bölümünde, kuzeyde Yozgat ve Sivas, batıda Niğde ve Nevşehir, güneyde Adana, güneydoğusunda Kahramanmaraş ve doğuda Malatya illeri arasında yer alır. Erciyes Dağı, 3.917 m. yüksekliği Türkiye’nin Kayseri ilinin sembollerinden olmuş dağ. Sönmüş bir “küme volkan” olan dağdaki volkanik patlamaların 30 milyon yıl önce başladığı, Erciyes’ten çıkan küllerin rüzgârla kilometrelerce uzaklara taşınarak, Hasan Dağı ile birlikte, Kapadokya bölgesindeki peri bacalarını oluşturduğu düşünülmektedir. Ve bununla birlikte bölge ile ilgili yüzlerce tur düzenlenmeye başlamıştır. Bunlardan bir taneside Gaziantep çıkışlı Kayseri Erciyes Turu’dur. Gaziantep çıkışlı Kayseri Erciyes Turu genel itibari ile 2 gece 3 günlük bir turu kapsar. Bu tur içinde konaklamalar, lüks ulaşım hizmeti, otelde kalınan tüm zamanlar sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil olmaktadır. Kayseri Erciyes Turu Gaziantep kalkışlı ve Gaziantep ve Türkiye’nin her şehrinden katılmak isteyen misafirlerimiz için her detay düşünülerek hazırlanmıştır. Gaziantep çıkışlı olacak tur gezisine nelerin dahil olup olmadığını daha ayrıntılı şekilde aşağıda bulabilirsiniz. Bu turumuzun kalkış ve dönüş yeri Gaziantep olarak düzenlenmektedir.

Kayseri Erciyes Turu;

( Kayseri Kalesi, Kale Camisi ve Şehir Surları, Bedesten, Kuyumcular Çarşısı ve Kapalı Çarşı, Milli Mücadele’de Kuva-i Milliye tarafından kullanılan Saat Kulesi, Mahberi Hunat Hatun Külliyesi ve Döner Kümbet, Dünyanın ilk hastanesi olarak kabul edilen Gevher Nesibe Hatun Şifaiye Medresesi )

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

• Lüks otobüsle ulaşım ve ikramlar
• Yukarıda belirtilen otellerde tam pansiyon konaklama
• İlk gün Kervan Restaurant Maraş da kahvaltı
• Seyahat ve sağlık sigortası
• Son gün öğle yemeği
• 5 ders kayak dersi, kayak ve snowboard kiralama ve kıyafet kiralama dahil
• 4 öğretmenimiz misafirmiz olacaktır

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

1- Belirtilenler dışında kalan kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri

2- Yemeklerdeki su, meşrubat vb. içecekler

3- Oteldeki minibar vb. harcamalar

Kayseri Erciyes Turu 3 gün 2 gece  gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde 3 güne yayılmıştır. Kayseri Erciyes Turu için yapılan tüm hazırlıklar degerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenerek Gaziantep çıkışlı olarak düzenlenmeye devam etmektedir.

 

1

1.Gün

05.30 Gaziantep’ten Kahramanmaraş, Göksun, Pınarbaşı üzerinden Kayseri’ye hareket ediyoruz. 06.30 Kahramanmaraş Kervan Restaurant’da sabah kahvaltısı 10.00 Kayseri’ye Varış ve Panoramik Şehir Turu. 10.30 Kayseri Şehir merkezinde bulunan Kayseri Kalesi, Kale Camisi ve Şehir Surlarını geziyoruz. 11.00 Bedesten, Kuyumcular Çarşısı ve Kapalı Çarşıda Alışveriş için serbest zaman. Milli Mücadele’de Kuva-i Milliye tarafından kullanılan Saat Kulesi’ni görüyoruz 12.30 Erciyes dağına hareket ediyoruz. Erciyes Dağı’nda 2 gece konaklayacağımız MİRADA DELLAGO otele giriş yapıyoruz ve öğle yemeğimizi alıyoruz. Otelimizde konaklamamız tam pansiyon plus. 16:00 İlk kayak dersimizi almak üzere buluşuyoruz. Dersimizi başarı ile aldıktan sonra dönüyoruz ve dinlenme 19.30 Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

2

2.Gün

08.30 Otelimizde alınan kahvaltı sonrası öğleden önce ikinci dersimizi, öğleden sonra ise üçüncü dersimizi alıp mümkün olduğunca aktivitelere katılıyoruz. İsteyenler havuza girebilecek. Daha sonra 4. dersimizi gece kayağı için buluşuyoruz. Sonra otelimize gelip, gece çorbası alıp geceliyoruz.

1

3.Gün

08:30 da alınan sabah kahvaltısının ardından 5. Ve son dersimizi alıp odalarımızı boşaltıyoruz. 12.30 Öğle Yemeğimizi kar manzaralı sucuk ekmek partisi ile yapıp yola çıkıyoruz. 14.00 Mahberi Hunat Hatun Külliyesi ve Döner Kümbet 15.30 Dünyanın ilk hastanesi olarak kabul edilen Gevher Nesibe Hatun Şifaiye Medresesi’ni gezdikten sonra, Gaziantep’e hareket 19:00 Gaziantep’e varış ve gezimizin sonu

Tur İncelemeleri

Henüz bir inceleme yok.

Değerlendir

Değerlendirme