2 Gece 4 Gün
Süre
7 Aralık-10 Aralık 2017
Tarih

Kayseri Çıkışlı Batı Karadeniz Turu; Karadeniz’in muhteşem yeşili ve denizi ile oluşan doğal güzellik yıllardır yerli yabancı tüm turistlerin ilgisini çekmektedir ve bu güzellikleri görmek ve yaşamakisteyen seyahat gezginleri için turlar düzenlenmektedir.Bunlardan biri de Kayseri Çıkışlı Batı Karadeniz Turu’dur. Kayseri Çıkışlı Batı Karadeniz Turu genel itibari ile 4 günlük bir turu kapsar.Bu tur içinde konaklamalar, lüks ulaşım hizmeti, otelde kalınan tüm zamanlar sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil olmaktadır. Kayseri Çıkışlı Batı Karadeniz Turu Kayseri kalkışlı ve Kayseri ve Türkiye’nin her şehrinden katılmak isteyen misafirlerimiz için her detay düşünülerek hazırlanmıştır. Kayseri çıkışlı olacak Kayseri Çıkışlı Batı Karadeniz Tur gezisine nelerin dahil olup olmadığını daha ayrıntılı şekilde aşağıda bulabilirsiniz. Bu turumuzun kalkış ve dönüş yeri Kayseri olarak düzenlenmektedir.

 Kayseri Çıkışlı Batı Karadeniz Turu;

(Nazlı, Sazlı, Derin, Serin, Büyük, Küçük, Kuru, Safranbolu, Hükümet Tepesi, Rum Mahallesi Müslüman Mahallesi, Tarihi saat kulesi, Mümtazlar Konağı, Semerciler, Manifaturacılar, Bakırcılar ve Demirciler çarşıları, Akçasu Kanyonu, İzzet Mehmet Paşa Camii, Cinci Hanı, Kaymakamlar Evi, Köprülü Mehmet Paşa Camii, Yemeniciler Arastası, Bektaşiliğin izlerini günümüze taşıyan, görkemli evlere sahip olduğu kadar sadeliği de içinde barındıran Yörük Köyü, Çamaşırhane, Sipahioğlu Konağı, Amasra Müzesi, Boztepe olarak adlandırılan ada ile anakarayı birbirine bağlayan Kemere köprüsü, Tavşan adası, Kemere köprüsü, Boztepe Adası ve Küçük liman, Devrek)

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

Otellerde 2 Gece Y.P Konaklama
>Mercedes Travego, ya da Tourliner
>Lüks Otobüsler İle Ulaşım (kişi sayısına göre araç detayları aşağıda yer almaktadır.)
>Çevre Gezileri
>Rehberlik hizmetleri
>Jolly Tur Otobüs içi İkramları
>Jolly Tur Güvencesi
>Otellerde Açık Büfe 2 Sabah kahvaltısı
>Otellerde Açık Büfe veya Set menü 2 Akşam Yemeği
>1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

 

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

Tüm Öğle Yemekleri
>Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
>İlk Gün yolda alınan kahvaltı
>Ek Hizmet Bedelleri (Müze-Ören Yeri Giriş Ücretleri)(Özel İdare ve belediye işletmeleri vb.)
>Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
>Tüm Özel Harcamalar
>Müze Kart (Kültür ve Turizm Bakanlığına ait yerlerde Müzekart geçerli olup rezervasyona eklenebilir.Müze kart almayan misafirler ilgili müzelere ücret ödeyip bilet alarak girerler.)

 

Kayseri Çıkışlı Batı Karadeniz Turu 4 gün gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde 4 güne yayılmıştır. Kayseri Çıkışlı Batı Karadeniz Turu için yapılan tüm hazırlıklar degerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenerek Kayseri çıkışlı olarak düzenlenmeye devam etmektedir.

1

1.Gün

20.30 Hilton önünden katılacak misafirlerimizle Kırşehir, Ankara üzerinden Jolly Tur ikramları eşliğinde Yedigöller’e hareket ediyoruz.

2

2.Gün

Sabah yolda ÜCRETE DAHİL alacağımız kahvaltıdan sonra Batı Karadeniz bölgesinin en zengin bitki örtüsüne sahip olan, ayrıca tabii yaşam alanı olan Yedigöller bölgesine minibüslerle hareket ediyoruz yedi tane doğal (Nazlı, Sazlı, Derin, Serin, Büyük, Küçük, Kuru) bir tane yapay göl göreceğiz. Sonrasında (mangal keyfi yapıp – ekstra) serbest yürüyüş sonrasında geldiğimiz yoldan geri dönüyoruz. Çam ağaçları arasında Göl kıyısındaki tesisimizde çaylarımızı içtikten sonra Gerede, Karabük üzerinden Safranbolu’ya varıyoruz. Kente ulaştığımızda tüm Safranbolu’ya hâkim bir nokta olan Hükümet Tepesi’nden eski Rum Mahallesi’ ni ve Müslüman Mahallesi’ ni görüyoruz. Ardından otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3

3.Gün

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe sabah kahvaltımızın ardından Safranbolu gezimize başlıyoruz. Tarihi saat kulesini gezdikten sonra yapımı 1893 yılında tamamlanan ve manzarası ile sizi cezp edecek olan Mümtazlar Konağı’nı dışarıdan görerek fotoğraflıyoruz. Safranbolu tarihinin izlerini görebileceğiniz sokaklardan kent merkezine doğru ilerlerken eski Semerciler, Manifaturacılar, Bakırcılar ve Demirciler çarşılarını kentin etrafında uzaktan gördüğümüz kanyonlardan biri olan ama kentin merkezinde ihtişamına tanık olacağınız Akçasu Kanyonu’nu ve öyküsüyle sizi şaşırtacak olan İzzet Mehmet Paşa Camii’ni gördükten sonra günümüzde otel olarak da kullanılan Cinci Hanı görerek bugün müze haline getirilmiş olan Kaymakamlar Evi’ne gidiyoruz. Yörenin etnografik özelliklerinin de sergilendiği buradaki gezimizin ardından Köprülü Mehmet Paşa Camii ve bahçesindeki güneş saatini gördükten sonra Yemeniciler Arastasına geçiyoruz. Daha sonra yöresel el işlerini görebileceğiniz ve en az Safranbolu’nun kendisi kadar ünlü olan, lokum çeşitlerini tadabileceğiniz çarşıda gezmek üzere alacağınız serbest zamanın sonrasında kısa bir yolculukla bu seferki durağımız, Bektaşiliğin izlerini günümüze taşıyan, görkemli evlere sahip olduğu kadar sadeliği de içinde barındıran Yörük Köyü olacak. Diğer Yörük köylerindekiler ile ortak özelliklere sahip müşterek bir yaşam olan Çamaşırhane gezildikten sonra Sipahioğlu Konağı’na geçiyoruz. Harem ve selamlık gezilerinin ardından köy meydanında vereceğimiz serbest zaman sonrasında otelimize dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4

4.Gün

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltının ardından; Çam, Söğüt, Meşe, Kestane ağaçlarının dallarıyla tüneller oluşturduğu doğanın güzellikleri arasında Bartın üzerinden Amasra’ ya doğru yol alıyoruz. Adını mitolojiye göre bir amazon kraliçesinden, tarihsel anlatıma göre bir Pers prensesinden alan, Fatih Sultan Mehmet’in Çeşm-i Cihan ( Dünya’nın Gözü ) diye nitelendirdiği kente vardığımızda Türkiye’nin en iyi küçük müzelerinden biri olan Amasra Müzesi ile ziyaretimize başlıyoruz. Ardından Boztepe olarak adlandırılan ada ile anakarayı birbirine bağlayan Kemere köprüsüne geçiyoruz. Bir müze kent olan Amasra’nın sokaklarında dolaşırken kilise camisini, şehir surlarını ve Ceneviz armalarını görerek tarihi boyunca Amasra’nın simgesi olmuş ahşap işlerinin günümüzde merkezi olan Çekiciler Çarşısına geliyoruz. Burada gezinti ve alışveriş için bir süre serbest zaman veriyoruz. Sonrasında öğle yemeği için eski özelliklerini günümüzde de korumayı sürdüren ünlü balık restoranlarından birine geçiyoruz.Yemekten sonra Amasra’da Tekne Turu yapmak için limana gidiyoruz.(Hava şartlı müsait olması durumunda ekstra düzenlenir) Burada bineceğimiz tekne ile Tavşan adası, Kemere köprüsü, Boztepe Adası ve Küçük limanı geziyoruz. Sonrasında Bartın, Çaycuma üzerinden bastonlarıyla ünlü Devrek’e varıyoruz. Baston atölyesi ziyaretimizin ardından Mengen, Yeniçağa, Bolu üzerinden Kayseri’ye dönüyor ve siz değerli misafirlerimizi bir sonraki turlarımızda görüşmek dileğiyle aldığımız noktalarda bırakarak birbirimize veda ediyoruz.

Tur İncelemeleri

Henüz bir inceleme yok.

Değerlendir

Değerlendirme