1 Gece 2 Gün
Süre
13 Ekim-15 Ekim 2017
Tarih

ÜZGÜNÜZ, BU TURUMUZDA KONTENJAN BULUNMAMAKTADIR. DİLERSENİZ SAYFAMIZDA BULUNAN DİĞER TURLARIMIZI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

Kapaodokya; 60 milyon yıl önce Erciyes, Hasandağı ve Güllüdağ’ın püskürttüğü lav ve küllerin oluşturduğu yumuşak tabakaların milyonlarca yıl boyunca yağmur ve rüzgar tarafından aşındırılmasıyla ortaya çıkan bölgedir. Oluşan bu doğal güzellik yıllardır yerli yabancı tüm turistlerin ilgisini çekmektedir ve bu güzellikleri görmek ve yaşamak için turlar düzenlenmektedir. Bunlardan biri de Manisa kalkışlı Kapadokya Turudur. Bu tur genel itibari le 2 günlük bir turu kapsar. Bu tur içinde konaklamalar, lüks ulaşım hizmeti, otelde kalınan tüm zamanlar sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil olmaktadır. Manisa kalkışlı Kapadokya Turu Manisa kalkışlı ve Manisa ve Türkiye’nin her şehrinden katılmak isteyen misafirlerimiz için her detay düşünülerek hazırlanmıştır. Manisa çıkışlı olacak Kapadokya Turu gezisine nelerin dahil olup olmadığını daha ayrıntılı şekilde aşağıda bulabilirsiniz. Bu turumuzun kalkış ve dönüş yeri Manisa olarak düzenlenmektedir.

Kapadokya ;

AKSARAY ( Ihlara Vadisi, Ağaçaltı Kilisesi, Narlıgöl, Derinkuyu ve Kaymaklı Yeraltı Şehirleri )

NEVŞEHİR ( Üzüm Bağları, Üç Başlı Peribacaları ile ünlü Paşabağları, Şekiller Vadisi olarak bilinen Dervent Vadisi, Kesme taş evleri ile meşhur Ürgüp, Türkiye’nin en büyük 3. şarap atölyesi olan Turasan Şarap Mahzenleri, 3 güzeller olarak bilinen Peri Bacaları, Uçhisar Kalesi, Çömlek Atölyesi, Göreme Açık Hava Müzesi, Avanos, Onyx Taş Atölyesi )

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

Lüks araçlarla ulaşım

Araç içerisinde yapılacak olan ikramlar

1 gece otelde konaklama

Otelde açık büfe kahvaltı

Otelde bir akşam yemeği

Profosyonel rehberlik hizmeti

Zorunlu Seyahat Sigortası

Sınırsız ve güler yüzlü acenta refakati

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

Otel dışında alınan eksta yemekler ve ekstra harcamalar

Öğlen yemekleri

Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Balon turu

İlk gün alınan sabah kahvaltısı

Kişisel harcamalar (Minibar ve otel içerisinde alınan ekstra yiyecek ve içecekler)

Acenta servislerinde belirtilmemiş tüm servisler

Manisa kalkışlı Kapadokya turu 2 gün gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde 2 güne yayılmıştır. Manisa kalkışlı Kapadokya Turu için yapılan tüm hazırlıklar degerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenerek Manisa çıkışlı olarak düzenlenmeye devam etmektedir.

1

1.Gün

Saat 21.00’de Beyazfil önünden siz değerli konuklarımızı alıp, dünyaca ünlü peribacalarının bulunduğu, tabiat harikası Kapadokya’ya hareket ediyoruz. Rüyalarınızla baş başa bir gece yolculuğu. Sabah Aksaray Ağaçlı dinlenme tesisinde kahvaltımızı yapıp Nevşehir istikametinde yolumuza devam ediyoruz. Kapadokya’ya varışımız ile rehberimizle birlikte Kaymakli Yeraltı Şehri’yle turumuza başlıyoruz. Gişeden müze kartlarimizi alip, tüneller aracılığıyla yerin dört kat altına inip yaklaşık 2000 yıllık bu yeri keşfedeceğiz. Yeraltı şehri ziyareti sonrasında milli park alanına dönüşte Güvercinlik Vadisi’ni görüp Uçhisar’da bölgenin meşhur taş fırında sütte kavrulmuş kabak çekirdeğinin tadımını gerçekleştirip Göreme yolunda panoramik fotoğraf çekimi için kısa bir mola veriyoruz. Molamızın ardından kaya oyma kiliselerin en güzel örneklerini görebileceğimiz dünyaca ünlü Göreme Açık Hava Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Avanos’ta Hititlerden günümüze gelen bir el sanatı olan Çanak Çömlek Atölyesi ve bölgenin değerli ve yarı değerli taşlarını görebileceğiniz Onyx atölyesi ziyaret edilir. Daha sonra bölgenin en güzel şapkalı peribacaları arasında dolaşma fırsatımızın olacağı Paşabağları’na gideceğiz. Ürgüp’e doğru ilerlerken yol üzerinde Devrent Vadisi’ni goreceğiz. Tur sonu geceleyeceğimiz otelimize giriş yapıp rehberimizle vedalaşıyoruz. Akşam Türk gecesi için belirtilen saatte otobüste oluyoruz.

2

2.Gün

İsteyenler için sabah güneşin doğuşu ile balon uçuşu (erken rezervasyon gerekmektedir). Uçuş sonrası otele dönüş. Kahvaltı sonrası saat 08:00’de hareket ediyoruz. Aksaray da bulunan meşhur Ihlara Vadisi’ni ziyaret edip yolumuza devam ediyoruz. Konya’ya varışımız ile Mevlana Müzesi ziyaretimizin ardından öğle yemeğimizi alıp Manisa’ya doğru yola koyuluyoruz.

Tur İncelemeleri

Henüz bir inceleme yok.

Değerlendir

Değerlendirme