1 Gece 3 Gün
Süre

ÜZGÜNÜZ, BU TURUMUZDA KONTENJAN BULUNMAMAKTADIR. DİLERSENİZ SAYFAMIZDA BULUNAN DİĞER TURLARIMIZI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

Kapadokya Turu; Kapadokya, 60 milyon yıl önce Erciyes, Hasandağı ve Güllüdağ’ın püskürttüğü lav ve küllerin oluşturduğu yumuşak tabakaların milyonlarca yıl boyunca yağmur ve rüzgar tarafından aşındırılmasıyla ortaya çıkan bölgedir. Oluşan bu doğal güzellik yıllardır yerli yabancı tüm turistlerin ilgisini çekmektedir ve bu güzellikleri görmek ve yaşamak için turlar düzenlenmektedir. Bunlardan biri de Diyarbakır çıkışlı Kapadokya turudur.  genel itibari le 3 günlük bir turu kapsar.Bu tur içinde konaklamalar, lüks ulaşım hizmeti, otelde kalınan tüm zamanlar sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil olmaktadır. Kapadokya Turu Diyarbakır kalkışlı ve Diyarbakır ve Türkiye’nin her şehrinden katılmak isteyen misafirlerimiz için her detay düşünülerek hazırlanmıştır. Diyarbakır çıkışlı olacak Tur gezisine nelerin dahil olup olmadığını daha ayrıntılı şekilde aşağıda bulabilirsiniz. Bu turumuzun kalkış ve dönüş yeri Diyarbakır olarak düzenlenmektedir.

Kapadokya Turu;

AKSARAY-NEVŞEHİR

AKSARAY ( Ihlara Vadisi, Ağaçaltı Kilisesi, Narlıgöl, Derinkuyu ve Kaymaklı Yeraltı Şehirleri )

NEVŞEHİR ( Üzüm Bağları, Üç Başlı Peribacaları ile ünlü Paşabağları, Şekiller Vadisi olarak bilinen Dervent Vadisi, Kesme taş evleri ile meşhur Ürgüp, Türkiye’nin en büyük 3. şarap atölyesi olan Turasan Şarap Mahzenleri, 3 güzeller olarak bilinen Peri Bacaları, Uçhisar Kalesi, Çömlek Atölyesi, Göreme Açık Hava Müzesi, Avanos, Onyx Taş Atölyesi )

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

Lüks araçlarla ulaşım

Araç içerisinde yapılacak olan ikramlar

1 gece otelde konaklama

Otelde açık büfe kahvaltı

Otelde bir akşam yemeği

Profosyonel rehberlik hizmeti

Zorunlu Seyahat Sigortası

Sınırsız ve güler yüzlü acenta refakati

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

Otel dışında alınan eksta yemekler ve ekstra harcamalar

Öğlen yemekleri

Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Kişisel harcamalar (Minibar ve otel içerisinde alınan ekstra yiyecek ve içecekler)

Acenta servislerinde belirtilmemiş tüm servisler

Kapadokya Turu 2 gün gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde 2 güne yayılmıştır. Kapadokya Turu için yapılan tüm hazırlıklar degerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenerek Diyarbakır çıkışlı olarak düzenlenmeye devam etmektedir.

1

1.Gün Diyarbakır-Aksaray-Nevşehir

Kapadokya Turu için saat 20:30 Ninova önünde buluşma ve Diyarbakır’dan Aksaray ve Nevşehir’e hareket.

2

2.Gün Aksaray-Nevşehir

Doğasının muhteşemliği ile bilinden Aksaray’da Ihlara Vadisine ve Ağaçaltı Kilisesini ziyaret ederek turumuza başlıyoruz. Sırasıyla Narlıgöl’de Derinkuyu ve Kaymaklı Yeraltı Şehirlerini ziyaret ederek turumuza devam ediyoruz. Öğlen yemeği için mola verdikten sonra turumuza Nevşehir’e gelerek devam ediyoruz. Üzüm bağları ve üç başlı peri bacaları ile ünlü ‘Paşabağları’ ve şekiller vadisi olarak adlandırılan ‘Derment Vadisi’ni gezip bu muhteşem manzarayı sonsuzlaştırmak için fotoğraf çekimi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında Türkiye’nin en büyük 3. şarap atölyesi olarak bilinen ‘Turasan Şarap Mahzenlerini geziyoruz. Turumuzun 2. gününde son durağı 3 güzeller olarak bilinen Peribacaları oluyor. Turumuzun son durağıda gerçekleştikten sonra otele varıp odalarımıza yerleşip akşam yemeği için otelimizde buluşuyoruz.

3

3.Gün Nevşehir

Sabah otelimizde aldığımız açık büfe kahvaltı sonrasında turumuza Üçhisar Kalesi’ni görerek devam ediyoruz. Sonrasında Çömlek Atölyesi, Göreme Açık Hava Müzesi, Avanos ve bu harika güzellikleri sonsuzlaştırmak için fotograf arası verek turumuza devam ediyoruz. Turumuzun son durağı olan Onyx Taş Atölyesini de ziyaret ettikten sonra Diyarbakır’a varmak için yola çıkıyoruz.

Tur İncelemeleri

Henüz bir inceleme yok.

Değerlendir

Değerlendirme