2 Gece 3 Gün
Süre
3 Kasım-5 Kasım 2017
Tarih

İznik Bursa Turu; Sahip olduğu doğal güzellik yıllardır yerli yabancı tüm turistlerin ilgisini çekmektedir ve bu güzellikleri görmek ve yaşamak için turlar düzenlenmektedir. Bunlardan biri de İzmir çıkışlı İznik Bursa Turu’dur.  İznik Bursa Turu genel itibari ile 3 günlük bir turu kapsar. Bu tur içinde konaklamalar, lüks ulaşım hizmeti, otelde kalınan tüm zamanlar sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil olmaktadır. İznik Bursa Turu İzmir kalkışlı ve İzmir ve Türkiye’nin her şehrinden katılmak isteyen misafirlerimiz için her detay düşünülerek hazırlanmıştır. İzmir çıkışlı olacak İznik Bursa Tur gezisine nelerin dahil olup olmadığını daha ayrıntılı şekilde aşağıda bulabilirsiniz. Bu turumuzun kalkış ve dönüş yeri İzmir olarak düzenlenmektedir.

İznik Bursa Turu;

( Marmara’nın en güzel kıyılarından birine sahip ve kıyı turizmi, av turizmi, termal turizmi, doğa turizmi açısından önemli bir liman kenti olan Yalova, Yalova Termal kaplıcaları, Yalova’nın şirin mi şirin ilçesi Çınarcık, İznik Gölü manzarasını seyrederek, antik adı Nicea olan İznik kenti, Rüstem Paşa Hanı, Huysuzlar Türbesi, Kent müzesi olan 1. Murat Hamamı ve Antik Roma yolu, Hristiyanlık aleminin en önemli kiliselerinden biri olan, Büyük Konsülün toplanıp birçok İncil’den Matta, Marcus, Lucca, Yohanna İncillerinin kabul edildiği Ayasofya Kilisesi, 1333 tarihli Hacı Özbek Camii, 1332 yılında inşa edilen Süleyman Paşa Medresesi, 1378-1392 yılları arasında Çandarlı Halil, Hayrettin Paşa tarafından, Mimar Hacı Musa’ya yaptırılan Yeşil Cami, 1388 yılında 1.Murat’ın annesi, Yıldırım Beyazıd’ın eşi Nilüfer Hatun, Uludağ’ın eteklerinde kurulmuş eski bir Osmanlı yerleşimi olan 700 yıllık geçmişi olan Cumalıkızık beldesi, Tophane, Yeşil Türbe, Emir Sultan Cami ve Zeki Müren’in mezarını ziyaret ettikten sonra Hacivat ile Karagöz’ün mezarı, 20 kubbeli Ulu Cami, Kapalı Çarşı ve tarihi Kozahan alışverişleri, Antik adı Apollond gölü olan Ulubat kıyısındaki Gölyazı Beldesi )

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

Lüks araçlarla ulaşım

Araç içerisinde yapılacak olan ikramlar

5 yıldızlı otelde 2 gece konaklama

Otelde 1 açık büfe kahvaltı, 2 akşam yemeği

Profosyonel Rehberlik Hizmeti

Zorunlu Seyahat Sigortası

Sınırsız ve güler yüzlü acenta refakati

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

Otel dışında alınan eksta yemekler ve ekstra harcamalar

Tur boyunca alınan öğlen yemekleri

İlk gün yolda alınacak olan sabah kahvaltısı

Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Kişisel harcamalar (Minibar ve otel içerisinde alınan ekstra yiyecek ve içecekler)

Acenta servislerinde belirtilmemiş tüm servisler

İznik Bursa Turu 3 gün gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde 3 güne yayılmıştır. İznik Bursa Turu için yapılan tüm hazırlıklar degerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenerek İzmir çıkışlı olarak düzenlenmeye devam etmektedir.

 

 

 

1

1.Gün İzmir-Yalova

Sabah Saat 05:45 Mavişehir Mavibahçe önü, 05:50 Bostanlı İskele önü, 05:55 Karşıyaka ESCANTUR Acenta önü, 06:00 Girne Yunuslar, 06:05 Girne Tatilbudur önü, 06:10 Girne Hale Pastanesi, 06:20 Alsancak Lozan, 06:30 Üçyol Pizza Pizza, 06:40 Susuz Dede, 06:45 Üçkuyular Opet, 07:00 Bornova E.Ü.H. önünden konuklarımızı aldıktan sonra Bursa’ya doğru yola çıkıyoruz. Sabah kahvaltımızı yol üzerinde uygun bir tesiste aldıktan sonra, doğanın en güzel renklerini üzerinde çok güzel bir elbise gibi taşımasını bilen ve her mevsim bambaşka güzellikler sunan Marmara’nın en güzel kıyılarından birine sahip ve kıyı turizmi, av turizmi, termal turizmi, doğa turizmi açısından önemli bir liman kenti olan Yalova’ya varıyoruz. Yalova ünü ülke sınırlarını aşan kaplıcaları ile meşhurdur. Yolumuz Yalova Termal kaplıcalarına düşüyor tabiat ananın özenerek yarattığı doğal güzellikleri ile dikkat çeken bölgeyi ve Atatürk’ün kaplıcaya geldiğinde kaldığı evi gördükten sonra Gökçedere Köyü’ne iniyoruz. Bölgenin doğası yemyeşil ormanları, masmavi denizi, şelaleleri, yaylaları ve zeytin bahçeleri ile özellikle bahar aylarında ünlü bir ressamın tablosundan fırlayıp gelmiş gibi büyülüyor insanı daha sonra Yalova’nın şirin mi şirin ilçesi Çınarcık’a gidiyoruz. Çınarcık’tan sonra Yalova merkeze gidiyor ve Büyük Marmara depreminde hayatını kaybedenler için oluşturulan 17 Ağustos parkı deprem anıtını ziyaret ediyoruz. Daha sonra sahildeki muhteşem çınarların altında dondurmalarımızı yiyor, çaylarımızı içiyoruz ve oradan Atatürk’ümüzün ağaç kesmektense koskoca köşkün yerini değiştirttiği yürüyen köşke gidiyoruz. Yalova turumuzu tamamladıktan sonra konaklamamız için Bursa’daki otelimize gidiyoruz. Akşam yemeğimizi otelimizde alıyoruz. 5*Almira Hotel Termal Spa www.almira.com.tr

2

2.Gün İznik-Bursa

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra Türkiye’nin beşinci, Marmara Bölgesi’nin en büyük gölü olan, tektonik oluşumlu İznik Gölü manzarasını seyrederek, antik adı Nicea olan İznik kentine gitmek üzere yola çıkıyoruz. Rüstem Paşa Hanı, Huysuzlar Türbesi, Kent müzesi olan 1. Murat Hamamı ve Antik Roma yolunu gördükten sonra kutsal bilgelik anlamına gelen ve hristiyanlık aleminin en önemli Kiliselerinden biri olan, Büyük Konsülün toplanıp birçok İncil’den Matta, Marcus, Lucca, Yohanna İncillerinin kabul edildiği Ayasofya Kilisesi’ne varıyoruz. 4. yy’da yapılan, 1331 yılında Orhan Gazi tarafından camiye çevrilen bu kilisenin ziyaretinin ardından 1333 tarihli Hacı Özbek Camii, 1332 yılında inşa edilen Süleyman Paşa Medresesi’ni görüyoruz. Ardından 1378-1392 yılları arasında Çandarlı Halil, Hayrettin Paşa tarafından, Mimar Hacı Musa’ya yaptırılan Yeşil Cami’ye varıyoruz. Daha sonra müze olarak kullanılan ve 1388 yılında 1. Murat’ın annesi, Yıldırım Beyazıd’ın eşi Nilüfer Hatun için yapılan imareti geziyoruz. Devasa Topkapı anıt çınarının yanında bulunan Davudi Kayseri Türbesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından yeni şehir kapısına varıyoruz. İmparator Trajanus tarafından yaptırılan antik tiyatroyu gördükten sonra Orhan Gazi tarafından 1331 yılında yaptırılan Kırgızlar Türbesi’ne varıyoruz. Kırgızlar İznik’in fethi sırasında üstün başarı göstermişlerdir. İçeride biri çocuk olmak üzere 7 lahit bulunmaktadır. İznik turumuzda yöresel ürünler ve çini alışverişlerimizi tamamladıktan sonra Uludağ’ın eteklerinde kurulmuş eski bir Osmanlı yerleşimi olan 700 yıllık geçmişi olan Cumalıkızık Beldesi’ne gidiyoruz. Burada taş döşeli sokakları ve ahşap evlerden oluşan tarihi köyü gezip ardından otelimize yerleşmek üzere Türkiye’nin beşinci büyük kenti olan Bursa merkeze gidiyoruz. Akşam yemeğimiz ve konaklamamız otelimizde yapıyoruz. 5*Almira Hotel Termal Spa www.almira.com.tr

3

3.Gün Bursa-İzmir

Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra 1326 yılında Orhan Bey tarafından alınmış ve Edirne alınana kadar da Osmanlı Devleti’ne başkentlik yapmış, antik dönemde adı Prusa olan ve yine antik dönemde Misia Olimposu olarak bilinen 2543 metre yükseklikteki Uludağ’ın eteklerinde kurulmuş, Bursa kent merkezindeki turistik yerleri gezmeye başlıyoruz. Önce Tophane, Yeşil Türbe, Emir Sultan Cami ve Zeki Müren’in mezarını ziyaret ettikten sonra Hacivat ile Karagöz’ün mezarının yanından ve 6 parmak caddesinden geçerek aslen zaviye olarak yapılan sonradan cami olarak kullanılmaya başlanmış. 1396-1400 yılları arasında 1. Beyazıd tarafından yaptırılmış Türk İslam dünyasının en eski camilerinden birisi olan 20 kubbeli Ulu Cami’yi geziyoruz. Ulu Cami namaz kılma alanı bakımından Türk tarihinde yapılan en büyük camidir. İslam alemin de, 5. en büyük mertebeli cami olarak kabul edilmiştir. Bu cami yapımı sırasında işçileri sürekli güldürerek yapımını geciktiren Karagöz ile Hacivat’ın Yıldırım Beyazıd tarafından öldürttüğü rivayet edilir. Mevlüt’ün yazarı Süleyman Çelebi’de ömrü boyunca Ulu Cami’de imamlık yapmıştır. Ardından tarihi Kapalı Çarşı ve tarihi Kozahan alışverişleri için serbest zaman veriyoruz. Belirlenen zamanda toplanıp, Antik adı Apollond gölü olan Ulubat kıyısındaki Gölyazı Beldesi’ne varıyoruz. Burada ağlayan çınar, balık pazarı, kale, eski evleri görüp büyük çınarların gölgesinde gölü seyrederek çaylarımızı yudumladıktan sonra İzmir’e dönüş için yola çıkıyoruz.

Tur İncelemeleri

Henüz bir inceleme yok.

Değerlendir

Değerlendirme