3 Gece 4 Gün
Süre
23 Kasım-26 Kasım 2017
Tarih

İzmir Çıkışlı Kapadokya Turu; Erozyonun oluşturduğu Peri Bacaları ve inanılmaz görüntülerle herkesi şaşırtan vadileri insanların inanç uğruna oyarak inşa ettikleri ve günümüze kadar canlılığını koruyabilmiş freskleriyle kaya kiliseleri canlarını kurtarabilmek amacıyla yerin metrelerce altını -kimi zaman sekiz kat- oyarak yeraltı yerleşim yerleri bugünkü Kapadokya’yı meydana getirir. İnsan ve doğa el ele vermiş ve dünyanın harikalarından birini ortaya çıkarmıştır. Bu doğa harikası bölgeye yıllardır binlerce yerli ve yabancı turist akın etmektedir. Ve yüzlerce tur düzenlenmektedir. Sizler için düzenlediğimiz İzmir Çıkışlı Kapadokya Turu da bu turlardan bir tanesidir. Bu tur genel itibari le 4 günlük bir turu kapsar. Bu tur içinde konaklamalar, lüks ulaşım hizmeti, otelde kalınan tüm zamanlar sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil olmaktadır. İzmir Çıkışlı Kapadokya Turu İzmir çıkışlı ve Türkiye’nin her şehrinden katılmak isteyen misafirlerimiz için her detay düşünülerek hazırlanmıştır. İzmirli çıkışlı olacak İzmir Çıkışlı Kapadokya Turu gezisine nelerin dahil olup olmadığını daha ayrıntılı şekilde aşağıda bulabilirsiniz. Bu turumuzun kalkış ve dönüş yeri İzmir olarak düzenlenmektedir.

İzmir Çıkışlı Kapadokya Turu ;

( eski adıyla Korama bugünkü adıyla Göreme Vadisi içinde yer alan Göreme Açık Hava Müzesi, Müze içerisindeki muhtelif kiliseler (Elmalı Kilise, Azize Barbara Kilisesi, Aziz Basileus Kilisesi, Çarıklı Kilise), yemekhane, mutfak, kiler, şaraphane, İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise, Üçgüzeller Mevkii, Asmalı Konak dizisinin de çekildiği, Rum mimarisinin en iyi örneklerini görebileceğimiz Mustafapaşa Köyü, Uçhisar Kalesi, Onyx Taş Atölyesi, Çavuşin Ören Yeri, Devrent Vadisi, Cilalı Taş Devri’ nden beri aynı teknik ve malzeme ile çanak çömlek üretimi yapılan Avanos, Horasan’da dünyaya gelen Yeniçerilerin Piri Hacıbektaş Veli’nin Türbesinin de bulunduğu Hacıbektaş ilçesi, halı atölyeleri, Derinkuyu Yeraltı Şehri, Narlı Gölü (Krater Göl), Ihlara Vadisi, Alaaddin Tepesi, Mevlana Müzesi )

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

Otellerde 2 gece yarım pansiyon konaklama
>Lüks otobüslerle ulaşım
>Jolly Tur otobüs içi ikramları
>Tüm çevre gezileri
>Rehberlik hizmetleri
>Jolly Tur Güvencesi
>Ek Hizmet Bedelleri (Müze-Ören Yeri Giriş Ücretleri)(Özel İdare ve belediye işletmeleri vb.)
>Otelimizde açık büfe 2 sabah kahvaltısı
>Otelimizde açık büfe veya set menü 2 akşam yemeği
>1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

Otelde yapılan özel harcamalar
>Tüm yemeklerde alınan içecekler
>Öğle yemekleri
>Ekstra Turlar
>Balon Turu
>Müze Kart (Kültür ve Turizm Bakanlığına ait yerlerde Müzekart geçerli olup rezervasyona 50 TL tutarla eklenebilir.Müze kart almayan misafirler ilgili müzelere ücret ödeyip bilet alarak girerler.)

İzmir Çıkışlı Kapadokya Turu 4 gün gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde 4 güne yayılmıştır. İzmir Çıkışlı Kapadokya Turu için yapılan tüm hazırlıklar degerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenerek İzmir çıkışlı olarak düzenlenmeye devam etmektedir. Yurt içi ve yurtdışı hayat ettiğiniz tüm seyahat progları için sayfamızı ziyaret edebilir seyahat danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

1

1.Gün

20.45 Mavişehir(Ege Park AVM)

21.00 Girne Yunuslar

21.30 Lozan Meydanı ( Atatürk Lisesi önü)

21.50 Üçkuyular (Shell Benzin istasyonu önü)

22:00 Bornova Sapağı (Ege Üniversitesi Giriş kapısı)

hareketle Uşak, Afyon, Konya, Aksaray yoluyla Nevşehir-Niğde-Kayseri üçgenindeki Kapadokya bölgesine doğru gece yolculuğu ile turumuza başlıyoruz.

2

2.Gün

Sabah yolda ekstra olarak alınan serbest kahvaltı sonrası, eski adıyla Korama bugünkü adıyla Göreme Vadisi içinde yer alan Göreme Açık Hava Müzesi’ni gezmek üzere hareket ediyoruz. Müze içerisindeki muhtelif kiliseler (Elmalı Kilise, Azize Barbara Kilisesi, Aziz Basileus Kilisesi, Çarıklı Kilise), yemekhane, mutfak, kiler, şaraphane ve İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise göreceğimiz yerler arasında. Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur sonrasında şarap mahzenlerini ziyaret ediyoruz. Daha sonra ise şapkalı peribacalarının en güzel örneklerinin bulunduğu, aynı zamanda bütün Kapadokya Bölgesi’ nin panoramik manzarasının izlenebildiği Üçgüzeller Mevkii’ nde verilecek fotoğraf ve gezinti molası ile turumuza devem ediyoruz. Asmalı Konak dizisinin de çekildiği, Rum mimarisinin en iyi örneklerini görebileceğimiz Mustafapaşa Köyü’ nü gördükten sonra bölgenin en yüksek noktası olan, muhtelif dönemlerde savunma amaçlı olarak kullanılmış ve tamamı doğal olarak oluşmuş bir kaya bloğunun oyulması ile Hitit Dönemi ile Ms.9.YY arasında ortaya çıkmış olan Uçhisar Kalesi’ni panoramik olarak görerek fotoğraflıyoruz. Bu günkü tur programımız bölgenin doğal kaynaklarından olan onyx taşının işlendiği Onyx Taş atölyesi ziyareti ile sona eriyor ve otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.

3

3.Gün

(Dileyen misafirlerimiz gün doğumunu balon turu ile birlikte yapacaklardır). Otelimizde alacağımız sabah kahvaltısı sonrası kayaların oyulması ile elde edilmiş eski yerleşim birimlerinin yer aldığı Çavuşin Ören Yeri’ nin gezilmesinden sonra, çok başlı peribacalarının ve keşiş hücrelerinin görülebileceği Paşabağı’ nda fotoğraf molası veriyoruz. Devamında değişik şekillere benzetilen peribacalarının bulunduğu Devrent Vadisi’ni geziyoruz. Turumuz Cilalı Taş Devri’ nden beri aynı teknik ve malzeme ile çanak çömlek üretimi yapılan Avanos’a yapacağımız ziyaret ile devam ediyor. Bu ziyaretimiz sırasında Kızılırmak’ tan elde edilen çamurun işlenmesi ve çömlekçi çarkı başta olmak üzere çeşitli teknikler ile sanat eserlerine dönüştürülmesi konusunda bilgiler alıyoruz, arzu ederseniz alışveriş yapma imkânından faydalanıyoruz ve sonrasında Horasan’da dünyaya gelen Yeniçerilerin Piri Hacıbektaş Veli’nin Türbesinin de bulunduğu Hacıbektaş ilçesine gidiyoruz. Son olarak dönüşte halı atölyelerinin gezilmesi ile bugünkü turumuz sona eriyor ve otelimizde dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.(Dileyen misafirlerimizle yemek sonrası geleneksel Kapadokya Türk Gecesi seyrine gidiyoruz.-Ekstra 60,00TL-)

4

4.Gün

Kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz. İlk durağımız, düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği şekilde düzenlenmiş bir mühendislik harikası olan Derinkuyu Yeraltı Şehri. (Veya Kaymaklı Yeraltı Şehri). Güzergâhımız üzerinde, volkanik bir arazi içerisinde bulunan Narlı Gölü (Krater Göl) görüyor sonrasında kanyon-vadi olan doğa harikası, Ihlara Vadisi’ne Ağaçaltı, Yılanlı gibi Kiliseleri görmek üzere vadiye iniyoruz. Vadide gezimizi tamamladıktan sonra Konya’ya hareket ediyoruz. Panoramik şehir turu ardından Alaaddin Tepesini gezerek, Mevlana Müzesini ziyaret edeceğiz. Ardından İzmir’e Doğru yol alarak akşam saatlerinde siz sayın misafirlerimizi, diğer turlarımızda tekrar görüşmek üzere, aldığımız noktalara bırakıyoruz

30 Kasım-3 Aralık

2017

7 Aralık-10 Aralık

2017

14 Aralık-17 Aralık

2017

21 Aralık-24 Aralık

2017

Tur İncelemeleri

Henüz bir inceleme yok.

Değerlendir

Değerlendirme