7 Gece 8 Gün
Süre
3 Aralık-10 Aralık 2017
Tarih

İzmir Çıkışlı Gap Turu; İzmir Çıkışlı Gap Turu seyahat planı olan tüm misafirlerimiz için en iyi seçeneklerden biri olacaktır. Sizlerde İzmir Çıkışlı Gap Turu heyecanını yaşamak ister misiniz? İzmir Çıkışlı Gap Turu Güneydoğu’nun sahip olduğu kültürel tarih ve doğal güzellik yıllardır yerli yabancı tüm turistlerin ilgisini çekmektedir ve bu güzellikleri görmek ve yaşamak için turlar düzenlenmektedir. Bunlardan biri de İzmir Çıkışlı Gap turudur. İzmir Çıkışlı Gap Turu genel itibari le 8 günlük bir turu kapsar. Bu tur içinde konaklamalar, lüks ulaşım hizmeti, otelde kalınan tüm zamanlar sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil olmaktadır. İzmir Çıkışlı Gap Turu İzmir kalkışlı ve İzmir ve Türkiye’nin her şehrinden katılmak isteyen misafirlerimiz için her detay düşünülerek hazırlanmıştır. İzmir çıkışlı olacak tur gezisine nelerin dahil olup olmadığını daha ayrıntılı şekilde aşağıda bulabilirsiniz. Bu turumuzun kalkış ve dönüş yeri İzmir olarak düzenlenmektedir.

İzmir Çıkışlı Gap Turu;

( Harbiye, Dünyanın 2.büyük Mozaik Müzesi olan Hatay Müzesi, St. Pierre Kilisesi, Habib Neccar Cami, Eski Antakya Evleri, Uzun Çarşı, Adıyaman, Nemrut Dağı, Kommagene kraliyet ailesinin kadınlarının anıtmezarı olan Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, Doğu ve Batı Terasları, Zeus-Oramastes, Apollon-Mithras, Herakles-Artaganes, tanrıça Kommagene, kral Antiochos ve koruyucu Aslan-Kartal heykelleri, Atatürk Barajı, Hasankeyf, Uzun Hasan’ ın Oğlu Kör Zeynel Türbesi, Taş Köprü, Yeni Saray, Mağaralar, Darphane, Zekât Kuyusu, Tılsımlı Kapı, Gözcü Kulesi, Büyük Saray, Ulu cami, Zindan, El-Rızk Camii, Midyat, Midyat Konuk Evi, Şarap fabrikası, Mardin, Deyrülzafaran Manastırı, Kasımiye Medresesi, Mezopotamya Ovası, Ulu Cami Mahallesi, Abbaralar, Şehidiye Cami, PTT Evi, Göbekli Tepe, Harran, Harran Üniversitesi(Ulu Cami), Kale, Kervansaray, Konik Harran Evleri, Halil-ür Rahman ve Rızvaniye Camileri, Balıklı Göl, Ayn-el Zeliha Gölü, Hz. İbrahim Makamı, Kelaynak koruma çiftliği, Halfeti, Baraj Gölü, Antep, Zeugma Mozaik Müzesi, Mutfak Kültürü Müzesi, Bakırcılar Çarşısı, Kahramanmaraş, Ulu Camii, Bakırcılar ve Baharatçılar Çarşısı, Adana, Eshab-ı Kehf, St. Paul Kuyusu, Kleopatra Kapısı, Şahmeran Heykeli, Nusret Mayın Gemisi )

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

Otellerde 5 Gece Y.P Konaklama
>Mercedes Travego-Tourismo / Neoplan Cityliner-Tourliner / Mıtsubıshı Safir Marka Lüks Araçlar ile ulaşım
>Çevre Gezileri
>Jolly Tur Otobüs içi İkramları
>Jolly Tur Güvencesi
>Ek Hizmet Bedelleri ( Özel İdare-Belediye işletmesi vb müzelere giriş ücreti )
>Otelde Açık Büfe 5 Sabah kahvaltısı
>Otelde Açık Büfe veya Set menü 5 Akşam Yemeği
>1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

Tüm Öğle Yemekleri
>Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
>Tüm Özel Harcamalar
>Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
>Müze kart (Satış sırasında 50 TL karşılığında ilave edilir.)(Turizm Bakanlığına ait Müzeler için gereklidir.)

İzmir Çıkışlı Gap Turu 8 gün gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde 8 güne yayılmıştır. İzmir Çıkışlı Gap Turu için yapılan tüm hazırlıklar degerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenerek İzmir çıkışlı olarak düzenlenmeye devam etmektedir.

1

1.Gün

Tur Hareket Noktaları :

19.00 Girne Yunuslar
19:30 Lozan Meydanı
20.00 Üç Kuyular

2

2.Gün

Yolda aldığımız serbest kahvaltının ardından, dinlerin ve dillerin kardeş gibi koyun koyuna yaşadığı, hoşgörünün ve farklı kimliklere saygının başkenti, Roma döneminde olimpiyatlar şehri diye bütün Dünya’da nam salmış Hatay ili merkezi Antakya’ya ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizi Harbiye ( Defne ) bölgesinde, Antakya mutfağının birbirinden değişik ve lezzetli mezelerinin tatlandırdığı bir menüyle alıyoruz. Künefenin bu şehre ait olduğunu da şimdiden hatırlatalım! ? Dünyanın 2.büyük Mozaik Müzesi olan Hatay Müzesi geziyoruz. Müze gezimiz sonrasında dünyanın ilk mağara kilisesi St. Pierre Kilisesi’nin tadilatta olması nedeni ile dışarıdan panoramik olarak görüyoruz. Anadolu’da yapılan ilk camii olan ve içerinde Hz İsa’nın havarilerinden Yahya, Yunus, Şem’un-ı Sefa ve Yasin Süresinde adı geçen Habib–i Neccar’ ında kabrinin bulunduğu Habib Neccar Camini ziyaret ediyoruz. Ardından Eski Antakya Evlerini göreceğimiz sokaklarda yürümeye başlıyor, Katolik, Ortodoks Kiliselerini ziyaret ediyor (Ziyarete açık olduğu takdirde kiliseleri görebiliriz) sonrasında, Antakya’nın modern halini bize unutturacak olan Uzun Çarşıya giriyoruz. Ardından eski dönemlerde Antakyalı zenginlerin yazlık mevkii olan ve çağlayanlarından su kanallarıyla şehre su getirilen Defne (Harbiye)’de geziyoruz. Harbiye’deki gezimizden sonra Ardından otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde

DİĞER DETAYLAR:
>Kahvaltı: Sabah Dinlenme tesisinde serbest olarak alınıyor – Ekstra
>Öğle yemeği: Defne – Ekstra
>Akşam yemeği: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe ya da set menü şeklinde alınıyor.
>Konaklama: De-Liban Otel – Anemon Otel – Özcihan Otel – Boğaziçi Otel
>Güzergâh İstanbul – Hatay

3

3.Gün

Sabah kahvaltının ardından Kırıkhan, Hassa, Islahıye, Pazarcık ve Gölbaşı üzerinden Adıyaman’a ulaşıyoruz. Şehir merkezindeki otelimize yerleşip, kısa bir dinlencenin ardından bizleri bekleyen minibüslerimize binerek muhteşem Nemrut Dağı macerasına başlıyoruz. 2000 yıl öncesinin çılgın ve idealist kralı Antiokhos’un Torosların zirvesine yaptırdığı anıt mezarına ulaşmadan önce göreceğimiz başka antik eserler de var. Sırasıyla; Kommagene kraliyet ailesinin kadınlarının anıtmezarı olan Karakuş Tümülüs’ü, Roma askeri mimarisinin dünyadaki en iyi köprü örneklerinden olan Cendere Köprüsü ve Komagene krallarının yazlık başkenti olan Arsemia kalıntılarını görerek 2150 mt. Yükseklikteki Nemrut Dağı’na ulaşıyoruz.(Hava ve yol durumu müsait olduğu takdirde) Burada Doğu ve Batı Terasları, Zeus-Oramastes, Apollon-Mithras, Herakles-Artaganes, tanrıça Kommagene, kral Antiochos ve koruyucu Aslan-Kartal heykellerini görerek bir yandan da muhteşem günbatımını. (Otele varış saatimize göre gün doğumuna da çıkılabilir) izleyerek günümüzü sonlandırıyoruz ve minibüslerimizle otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

DİĞER DETAYLAR:
>Kahvaltı: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe şeklinde alınıyor.
>Öğle yemeği: Adıyaman – Ekstra
>Akşam yemeği: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe ya da set menü şeklinde alınıyor.
>Konaklanacak Tesisler: Arsames Otel – Samos Otel – White Star
>Güzergâh: Hatay – Adıyaman

4

4.Gün

Sabah kahvaltı sonrası hareketle Türkiye’nin en büyük sulama projesi olan GAP’ın en büyük barajı Atatürk Barajını geziyoruz. Baraj gezimizin sonrasında Hasankeyf’e hareket ediyoruz. Ilısu Barajı’nın suları altında kalacak olan bu kente gelirken Uzun Hasan’ ın Oğlu Kör Zeynel Türbesi ve bir dönemler Anadolu’daki en büyük köprü olan fakat şu anda kalıntılarını görebildiğimiz Taş Köprüyü görüyoruz. Sonrasında Yeni Saray, Mağaralar, Darphane, Zekât Kuyusu, Tılsımlı Kapı, Gözcü Kulesi, Büyük Saray, Ulu cami, Zindan ve El-Rızk Camii gezilerimizi yapıyor ve vereceğimiz serbest zaman ardından aracımıza binerek Tur Abdin bölgesinin kalbi olan Süryani cemaatinin en önemli yerleşmelerinden olan Midyat’a varıyoruz. Birçok diziye mekân olan Midyat Konuk Evini geziyoruz. Ardından Süryani ustalarının yüzyılların birikimiyle ince ince işlediği telkâri sanatının en iyi örneklerini görebilmeniz ve alışveriş yapabilmeniz için çarşıda serbest zamanımızı veriyoruz. Serbest zaman sonrasında şarabı keşfeden ve yüzyıllar boyunca Midyat’ta şarap yapan Süryanilerin kendine has şaraplarını tadabileceğimiz Şarap fabrikasına gidiyoruz. Süryani şarapçılığı hakkında detaylı bilgi alarak mahzenleri geziyor ve otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

DİĞER DETAYLAR:
>Kahvaltı: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe şeklinde alınıyor.
>Öğle yemeği: Batman – Hasankeyf – Midyat – Ekstra
>Akşam yemeği: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe ya da set menü şeklinde alınıyor.
>Konaklanacak Tesisler: Hilton Otel – Matiat Otel – Erdoba Elagance
>Güzergâh: Adıyaman – Diyarbakır – Mardin

5

5.Gün

Sabah otelimizde alınan açık büfe kahvaltı sonrası hareketle Mardin’i gezmeye başlıyoruz. İlk olarak bir dönem dünyadaki tüm Süryanilerin merkezi sayılan Deyrülzafaran Manastırı’na gidiyoruz. Deyrülzafaran Manastırı gezimizde Kilise, Tıp Okulu, Sin Tapınağı, Vaftizhane ve “Kutsalların Kutsalı” anlamına gelen Kuduşkudşin (Patriklerin Mezarlığı) bölümünü de gördükten sonra bu etkileyici ortaçağ kale kentinin sokaklarında yürüyüş yapıyoruz. Yürüyüş sonrası Artuklu mimarisinin başyapıtlarından Kasımiye Medresesi var sırada.. Burada Mezopotamya Ovası’nın görüntüsü sizleri büyüleyecek. Ulu Cami Mahallesi, Abbaralar, Şehidiye Cami, PTT Evi (Şahtana evi) gezileri sırasında kendinizi başka bir dünyada bulacaksınız. Öğlen yemeğinde bölge mutfağının, kaburga dolması, sembusek, ırok gibi en gözde yemeklerinden yeme şansınız olacak. Yemekten sonra hareketle Kızıltepe-Viranşehir üzerinden Cilalı Taş Devrinden kalma, son dönemde dünya tarihini bile değiştiren ve dünyanın en eski açık hava tapınağı olarak kabul edilen Göbekli Tepe’ ye ulaşıyoruz. Burada bulunan höyükte yapacağımız anlatımlar sonrası tekrar otobüsümüze binerek, Peygamberler Şehri Urfa’ya bağlı; ismi “Yolların kesiştiği yer” anlamına gelen Harran’a varıyoruz. İlk İslam üniversitesinin de bulunduğu 5000 yıllık geçmişe sahip Harran içinde; Harran Üniversitesi(Ulu Cami), Kale, Kervansaray ve Konik Harran Evleri görülerek Urfa’ya varılıyor. Halil-ür Rahman ve Rızvaniye Camileri, Balıklı Göl, Ayn-el Zeliha Gölü, Hz. İbrahim Makamı göreceğimiz ve ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Gezimizin ardından Bedesten ve Gümrükhan’da vereceğimiz serbest molanın ardından akşam saatlerinde otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği sonrası, dileyen misafirlerimizle yörenin geleneksel eğlencesi Sıra Gecesine katılıyoruz.(ekstra 50 TL) ŞANLIURFA

DİĞER DETAYLAR:
>Kahvaltı: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe şeklinde alınıyor.
>Öğle yemeği: Mardin / Şanlıurfa – Ekstra
>Akşam yemeği: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe ya da set menü şeklinde alınıyor.
>Konaklanacak Tesisler: Dedeman Otel – Harran Otel – Grand Urfa Otel – El Ruha
>Sıra Gecesi – Ekstra (50 TL )
>Güzergâh: Mardin – Harran – Şanlıurfa

6

6.Gün

Otelde aldığımız kahvaltı sonrası Kelaynaklarıyla ünlü Birecik’e varıyoruz. Burada Kelaynak koruma çiftliğini gördükten sonra Siyah Gül denince aklımıza ilk gelen ve yakın zamanda Fırat Nehri üzerinde kurulan Birecik Barajının suları altında kalan Halfeti’ye varıyoruz. Daha sonra Teknemize binerek Baraj Gölü üzerinde yapacağımız gezi sırasında Rum Kale ve sular altında kalan köyleri görüyoruz. Ardından Halfeti’ye dönerek otobüsümüzle Nizip üzerinden yolculukla düşman işgali sırasındaki şanlı direnişiyle 1927 yılında “GAZİ” unvanı alan Antep’e varıyoruz. Antep gezimize Dünyanın en zengin Mozaik müzelerinden birisi olan Zeugma Mozaik Müzesi ile başlayacağız. Roma İmparatorluğunun en doğudaki, en önemli kenti olan Zeugma’dan son 15 yılda çıkartılan zengin mozaik koleksiyonunda pek çok mitolojik hikâyenin izini süreceğiz. Müzede ayrıca pek çok arkeolojik parça da sergilenmektedir. Müzeden sonra öğle yemeğimizde Antep mutfağının en leziz yemeklerini yiyerek gezimize devam ediyoruz. Eski şehirde yapacağımız yürüyüş turunda, şehrin merkezini oluşturan Kale’yi, Antep’in en eski ve köklü ailelerinden birisi olan Göğüş Ailesi’nin eski evi olan Mutfak Kültürü Müzesi’ni, pek çok tarihi Han, cami ve çarşıyı görerek Bakırcılar Çarşısı’na ulaşıyoruz. Alışveriş için fazlasıyla serbest zamanınız olacak. Serbest zamanda “ben daha çok gezeyim” diyenlerinize rehberiniz mutlaka yardım edecektir. Serbest zamanın ardından akşam yemeği ve konaklama için otele geçiyoruz. Yemekten sonra dileyen misafirlerimizle Antep’in akşamını görmek ve eskilerin Ermeni Mahallesi dediği, bugünün Bey mahallesine yürüyerek gidiyoruz. Antep’in en eski ve etkileyici sivil mimari eseri olan Abdülkadir Kimya Evi’ni (günümüzde Papirüs Cafe) ziyaret ediyoruz.

DİĞER DETAYLAR:
>Kahvaltı: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe şeklinde alınıyor.
>Öğle yemeği: Halfeti / Gaziantep – Ekstra
>Akşam yemeği: Tur ücretine dâhil olarak otelde açık büfe ya da set menü şeklinde alınıyor.
>Konaklanacak Tesisler: Gaziantep Plaza Otel – Dedeman Otel
>Güzergâh: Şanlıurfa – Halfeti – Gaziantep

7

7.Gün

Otelde aldığımız kahvaltıdan sonra Kahramanmaraş’a varıyoruz. Şehirde otobüsümüz ile yapacağımız panoramik şehir turu esnasında Ulu Cami ve Kaleyi de görüyoruz. Kahramanmaraş’ta vereceğimiz serbest zamanda dondurmalarınızın tadına bakıyor ve ardından yola koyularak Adana üzerinden Tarsus’a varıyoruz. Burada Eshab-ı Kehf, St. Paul Kuyusu, Kleopatra Kapısı, Şahmaran Heykeli ve Nusret Mayın Gemisi gezilerinin ardından Afyon üzerinden dönüş yolculuğumuza başlıyoruz.

8

8.Gün

Gece ilerleyen saatlerde siz değerli konuklarımızı aldığımız noktalara bırakarak Jolly Tur organizasyonunda görüşmek dileğiyle vedalaşıyoruz.

Program zamanlamasında Hava, yol v.b.gibi nedenlerle Rehber gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.

Not : Göbeklitepe Aktif kazı alanı olduğu için zaman zaman Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından ziyarete kapanabilir.Bu sebepten dolayı gezi yapılamaması durumunda
acentemiz sorumlu değildir.

10 Aralık-17 Aralık 2017 17 Aralık-24 Aralık 2017 24 Aralık-31 Aralık 2017 31 Aralık-7 Ocak 2018

Tur İncelemeleri

Henüz bir inceleme yok.

Değerlendir

Değerlendirme