3 Gece 4 Gün
Süre
9 Kasım-12 Kasım 2017
Tarih

İstanbul Turu; İstanbul  sahip olduğu tarihi ve kültürel dokusu ile tüm seyahat gezginlerinin odak noktası olan şehir. İstanbul bulunduğu konum,sahip olduğu tarihi ve kültürel varlıklar ve muhteşem boğaz manzarası ile her yıl milyonlarca yerli yabancı turiste ev sahipliği yapmaktadır. İstanbul’un bu tarihi ve kültürel değerlerini yerli yabancı turistlere tanıtmak için yüzlerce tur düzenlenir. Bunlardan biride Mersin çıkışlı olan İstanbul Turu’dur. İstanbul Turu genel itibari le 4 günlük bir turu kapsar. Bu tur içinde konaklamalar, lüks ulaşım hizmeti, otelde kalınan tüm zamanlar sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil olmaktadır. İstanbul Turu Mersin kalkışlı ve Mersin ve Türkiye’nin her şehrinden katılmak isteyen misafirlerimiz için her detay düşünülerek hazırlanmıştır. Mersin çıkışlı olacak  geziye nelerin dahil olup olmadığını daha ayrıntılı şekilde aşağıda bulabilirsiniz. Bu turumuzun kalkış ve dönüş yeri Mersin olarak düzenlenmektedir.

İstanbul Turu;

İSTANBUL ( Şile, Ağva, İstanbul, Çamlıca Tepesi, Topkapı Fetih Müzesi, Ayasofya, Topkapı Sarayı, Sultanahmet Cami, Yerebatan Sarnıcı, Eyüp Sultan Cami ve Türbesi, Pier Loti, Merter Marmara, Forum, Dolmabahçe Sarayı, Boğaz turu, Miniatürk)

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

Lüks araçlarla ulaşım

Araç içerisinde yapılacak olan ikramlar

2 gece otelde konaklama

Otelde açık büfe kahvaltı

Otelde bir akşam yemeği

Ağva’da tekne turu

Profosyonel rehberlik hizmeti

Zorunlu seyahat sigortası

Sınırsız ve güler yüzlü acenta refakati

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

Otel dışında alınan eksta yemekler ve ekstra harcamalar

Öğlen yemekleri

Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Kişisel harcamalar (Minibar ve otel içerisinde alınan ekstra yiyecek ve içecekler)

Acenta servislerinde belirtilmemiş tüm servisler

İstanbul Turu 4 gün gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde 4 güne yayılmıştır. İstanbul Turu için yapılan tüm hazırlıklar degerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenerek Mersin çıkışlı olarak düzenlenmeye devam etmektedir. Yurt içi ve yurt dışı tüm seyahat planlarınız için lütfen sayfamızı ziyaret edebilir turlar hakkında detaylı bilgi almak için seyahat danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. En kısa zamanda gruplara özel butik tur sayfamız aktifleşecektir.

1

1.Gün Mersin-İstanbul

Saat 18:00’de Stadyum önünde saat 19:00’da Adana İstasyon önünde buluşma ve hareket. Pozantı Aksaray-Ankara-Bolu güzergahını takip ederek Sapanca Gölü kenarında sabah kahvaltısı ( Ekstra)  sonrası İzmit Kandıra üzerinden;

2

2.Gün İstanbul

Karadeniz’in şirin köşelerinden , son yıllarda turizmin göz bebeği konumunda bulunan Yeşilçay ve Göksu Dereleri arasında balıkçı köyü olarak kurulmuş Ağva’ya varıyoruz. Bizleri bekleyen özel tekne ile Göksu Deresi’nin muhteşem manzara ve doğal güzellikleri içinde yapılan tekne turundan sonra yine bölgeye özgü şile bezi mamüllerinin satıldığı fabrika satış mağazasında alışveriş ve Şile’ye hareket. Yaklaşık bir saatlik yolculuktan sonra Şile’ye varış. Şile deniz feneri ve Şile Limanı’nın fotoğraflanması ve panoramik seyrinden sonra kent merkezinde öğle yemeği için serbest zaman. Yemek sonrası İstanbul’a doğru yola çıkıyoruz. Otobandan devam eden yolculuğumuz Çamlıca Tepesi’nde sona eriyor. Çamlıca Tepesi’nde serbest zaman. Ardından Topkapı semtindeki Fetih Müzesi’ne doğru hareket ediyoruz. İstanbul’un fethinin ışık,ses ve muhteşem tablolarla canlandırıldığı müze gezimizin ardından otele hareket. Akşam yemeği (acenta ikramı otel dışında). Konaklama otelimizde .

3

3.Gün İstanbul

Sabah kahvaltısının ardından daha önce randevusunu aldığımız Dolmabahçe Sarayı’na doğru hareket ediyoruz. Ulu Önder Atatürk’ün hayata gözlerini kapattığı ve tariji bir değeri olan muhteşem güzellikteki Dolmabahçe Sarayı gezimizden sonra İstanbul Boğazı’nın muhteşem görüntüsünü her iki yakadan seyredebileceğimiz boğaz turumuzuda tamamlayıp istanbul’un en büyük alışveriş merkezlerinden biri olan Meter Marmara Forum’a hareket. Alışveriş merkezinde serbest zaman ve otele hareket. Konaklama otelimizde. ( Akşam yemeği serbesttir. Konaklama oda(kahvaltıdır))

4

4.Gün İstanbul-Mersin

Sabah kahvaltısının ardından tarihi yarımada, Sultan Ahmet Camii, Ayasofya Müzesi, Topkapı Sarayı, Yerebatan Sarnıcı geziler ve öğle yemeği için serbest zaman. Serbest zamanın ardından Eyüp Sultan Camii ve Türbesi gezisi. İstanbul ve Haliç’in muhteşem manzarasını fotoğraflayabileceğiniz Piyer Loti’de serbest zaman. Anadolu toprakları üzerinde bulunan bütün tarihi eserlerin, cumhuriyet dönemi yapılarının minyatürlerinin sergilendiği Miniatürk gezisinden sonra Mersin’e hareket. Ankara, Aksaray, Pozantı güzergahı üzerinden sabah saatlerinde Mersin’e varış.

Tur İncelemeleri

Henüz bir inceleme yok.

Değerlendir

Değerlendirme