1 Gece 2 Gün
Süre
3 Kasım-5 Kasım 2017
Tarih

İstanbul-Adalar Turu; İstanbul  sahip olduğu tarihi ve kültürel dokusu ile tüm seyahat gezginlerinin odak noktası olan şehir. İstanbul bulunduğu konum,sahip olduğu tarihi ve kültürel varlıklar ve muhteşem boğaz manzarası ile her yıl milyonlarca yerli yabancı turiste ev sahipliği yapmaktadır. İstanbul’un bu tarihi ve kültürel değerlerini yerli yabancı turistlere tanıtmak için yüzlerce tur düzenlenir. Bunlardan biride Mersin çıkışlı olan İstanbu-Adalar Turu’dur.İstanbul-Adalar Turu genel itibari le 2 günlük bir turu kapsar. Bu tur içinde konaklamalar, lüks ulaşım hizmeti, otelde kalınan tüm zamanlar sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil olmaktadır. İstanbul-Adalar Turu Mersin kalkışlı ve Mersin ve Türkiye’nin her şehrinden katılmak isteyen misafirlerimiz için her detay düşünülerek hazırlanmıştır. Mersin çıkışlı olacak  geziye nelerin dahil olup olmadığını daha ayrıntılı şekilde aşağıda bulabilirsiniz. Bu turumuzun kalkış ve dönüş yeri Mersin olarak düzenlenmektedir.

İstanbul-Adalar Turu;

( Haliç, Pierre Loti, Galata Kulesi, Dolmabahçe Sarayı, Topkapı Sarayı, Ayasofya Müzesi, Sultan Ahmet Camii ve Yerebatan Sarnıcı, Kabataş iskelesi, Prens Adaları olarak bilinen Kınalıada, Burgazada, Heybeliada )

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

 • Otobüs ile ulaşım
 • Sapanca’da kahvaltı
 • İstanbul’da Four Points By Sheraton Otel’de 1 gece konaklama
 • Otelde 1 sabah kahvaltısı
 • Adalar vapur geçişi
 • Programda belirtilen çevre turları
 • Profesyonel Tur rehberliği
 • Kişiye özel seyahat sigortası
 • Araç içinde sıcak-soğuk içecek ikramı

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Öğle ve akşam yemekleri
 • Yemeklerde alınan içecekler
 • Oteldeki ekstralar
 • Şahsi harcamalarınız

İstanbul-Adalar Turu 2 gün gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde 2 güne yayılmıştır. İstanbul-Adalar Turu için yapılan tüm hazırlıklar degerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenerek Mersin çıkışlı olarak düzenlenmeye devam etmektedir. Yurt içi ve yurt dışı tüm seyahat planlarınız için lütfen sayfamızı ziyaret edebilir turlar hakkında detaylı bilgi almak için seyahat danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. En kısa zamanda gruplara özel butik tur sayfamız aktifleşecektir.

1

1.Gün

18.00 Mersin Tevfik Sırrı Gür Stadyum önü hareket
18.30 Tarsus Nusrat Mayın Gemisi karşısından hareket
19.15 Adana İstasyon önünden hareket

Sabah saatlerinde Sapanca Gölü kıyısında acentemiz ikramı açık büfe kahvaltımızı aldıktan sonra İstanbul’a varıyoruz. İlk olarak Haliç’i panoramik olarak görebileceğimiz Pierre Loti’ye gidip muhteşem manzara eşliğinde çay, kahve molası veriyoruz. Ardından Cenevizlilerin inşa ettiği; Boğaz’ı, Haliç’i ve Marmara Denizi’ni panoramik olarak fotoğraflayabileceğimiz Galata Kulesi’ni ziyaret ediyoruz. Alınacak randevu saatine göre Dolmabahçe Sarayı ziyaretimiz sonrası İstanbul’un olmazsa olmazı Tarihi Yarımada olarak bilinen alanda bulunan eserlerimizi (Topkapı Sarayı, Ayasofya Müzesi, Sultan Ahmet Camii ve Yerebatan Sarnıcı) ziyaret etme imkanı buluyoruz. Tarihi Yarımada gezisinin sonunda akşam üzeri otelimize giriyor ve dinleniyoruz. Kararlaştırılan saatte Ortaköy’e hareket ediyoruz. Ortaköy’de akşam yemeği için (ekstra) serbest zaman bitiminde otelimize dönüyoruz.

2

2.Gün

Sabah kahvaltımızı alıp, otelden ayrılarak Kabataş iskelesine geçiyoruz. Buradan bineceğimiz vapurla birlikte keyifli yolculuğumuz başlıyor. Yolculuğumuz sırasında Prens Adaları olarak bilinen Kınalıada, Burgazada, Heybeliada’yı panoramik olarak görüp fotoğraflıyor ve Büyükada’da vapurumuzdan inerek keyifli gezimize başlıyoruz.

Dileyen misafirlerimiz ada içerisinde fayton turuna (ekstra) katılabilirler. Öğle yemeği Büyükada’da. Öğleden sonra belirlediğimiz saatte vapurda buluşarak Bostancı’ya yolculuğumuz başlayacaktır.

17.00 Aracımıza binerek dönüş için hareket ediyoruz.
06.00 Adana ve Mersin’e tahmini varış saati

2-3 Kişilik odada kişi başı  7-12 yaş ilave yatak  2-6 yaş ilave yatak  Tek kişilik oda farkı(single)
325 TL  280 TL   280 TL    50 TL  

Tur İncelemeleri

Henüz bir inceleme yok.

Değerlendir

Değerlendirme