1 Gece 3 Gün
Süre
20 Ekim-22 Ekim 2017
Tarih

ÜZGÜNÜZ, BU TURUMUZDA KONTENJAN BULUNMAMAKTADIR. DİLERSENİZ SAYFAMIZDA BULUNAN DİĞER TURLARIMIZI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

Isparta Burdur Turu; Isparta ve Burdur sahip olduğu doğal güzellikleri özelikle Isparta gülleri Burdur Gölleri ve İn Suyu Mağarası ile seyahat gezginlerinin en temel rotalarından biri olmıuştur. Sahip olduğu doğal güzellikler sayesinde yüzlerce tur düzenlenmektedir bu muhteşem doğal güzelliğe sahip şehirleri görmek için. Bu turlardan biri de Edirne çıkışlı olacak olan Isparta Burdur Turu’dur. Bu tur genel itibari le 3 günlük bir turu kapsar. Bu tur içinde konaklamalar, lüks ulaşım hizmeti, otelde kalınan tüm zamanlar sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil olmaktadır. Isparta Burdur Turu Edirne kalkışlı veEdirne ve Türkiye’nin her şehrinden katılmak isteyen misafirlerimiz için her detay düşünülerek hazırlanmıştır. Edirne çıkışlı olacak Isparta Burdur Turu gezisine nelerin dahil olup olmadığını daha ayrıntılı şekilde aşağıda bulabilirsiniz. Bu turumuzun kalkış ve dönüş yeri Edirne olarak düzenlenmektedir.

Isparta Burdur Turu;

( Burdur ve çevresi ile Sagalassos, Hacılar, Kibyra, Kremna antik yerleşimlerinden getirilen eserlerin sergilendiği 60 bine varan eski eser sayısıyla Türkiye’nin ilk 10-15 müzesi arasında yer alan Burdur Arkeoloji Müzesi, Sagalassos Antik Kenti, MS 161-180 yılları arasında Roma İmparatoru Marcus Aurelius zamanında yapılmış olan Antoninler Çeşmesi, Isparta, Eğirdir Gölü’nün Sultan ve Karakuş dağları, Hızır Bey Camii, Dündar Bey Medresesi (Taş Medrese), Yeşil Ada Mahallesi, Hagios Stefanos Kilisesi )

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

Lüks araçlarla ulaşım

Araç içerisinde yapılacak olan ikramlar

1 gece 4 ve 5 yıldızlı otelde konaklama

Otelde açık büfe sabah kahvaltıları

Otelde akşam yemekleri

Profosyonel rehberlik hizmeti

Zorunlu Seyahat Sigortası

Sınırsız ve güler yüzlü acenta refakati

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

Otel dışında alınan eksta yemekler ve ekstra harcamalar

Öğlen yemekleri

Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Kişisel harcamalar (Minibar ve otel içerisinde alınan ekstra yiyecek ve içecekler)

Acenta servislerinde belirtilmemiş tüm servisler

Isparta Burdur Turu 3 gün gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde 3 güne yayılmıştır. Isparta Burdur Turu için yapılan tüm hazırlıklar degerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenerek Edirne çıkışlı olarak düzenlenmeye devam etmektedir. Sayfamızı ziyaret edip yurt içi yurt dışı diediğiniz her şehirden turlara katılabilirsiniz.

1

1.Gün

Akşam saat 18:30’da Keşandan hareket ediyoruz. 20:00’da Edirne’de bekleyen misafirlerimizi de alarak yolculuğumuza başlıyoruz.

2

2.Gün

Yolda verilen molalar sonrası sabah saatlerde Burdur’a varıyoruz. Burdur ve çevresi ile Sagalassos, Hacılar, Kibyra, Kremna antik yerleşimlerinden getirilen eserlerin sergilendiği Burdur Arkeoloji Müzesi’ni geziyoruz. Bu müze 60 bine varan eski eser sayısıyla Türkiye’nin ilk 10-15 müzesi arasında yer almaktadır. Burdur İli bulunduğu coğrafi konumu bakımından (Pisidia) Akdeniz, Ege ve İç Anadolu bölgelerindeki uygarlıkların ortak özelliklerini temsil etmektedir. Müzedeki kültür varlıkları, M.Ö. 7000 den günümüze kadar 9000 yıllık bir geçmişin izlerini taşımaktadır. Müze gezimizin ardından aşkların, ihtirasların ve imparatorların gözde şehri Sagalassos Antik Kenti’ne gidiyoruz. MS 161-180 yılları arasında Roma İmparatoru Marcus Aurelius zamanında yapılmış olan Antoninler Çeşmesi’nin hala akan suyundan içince hoş bir duygu yaşayacağınızdan eminiz. Bu tarihi kent sizi kendisine hayran bırakacak ve tekrar tekrar görmek isteyeceksiniz. Kenti yürüyerek gezeceğiz. Daha sonra otele hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3

3.Gün

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Isparta şehir merkezinde serbest zaman veriyor ve Ispartayı geziyoruz. Isparta gezisi sonrası şimdiki durağımız olan Eğirdir’i keşfetmek üzere yola çıkıyoruz. Eğirdir Gölü’nün Sultan ve Karakuş dağları ile birlikte oluşturduğu bu muhteşem görüntüyü izledikten sonra Isparta’ya bağlı Eğridir ilçesinin kültürel güzellikleri, Hızır Bey Camii, Dündar Bey Medresesi (Taş Medrese) yi gezdikten sonra Eğridir Gölüne ulaşıyoruz. Gölün en güzel manzara noktası olan Yeşil Ada Mahallesi’ne giriş yaparak buradan göl manzarasını seyrediyoruz. Göl üzerinde bulunan bu şirin yarımada çevresinde, Eğridir Gölü manzarası eşliğinde yürüyüş yaptıktan sonra dinlenme molası veriyoruz. Arzu eden misafirlerimiz manzara eşliğinde keyif çaylarını veya kahvelerini içebilirler. Kısa molamız ile dinlendikten sonra Hagios Stefanos Kilisesini’de gördükten sonra artık turumuzun sonuna geliyor ve bir başka gezide buluşmak üzere yolda verilen molalar sonrası akşam geç saatlerde Edirne’ye varıyoruz.

Tur İncelemeleri

Henüz bir inceleme yok.

Değerlendir

Değerlendirme