1 Gece 2 Gün
Süre
21-22 Ekim
Tarih

ÜZGÜNÜZ, BU TURUMUZDA KONTENJAN BULUNMAMAKTADIR. DİLERSENİZ SAYFAMIZDA BULUNAN DİĞER TURLARIMIZI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

Ihlara Kapadokya Turu; Adana çıkışlı olarak seyahat etmeyi seven siz değerli misafirlerimiz için hazırlanmış ve gezi programı iki güne yayılmıştır. Ihlara Kapadokya Tur gezimiz boyunca Kapadokya ve Ihlara’nın sahip olduğu muhteşem güzelliklere ve büyüleyici manzaralara hayran kalacaksınız. Ihlara Kapadokya Turu boyunca siz değerli misafirlerimiz için her detay düşünülmüş ve turun zevkli geçmesi, tekrar gerçekleşmesi için siz değerli misafirlerin görüşleri alınarak yapılmıştır. Ihlara Kapadokya Turuna katılmak için sayfamızı ziyaret edebilir bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Ihlara Kapadokya Turu;

IHLARA (Vadinin çökmesi ve Melendiz Çayının aşındırması sonucu oluşan ve dünyanın sayılı kanyonları arasında yer alan Ihlara Vadisi, Sığınaklar, ahırlar, kilise-şapeller ve yaşam için düşünülecek her ayrıntının yapıldığı  zamana karşı ilgi çekici olan Kaymaklı Yeraltı Şehri)

KAPADOKYA (Ürgüp, Şarapçılıkla meşhur Ürgüp’te Şarap Fabrikası, Hayal Vadisi olarak da bilinen peri bacası oluşumlarının bulunduğu Develi Vadisi(Dervent Vadisi), Bölgede ender rastlanan üç başlı mantar kaya oluşumlarının olduğu Paşabağları, Onyx Taşı ve Gümüş Atölyesi ve Avanos, Çanak ve Çömlek yapım atolyesi, Göreme’yi panoramik şehir şekilde görebileceğimiz Salkım Tepesi, Güvencilik Vadisi)

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

Lüks araçlarla ulaşım

Araç içerisinde yapılacak olan ikramlar

1 gece otelde konaklama

Otelde Açık Büfe  Kahvaltı

Otelde bir  akşam yemeği

Profosyonel Rehberlik Hizmeti

Zorunlu Seyahat Sigortası

Sınırsız ve guler yüzlü acenta refakati

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

Otel dışında alınan eksta yemekler ve ekstra harcamalar

Öğlen yemekleri

Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Kişisel harcamalar (Minibar ve otel içerisinde alınan ekstra yiyecek ve içecekler)

Acenta servislerinde belirtilmemiş tüm servisler

Ihlara Kapadokya Turu 2 gün gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde 2 güne yayılmıştır. Ihlara Kapadokya Turu için yapılan tüm hazırlıklar degerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenerek Adana  çıkışlı olarak düzenlenmeye devam etmektedir. Yurt içi ve yurtdışı hayat ettiğiniz tüm seyahat progları için sayfamızı ziyaret edebilir seyahat danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

1

1.Gün Ihlara-Ürgüp

Saat 06.30’da istasyon önünde buluşmamızın ardından saat 07.00 da Aksaray üzeri Ihlara Vadisine hareket ediyoruz. Vadinin çökmesi ve Melendiz Çayı’nın aşındırması sonucu oluşan ve dünyanın sayılı kanyonları arasında yer alan vadi içerisinde yapacağımız yürüyüş ile tamamlayacağımız gezi sonrasında Kaymaklı Yeraltı Şehri’ne hareket ediyoruz. Sığınaklar, ahırlar, kilise-şapeller ve yaşam için düşünülecek her ayrıntının yapıldığı bu şehirde zamana karşı ilgi çekici bir yolculuk yapacaksınız. Yer altı şehri gezimizin Otele varış, odalarımıza yerleşme ve dinlenme. Alacağımız akşam yemeğimizin sonrasında serbest zaman. İstenirse Extra Türk Gecesi eğlencesi.

2

2.Gün Kapadokya-Adana

Otelde alacağımız açık büfe kahvaltımızın ardından otelden ayrılıp Ürgüp’e gidiyoruz. Şarapçılıkla meşhur Ürgüp’te Şarap Fabrikası’nda tadım ve satış reyonunu geziyoruz ve Dervent Vadisi yada Hayal Vadisi olarak da bilinen peri bacası oluşumlarının bulunduğu Develi Vadiye gidiyoruz. Kısa bir fotograf molası ardından Paşabağları’na gidiyoruz. Bölgede ender rastlanan üç başlı mantar kaya oluşumlarını görebilirsiniz. Avanos’a hareket ediyoruz. Onyx Taşı ve Gümüş Atölyesi’ni gezdikten sonra ekstra öğle yemeğimizi alıp çanak ve çömlek yapım atölyesine varıyoruz. Aramızdan bir kişinin de yapacağı animasyonu izledikten ve alışveriş yaptıktan sonra Göreme‘yi panoramik göreceğimiz Salkım Tepesinde mola veriyoruz. Yöresel ürünlerden ve kuruyemişlerden de tadıp satın alabileceğiniz kuruyemişciye uğruyoruz. Güvercinlik vadisinde fotoğraf molası vererek Adana’ya dönüş için yola çıkıyoruz. Bir başka turda görüşmek dileğiyle ayrılıyoruz.

Tur İncelemeleri

Henüz bir inceleme yok.

Değerlendir

Değerlendirme