1 Gece 2 Gün
Süre
9 Aralık-10 Aralık 2017
Tarih

Hızlı Tren ile Konya Şeb-i Arus Turu;  Mevlâna’nın sevgiye dayalı felsefesi ve ölüm gecesini “düğün gecesi” olarak gören mevlevîler; vuslatın 744. yıldönümünde Mevlâna’yı anlamak; Şems-i Tebrizî ve Mevlâna: İki deryanın buluşması; I. Kılıç Arslan’dan Alâeddin Keykubat’a Anadolu Selçukluları ve Konya’daki olağanüstü zenginlikteki kültürel miras: Alâeddin Camisi, Karatay Medresesi, Sırçalı Medrese, İnce Minareli Medrese, Sahip Ata Külliyesi ve Mevlâna Müzesi; sille taşından yapılmış evleri, farklı inançlara ait ibadethaneleriyle farklı kültür ve geleneklerin harmanlandığı zengin bir geçmişe sahip Sille; Anadolu’nun kalbine mistik bir yolculuk…Biletiniz.com aracılığı ile bu güzellikleri yaşamaya hazır olabilirsiniz. İstanbul Çıkışlı Hızlı Tren ile Konya Şeb-i Arus Turu genel itibari le 2 günlük bir turu kapsar.Bu tur içinde konaklamalar, lüks ulaşım hizmeti, otelde kalınan tüm zamanlar sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil olmaktadır. İstanbul Çıkışlı Hızlı Tren ile Konya Şeb-i Arus Turu İstanbul kalkışlı ve İstanbul ve Türkiye’nin her şehrinden katılmak isteyen misafirlerimiz için her detay düşünülerek hazırlanmıştır. İstanbul çıkışlı Hızlı Tren ile Konya Şeb-i Arus Turu gezisine nelerin dahil olup olmadığını daha ayrıntılı şekilde aşağıda bulabilirsiniz. Bu turumuzun kalkış ve dönüş yeri İstanbul olarak düzenlenmektedir.

Hızlı Tren ile Konya Şeb-i Arus Turu;

(Mevlana Müzesi, Alimlerin Sultanı anlamına gelen Sultan’ul Ulema’nın yani Hz. Mevlana’ nın Babası Bahaddin Veled’in mezarı, Huzur-u Pir, Semahane ve Mescid yapısı, Sakal-ı Şerif, Sandukalar, Mesnevi ve Divan-ı Kebir gibi yazma eserleri, Matbuah adını verdiğimiz Mutfak binası, Derviş hücreleri, Sultan Selim Cami, Üçler Mezarlığı ve Yusufağa Kütüphanesi, Şems-i Tebriz-i Türbe ve Camisi, meşhur Kebapçı Şükrü Restaurant, Meram Bağları, Hz Mevlana’nın Aşçısı Ateşbaz Veli Türbesi, Konya Tropikal Kelebek Bahçesi, Alâeddin tepesi üzerindeki Alaaddin Camii’ni ve Karatay Medresesi, Anadolu’da erken Hrıstiyanlık döneminin önemli merkezlerinden biri, çok enteresan eski bir Rum yerleşkesi olan Sille, Aya Eleni Kilisesi)

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

 • 1 gece Novotel Konya’da Sabah Kahvaltısı ve Akşam Yemeği dahil konaklama
 • YHT ile Gidiş – Dönüş Ekonomi Sınıfı Tren Bileti
 • YHT Gidiş İstanbul – Konya arası kahvaltı ikramı
 • Şeb-i Arus Töreni Giriş Bileti
 • Profesyonel kokartlı rehberlik hizmeti
 • Lüks otobüsler ile ulaşım
 • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 • Acente İflas Sigorta Poliçesi

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Akşam yemeklerinde alınacak içecekler
 • Öğle yemekleri
 • Otellerdeki ekstralar
 • Tüm özel harcamalar

İstanbul çıkışlı Hızlı Tren ile Konya Şeb-i Arus Turu 2 gün gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde 2 güne yayılmıştır.İstanbul çıkışlı Hızlı Tren ile Konya Şeb-i Arus Turu için yapılan tüm hazırlıklar degerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenerek İstanbul çıkışlı olarak düzenlenmeye devam etmektedir. Seyahat gezginleri Biletiniz.com‘da yurt içi ve yurt dışı, gruplara özel butik turlar gemi turları ve daha fazlası yer almaktadır. Tüm turlarımızla ilgili bilgi sahibi olmak isterseniz lütfen sayfamızı ziyaret ediniz.

1

1.Gün

Sabah 05:15′ te Ataköy Atrium AVM Önünden, 05:45’te Metro City AVM Önü, 06:15′ te Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı yanından servislerimiz ile Pendik Tren Garı’na hareket ediyoruz. Tren garına kendi imkanları ile gelen misafirlerimizle 07:00’ da buluşuyoruz. YHT’nin 07:30 treni ile Konya’ya hareket ediyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık 4 saat 30 dk sürecek. Öğle saatlerinde Konya’ya vardıktan sonra bizi bekleyen aracımıza binerek ilk olarak Mevlana Müzesini ziyaret ediyoruz. Alimlerin Sultanı anlamına gelen Sultan’ul Ulema’nın yani Hz. Mevlana’nın Babası Bahaddin Veled’in mezarını ziyaret ederek başlıyoruz bugünkü Konya gezimize. Mevlana Müzesi’nde Mevlana Celaleddin Rum-i ve diğer Mevlevilerin mezarlarını ziyaret ettikten sonra Huzur-u Pir, Semahane ve Mescid yapısını ve bu yapılarda sergilenmiş; Sakal-ı Şerif, Sandukalar, Mesnevi ve Divan-ı Kebir gibi yazma eserleri ayrıca Matbuah adını verdiğimiz Mutfak binası ve Derviş hücreleri ve hücrelerde sergilenen Mevlevi yaşantısı hakkında bilgi veren çok sayıda kıymetli nesneleri görerek Mevlana Müzesi turumuzu tamamlıyoruz. Mevlana Müzesinden sonra Sultan Selim Cami, Üçler Mezarlığı ve Yusufağa Kütüphanesini panoramik olarak görerek gezimize biraz ara vererek öğle yemeğimizi meşhur Kebapçı Şükrü Restaurant’ ta alıyoruz. Hz. Mevlana’ nın hayatında devrim yapmış 13. Yüzyılın en önemli şahsiyetlerinden biri olan Şems-i Tebriz-i Türbe ve Camisini ziyaret ediyoruz. Yemek sonrası yapacağımız panoramik şehir turu sırasında Selçuklu Konya’ sının özgün eserlerini görüp Meram Bağlarına gidiyor, dönüş yolunda ise Hz Mevlana’ nın Aşçısı Ateşbaz Veli Türbesini ziyaret ediyoruz. Kısa bir dinlenme süresi ve akşam yemeğimizden sonra Şeb-i Arus törenini izlemek üzere otelden ayrılıyor ve tören sonrası tekrar otelimize dönüyoruz. Konaklama ve Akşam Yemeği Novotel Konya’ da.

2

2.Gün

Sabah otelde alacağımız geç kahvaltı sonrasında Konya Tropikal Kelebek Bahçesi’ni ziyaret ediyoruz. Bu gezi sonrasında Alâeddin Tepesi üzerindeki Alaaddin Camii’ni ve Karatay Medresesi’ni rehberimiz eşliğinde ziyaret ediyoruz. Daha sonra Anadolu’da erken Hrıstiyanlık döneminin önemli merkezlerinden biri, çok enteresan eski bir Rum yerleşkesi olan Sille’ye gidiyor ve orada Aya Eleni Kilisesini ziyaret ediyoruz. Sille’deki gezimizin ardından kısa bir çay molası veriyor ve öğle yemeğimizi almak üzere restaurant’a hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizde (ekstra) yöresel Konya lezzetlerini tadıyoruz. Yemek sonrasında alışveriş için serbest zaman veriyor ve belirtilen saatte aracımızla buluşarak tren garına gitmek üzere yola çıkıyor ve YHT’ nin 17:45 treni ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Trenimiz 22:05′ te Pendik’e varıyor ve servis aracımızla sizleri almış olduğumuz noktalara bırakarak bir sonraki seyahatimizde görüşmek üzere ayrılıyoruz.

*** Yüksek Hızlı Tren sefer saatlerinin değişiklik göstermesi durumunda programımız güncellenecektir.

9-10 Aralık 2017 16-17 Aralık 2017
 657.00 Tl  657.00 Tl

Sabah 05:00′ da Ataköy Atrium AVM Önünden, 05:30′ da Metro City AVM Önü, 06:00′ da Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı yanından servislerimiz ile Sabiha Gökçen Havalimanına hareket ediyoruz. Havalimanına kendi imkanları ile gelen misafirlerimizle 06:30’ da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar Terminali’ nde buluşuyoruz. Pegasus’ un PC 2700 07:55 uçağı ile Konya’ ya hareket ediyoruz. Uçuşumuz yaklaşık 1 saat 15 dk sürecek. Konya’ ya indikten sonra bizi bekleyen aracımıza binerek ilk olarak Mevlana Müzesini ziyaret ediyoruz. Alimlerin Sultanı anlamına gelen Sultan’ ul Ulema’ nın yani Hz. Mevlana’ nın Babası Bahaddin Veled’ in mezarını ziyaret ederek başlıyoruz bugünkü Konya gezimize. Mevlana Müzesi’ nde Mevlana Celaleddin Rum – i ve diğer Mevlevilerin mezarlarını ziyaret ettikten sonra Huzur – u Pir, Semahane ve Mescid yapısını ve bu yapılarda sergilenmiş; Sakal – ı Şerif, Sandukalar, Mesnevi ve Divan – ı Kebir gibi yazma eserleri ayrıca Matbuah adını verdiğimiz Mutfak binası ve Derviş hücreleri ve hücrelerde sergilenen Mevlevi yaşantısı hakkında bilgi veren çok sayıda kıymetli nesneleri görerek Mevlana Müzesi turumuzu tamamlıyoruz. Mevlana Müzesinden sonra Sultan Selim Cami, Üçler Mezarlığı ve Yusufağa Kütüphanesini panoramik olarak görerek Hz. Mevlana’ nın hayatında devrim yapmış 13. Yüzyılın en önemli şahsiyetlerinden biri olan Şems – i Tebriz – i Türbe ve Camisini ziyaret ediyoruz. Gezimize biraz ara vererek yaklaşık saat 14:00’ da öğle yemeğimizi meşhur Kebapçı Şükrü Restaurant’ ta alıyoruz. Yemek sonrası yapacağımız panoramik şehir turu sırasında Selçuklu Konya’ sının özgün eserlerini görüp Meram Bağlarına gidiyor, dönüş yolunda ise Hz Mevlana’ nın Aşçısı Ateşbaz Veli Türbesini ziyaret ediyoruz. Otele varışımız 17:00 civarında olacak. Kısa bir dinlenme süresi ve akşam yemeğimizden sonra Şeb-i Arus törenini izlemek üzere otelden ayrılıyor ve tören sonrası tekrar otelimize dönüyoruz. Konaklama ve Akşam Yemeği Novotel Konya’da…

Sabah otelde alacağımız geç kahvaltı sonrasında Konya Tropikal Kelebek Bahçesi’ ni ziyaret ediyoruz. Bu gezi sonrasında Alâeddin tepesi üzerindeki Alaaddin Camii’ ni ve Karatay Medresesi’ ni rehberimiz eşliğinde ziyaret ediyoruz .Daha sonra Anadolu’da erken Hrıstiyanlık döneminin önemli merkezlerinden biri, çok enteresan eski bir Rum yerleşkesi olan Sille’ye gidiyor ve orada Aya Eleni Kilisesini ziyaret ediyoruz. Sille’deki gezimizin ardından kısa bir çay molası veriyor ve öğle yemeğimizi almak üzere restaurant’a hareket ediyoruz. Öğle yemeğimizde (ekstra) yöresel Konya lezzetlerini tadıyoruz. Yemek sonrasında alışveriş için serbest zaman veriyor ve belirtilen saatte aracımızla buluşarak havaalanına gitmek üzere yola çıkıyor ve Pegasus’un PC 2705 20:15 uçağı ile İstanbul’ a hareket ediyoruz.Uçağımız 21:30’da iniyor ve servis aracımızla sizleri almış olduğumuz noktalara bırakarak bir sonraki seyahatimizde görüşmek üzere ayrılıyoruz…

Gezi Fiyatı: 783 Tl

Tur İncelemeleri

Henüz bir inceleme yok.

Değerlendir

Değerlendirme