2 Gece 3 Gün
Süre

ÜZGÜNÜZ, BU TURUMUZDA KONTENJAN BULUNMAMAKTADIR. DİLERSENİZ SAYFAMIZDA BULUNAN DİĞER TURLARIMIZI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

Hatay Adana Mersin Turu; bulunduğu doğal güzellikler ve limanlar sayesinde yıllardır yerli yabancı tüm turistlerin ilgisini çekmektedir ve bu güzellikleri görmek ve yaşamak için turlar düzenlenmektedir. Bunlardan biri de Antalya çıkışlı Hatay Adana Mersin Turudur. Hatay Adana Mersin Turu genel itibari le 3 günlük bir turu kapsar. Bu tur içinde konaklamalar, lüks ulaşım hizmeti, otelde kalınan tüm zamanlar sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil olmaktadır. Hatay Adana Mersin Turu Antalya kalkışlı ve Antalya ve Türkiye’nin her şehrinden katılmak isteyen misafirlerimiz için her detay düşünülerek hazırlanmıştır. Antalya çıkışlı olacak tur gezisine nelerin dahil olup olmadığını daha ayrıntılı şekilde aşağıda bulabilirsiniz. Bu turumuzun kalkış ve dönüş yeri Antalya olarak düzenlenmektedir.

Hatay Adana Mersin Turu;

HATAY- ADANA -MERSİN

HATAY ( Türkiye Diyanet vakfı ve Sabancı Vakfının ortaklaşa yaptırmış olduğu camii 1998 yılında ibadete açılmış ve Ota Doğunun en büyük Camilerinden biri olan Sabancı merkez cami 65000 metre kare büyüklüğünde ve 28500 kişi aynı anda ibadet ettiği Sabancı Merkez Cami, İstanbul-Halep-Sam-Hicaz yolu üzerinde, Hac ve İpek Yolu kervanlarının kesiştiği noktada yer alan bir menzil külliyesi olarak inşa edilen bu eser Türk İslam Mimarisinin en güzel eserlerinden biri Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi, doğal güzelliği ile hayran bırakan Harbiye Şelalesi, Anadolunun ilk camisi Habibi Naccal Cami, dünyanın ilk kilisesi Saint Pierre Kilisesi )

ADANA-MERSİN ( Tarihte Bizans İmparatoru Jüstinyen zamanında Toros Dağlarındaki karlar erimiş ve Tarsus Çayı’nın taşmasıyla şehirde büyük zarara neden olan ve çayın yatağı değiştirilen günümüzde yerli yabancı binlerce turistin ilgi odağı olan Tarsus Şelalesi, 1104 bir Bizans kumandanı tarafından denizden gelecek saldırıları önlemek için yaptırılan kale 190 metre uzunluğunda küçük ve estetik bir yapı olan Kız Kalesi, Yedi Uyurlar (Asahab-ı Kehf), ülkemizin en önemli doğal oluşumlarından biri olan Cennet ve Cehennem Obruğu )

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

Otobüslerle gidiş ve dönüş ulaşım

Otellerde yarım pansiyon konaklama

Tüm çevre gezileri

Otobüs içi ikramlar

Zorunlu seyahat sigortası

Rehberlik hizmetleri

Sınırsız ve güler yüzlü acenta refakati

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

İlk gün sabah kahvaltısı

Tüm öğlen yemekleri

Tüm yemeklerde alınan içecekler

Özel harcamalar

Ekstra belirienen tüm organizasyonlar

Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Son gün akşam yemeği

Hatay Adana Mersin Turu 3 gün gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde 3 güne yayılmıştır. Hatay Adana Mersin Turu için yapılan tüm hazırlıklar degerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenerek Antalya çıkışlı olarak düzenlenmeye devam etmektedir.

1

1.Gün Antalya-Hatay

5m Migros 19:00
Yüzüncüyıl Cad. 19:10
Mevlana Kavşağı : 19: 15
Burhanettin Onat 19 :20
Dedemen Yolu Lara : 19:25
Özgürlük Bulvarı : 19: 30
Güzeloba Kipa Kavşağı :19:40

Serik: Anayol üzeri 20:45

Manavgat: Anayol Üzeri otogar kavşağı 21:20

Alanya: Alanyum Karşısı 22:00

2

2.Gün Hatay

Sabah erken saatlerde varacağımız Sabancı Merkez Camii geziyoruz. Türkiye Diyanet Vakfı ve Sabancı Vakfı’nın ortaklaşa yaptırmış olduğu camii 1998 yılında ibadete açılmış ve Ota Doğu’nun en büyük camilerinden biri olan Sabancı Merkez Cami 65000 metre kare büyüklüğünde ve 28500 kişi aynı anda ibadet edebiliyor. Buradaki gezimizin ardından geçmişi çok daha eskilere dayanan Sokullu Mehmet Paşa Külliyesi’ni geziyoruz. İstanbul-Halep-Sam-Hicaz yolu üzerinde, Hac ve İpek Yolu kervanlarının kesiştiği noktada yer alan bir menzil külliyesi olarak inşa edilen bu eser Türk İslam Mimarisinin en güzel eserlerinden birisidir. Devrin kudretli sadrazamı Sokullu Mehmet Paşa tarafından 1574 yılında mimar başı Mimar Sinan’a yaptırılmış. Paydaş’taki Külliye, inşa tarihi, Mimar Sinan’ın “ustalık eserim” dediği Edirne Selimiye Camii ile eş zamanlı olması sebebiyle, bu nadide eser onun mimarlık birikiminin bir özetidir. Buradaki gezimizin ardından Harbiye Şelalesi’ne doğru yol alıyoruz. Mitolojiye göre Darphane’nin gözyaşlarından oluşan şelale görselliği ile cezbedecek. Buradaki gezimizin ardından uzun çarşıda alışveriş ve Hatay’ın damak tadına varabileceğiniz lezzetlerinden yemek için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından Anadolu’nun ilk camisi Habibi Naccal Cami’yi geziyoruz. Rehberimizin anlatımlarından sonra dünyanın ilk kilisesi Saint Pierre Kilisesi’ne hareket ediyoruz. Buradaki gezimiz ve rehberimizin anlatımları sonrasında akşam yemeği ve konaklamak üzere otelimize geçiyoruz

Konaklama Ve Akşam Yemeği Hatay: Anemon Hotel

3

3.Adana-Mersin

Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Tarsus Şelalesi’ne doğru harekete geçiyoruz. Tarihte Bizans İmparatoru Jüstinyen zamanında Toros Dağları’ndaki karlar erimiş ve Tarsus Çayı’nın taşmasıyla şehirde büyük zarara neden olmuş tekrar zarar görülmemesi için Tarsus Çayı’nın yatağı değiştirilmiş. Bu vesileyle oluşan ve beş metre yükseklikten nehre dökülen çay yöre insanının ve türistlerin ilgi odağı olmuş durumda. Buradaki gezimizin ardından Kızkalesi ziyareti; 1104 bir Bizans kumandanı tarafından denizden gelecek saldırıları önlemek için yaptırılan kale 190 metre uzunluğunda küçük ve estetik bir yapıdır. Buradaki faotoğraf molalarımızın ardından Yedi uyurlar ( Asahab-ı Kehf ) ziyareti burada rehberimizin anlatımları sonrasında Cennet Cehennem Obrukları’nı ziyaret ediyoruz. Ülkemizin en önemli doğal oluşumlarından biri olan obruklardaki gezimizin ardından dönüş yolculuğuna geçiyoruz.

TARİH İki Kişilik Odada Kişi Başı  Kişilik Odada Kişi Başı  Kişi Kişi Başı 1.Çocuk 2.Çocuk
13 Ekim 2010 310 TL 360 TL 310 TL 0-2 Yaş Ücretsiz/3-6 Yaş 80 Tl/6-12 Yaş 175 TL 0-2 Yaş Ücretsiz/3-6 Yaş 80 TL/6-12 Yaş 175 TL

Tur İncelemeleri

Henüz bir inceleme yok.

Değerlendir

Değerlendirme