1 Gece 2 Gün
Süre

ÜZGÜNÜZ, BU TURUMUZDA KONTENJAN BULUNMAMAKTADIR. DİLERSENİZ SAYFAMIZDA BULUNAN DİĞER TURLARIMIZI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

Hasankeyf Mardin Şanlıurfa Turu; Mardin,Hasankeyf,Şanlıurfa sahip olduğu doğal güzellik ve kültürel zenginliklerle yıllardır yerli yabancı tüm turistlerin ilgisini çekmektedir ve bu güzellikleri görmek  için turlar düzenlenmektedir. Bunlardan biri de Adana çıkışlı Hasankeyf Mardin Şanlıurfa Turu’dur. Hasankeyf Mardin Şanlıurfa Turu genel itibari le 3 günlük bir turu kapsar.Bu tur içinde konaklamalar, lüks ulaşım hizmeti, otelde kalınan tüm zamanlar sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil olmaktadır. Hasankeyf Mardin Şanlıurfa Turu Adana kalkışlı ve Adana ve Türkiye’nin her şehrinden katılmak isteyen misafirlerimiz için her detay düşünülerek hazırlanmıştır.Hasankeyf Mardin Şanlıurfa Turu Adana çıkışlı olacak tur gezisine nelerin dahil olup olmadığını daha ayrıntılı şekilde aşağıda bulabilirsiniz. Bu turumuzun kalkış ve dönüş yeri Adana olarak düzenlenmektedir.

Hasankeyf Mardin Şanlıurfa Turu;

(Midyat,Hasankeyf Kalesi (Köprü-El-Rızk Camii-Küçük ve Büyük Saray,Midyat Konukevi,Mardin’de bulunan ve Katolik Hristiyan halk Süryanilerin en önemli ibadethanelerinden olan Deyr’ul Zefaran Manastırı,Mardin panoramik şehir turu ardından Ulu Camii,Süryani dininin merkezi kabul edilen sonrası ‘Abbara’ denilen tünellerle birbirine bağlı otantik dokusunu günümüze kadar koruyan Mardin sokakları,Kasımiye Medresesi gezilerek Şanlıurfa,Balıklı Göl,EyüpPeygamberin çile çektiği mağara, Ayn-ı Zeliha gölü gezisi ardından Bedesten çarsısı)

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

Lüks araçlarla ulaşım

Araç içerisinde yapılacak olan ikramlar

1 gece otelde konaklama

Otelde 2 açık büfe sabah kahvaltısı

Otelde bir akşam yemeği

Profosyonel Rehberlik Hizmeti

Zorunlu Seyahat Sigortası

Sınırsız ve guler yüzlü acenta refakati

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

Otel dışında alınan eksta yemekler ve ekstra harcamalar

Öğlen yemekleri

Son gün akşam yemeği

Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Kişisel harcamalar (Minibar ve otel içerisinde alınan ekstra yiyecek ve içecekler)

Acenta servislerinde belirtilmemiş tüm servisler

Hasankeyf Mardin Şanlıurfa Turu 3 gün gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır.Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde 3 güne yayılmıştır.Hasankeyf Mardin Şanlıurfa Turu için yapılan tüm hazırlıklar degerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenerek Adana çıkışlı olarak düzenlenmeye devam etmektedir.

 

1

1.Gün Adana- Mardin

Saat 22.00 istasyon önünden hareket ve gece yolculuğu.

2

2.Mardin-Hasankeyf

Saat 07.00 Midyat’a varış ve otelde  sabah kahvaltısı ardından. Hasankeyf’e hareket ve varış. Hasankeyf Kalesi (Köprü-El-Rızk Camii-Küçük ve Büyük Saray) görülecek yerler arasında .Estel’de bulunan mahalli lokantamızda alacağımız ekstra öğle yemeğimizin ardından Midyat’ta Süryani ustalarının ürettiği gümüş alış-verişi. (Serbest zaman). Midyat Konukevi gezilerek otelimize yerleşiyoruz.Akşam yemeği ve Konaklama.

3

3.Gün Mardin-Şanlıurfa-Adana

Saat 07.30 de uyandırma ve kahvaltı.İlk göreceğimiz yer Mardin’de bulunan ve Katolik Hristiyan halk Süryanilerin en önemli ibadethanelerinden olan Deyr’ul Zefaran Manastırı’nı geziyoruz. Mardin panoramik şehir turu ardından Ulu Camii gezimi ve Alışveriş için serbest zaman sonrası (Badem şekeri-Peksimet-Gümüş-Örtüler) alışverişi. Süryani dininin merkezi kabul edilen sonrası ‘Abbara’ denilen tünellerle birbirine bağlı otantik dokusunu günümüze kadar koruyan Mardin sokaklarında geziyoruz  daha sonra. Kasımiye Medresesi gezilerek Şanlıurfaya doğru hareket ediyoruz. Şanlıurfa’ da Balıklı Göl ziyareti. EyüpPeygamberin çile çektiği mağara, Ayn-ı Zeliha gölü gezisi ardından Bedesten çarsısında Alışveriş imkânı. Adanaya dönüş

Tur İncelemeleri

Henüz bir inceleme yok.

Değerlendir

Değerlendirme