1 Gece 3 Gün
Süre
20 Ekim-22 Ekim 2017
Tarih

ÜZGÜNÜZ, BU TURUMUZDA KONTENJAN BULUNMAMAKTADIR. DİLERSENİZ SAYFAMIZDA BULUNAN DİĞER TURLARIMIZI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

Güzel Atlar Diyarı Kapadokya; Erciyes, Hasan Dağı ve Güllü Dağ’ın püskürttüğü lav ve küllerin oluşturduğu yumuşak tabakaların, milyonlarca yıl boyunca yağmur ve rüzgar tarafından aşındırılmasıyla, dünyada başka hiç bir yerde görülemeyecek ilginçlikte ve güzellikte bir coğrafya ortaya çıktı. Burası bugün Kapadokya olarak adlandırılıyor. Kayalara oyulmuş benzersiz evleri, kiliseleri, yeraltı şehirleri, rengarenk balonları, ünlü şarapları ve muhteşem günbatımıyla Kapadokya büyüleyici ve gizemli bir atmosfere sahip. Kapadokya, Pers dilinde Güzel Atlar Ülkesi anlamına geliyor. Bu güzel bölge, dünyada daha önce gördüğünüz hiç bir yere benzemeyen bir coğrafyaya sahip. İç Anadolu’da Nevşehir, Aksaray, Kırşehir, Niğde, Kayseri illerinin sınarılarına kadar uzayan geniş bir bölge burası.

O yüzden bu güzel coğrafyaya vakit ayırın. Günübirlik turlara feda edilemeyecek kadar özel bir yer burası, hem de 4 mevsim. Ve bununla birlikte bölge ile ilgili yüzlerce tur düzenlenmeye başlamıştır. Bunlardan bir taneside Samsun çıkışlı Güzel Atlar Diyarı Kapadokya Turu’dur. Samsun çıkışlı Güzel Atlar Diyarı Kapadokya Turu genel itibari ile 1 gece 3 günlük bir turu kapsar. Bu tur içinde konaklamalar, lüks ulaşım hizmeti, otelde kalınan tüm zamanlar sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil olmaktadır. Güzel Atlar Diyarı Kapadokya Turu Samsun kalkışlı ve Samsun ve Türkiye’nin her şehrinden katılmak isteyen misafirlerimiz için her detay düşünülerek hazırlanmıştır. Samsun çıkışlı olacak tur gezisine nelerin dahil olup olmadığını daha ayrıntılı şekilde aşağıda bulabilirsiniz. Bu turumuzun kalkış ve dönüş yeri Samsun olarak düzenlenmektedir.

Güzel Atlar Diyarı Kapadokya Turu;

(Güvercinlik Vadisi ve “Uçhisar”, Uçhisar Kalesi, “Göreme Açıkhava Müzesi”, yörenin en büyük Peribacaları “Paşabağı”, “Zelve” ören yeri, “Manastır”  ve “Değirmen”, “Asmalı Konak”, “3 Güzeller”, Kaymaklı,  “Kaymaklı Yeraltı Şehri”, Avanos Çömlek Atölyesi, Hacıbektaş İlçesi, Büyük Mutasavvuf Hacıbektaş Veli”nin Türbesi ve Dergahı)

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

1- D2 belgeli özel otobüs ile yolculuk

2- Otelde 1 gece konaklama

3- 2 kahvaltı ve 1 akşam yemeği

4- Belirtilen geziler

5- Araç içi ikramlar

6- Rehberlik hizmetleri

7- TÜRSAB seyahat sigortası

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

1- Belirtilenler dışında kalan kahvaltı, öğle ve akşam yemekleri

2- Yemeklerdeki su, meşrubat vb. içecekler

3- Oteldeki minibar vb. harcamalar

4- Türk gecesi eğlencesi

5- Müze vb. giriş ücretlri (17 yaş dahil Öğrenciler ve 65 yaş üstü Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı müzelere ücretsiz girebilir. )

Güzel Atlar Diyarı Kapadokya Turu 3 gün 1 gece  gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde 3 güne yayılmıştır. Güzel Atlar Diyarı Kapadokya Turu için yapılan tüm hazırlıklar değerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenerek Samsun çıkışlı olarak düzenlenmeye devam etmektedir.

 

1

1.Gün

Cuma 19 Mayıs Lisesi önünden saat 24.00’te hareket.        

2

2.Gün

Cumartesi sabahı Nevşehir’e varış. Nevşehir uygulama otelinde açık büfe sabah kahvaltısını alıyoruz. Sonraki durağımız Güvercinlik Vadisi ve “Uçhisar” oluyor. Vadideki manzaraya hayran olacaksınız. Daha sonra bir zamanlar yerleşim yeri olarak da kullanılan ve yörenin en yüksek yeri olan Uçhisar Kalesi’ne geliyoruz. Kaleden seyredeceğiniz manzarayı hiç bir yerde göremezsiniz. Kaleden fotoğraflarımızı çektikten sonra, kalenin alt tarafına geliyoruz ve burada da fotoğraf molası veriyoruz. Sonraki durağımız “Göreme Açıkhava Müzesi” oluyor. Manastır ve kiliselerin yer aldığı bu müzeyi de gezdikten sonra isteyen konuklarımızla açık büfe öğle yemeğimizi (extra) alacağımız restorana geliyoruz. Yemek sonrası yörenin en büyük Peribacalarının bulunduğu “Paşabağı”na geliyor ve yaya olarak Peribacaları arasında gezip fotoğraf çekiniyoruz. Sonrasında “Zelve” ören yerine geliyoruz. Üç vadiden oluşan bu yer, 9. ve 13. yüzyıllar arasında hristiyanlığın en önemli merkezlerinden birisi olmuştur. Bu vadiyi de Peribacaları arasında gezip “Manastır”ı  ve “Değirmen”i gördükten sonra “Dervent Vadisi” yoluyla Ürgüp’e geliyoruz. “Asmalı Konak”ta vereceğimiz mola sonrasında, “3 Güzeller” denilen Peribacaları’nı görüyor ve Kaymaklı’ya geliyoruz.  “Kaymaklı Yeraltı Şehri”ni gezerken, savaştan kaçmak için insanların bulduğu çareye hayret edeceksiniz. Gezi sonrasında otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelimizde. Yemek sonrası isteyen konuklarımızla “Türk gecesi eğlencesi”ne gidiyoruz. (Extra 50 TL.)

3

3.Gün

Pazar sabahı kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Avanos çömlek atölyesi ile devam edecek gezimizde, toprağın maharetli eller tarafından nasıl işlendiğini göreceksiniz. Sonrasında Hacıbektaş ilçesine gidiyoruz. Öğle yemeğini burada alıyoruz. Büyük Mutasavvuf Hacıbektaş Veli”nin türbesini ve dergahını ziyaret edip Yozgat-Çorum yoluyla Samsun’a hareket ediyoruz. Saat 23.00 sıralarında Samsun’a varış ve gezimizin sonu..

Kapadokya Turu

Tur İncelemeleri

Henüz bir inceleme yok.

Değerlendir

Değerlendirme