1 Gece 2 Gün
Süre

ÜZGÜNÜZ, BU TURUMUZDA KONTENJAN BULUNMAMAKTADIR. DİLERSENİZ SAYFAMIZDA BULUNAN DİĞER TURLARIMIZI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

Güneydoğu Turu; Mezopotamya medeniyetlerinin beşiğinde Fırat ve Dicle’nin aşklarının yarattığı bereketin oluşturduğu şehir. Sahip olduğu kültürel ve tarihi zenginlikleri ile oluşan bu doğal güzellik yıllardır yerli yabancı tüm turistlerin ilgisini çekmektedir ve bu güzellikleri görmek ve yaşamak için turlar düzenlenmektedir. Bunlardan biri de Erzurum çıkışlı Güneydoğu Turu’dur. Güneydoğu Turu genel itibari le 2 günlük bir turu kapsar. Bu tur içinde konaklamalar, lüks ulaşım hizmeti, otelde kalınan tüm zamanlar sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil olmaktadır. Güneydoğu Turu Erzurum kalkışlı ve Erzurum ve Türkiye’nin her şehrinden katılmak isteyen misafirlerimiz için her detay düşünülerek hazırlanmıştır. Erzurum  çıkışlı olacak Tur gezisine nelerin dahil olup olmadığını daha ayrıntılı şekilde aşağıda bulabilirsiniz. Bu turumuzun kalkış ve dönüş yeri Erzurum olarak düzenlenmektedir.

Güneydoğu Turu;

DİYARBAKIR ( Tarihi Hasan Paşa Hanı )

HASANKEYF ( Hasanakeyf Şehir Merkezi, Yeni Köprü, Hasankeyf Kalesi, Hasanakeyf Köprüsü, Hasankeyf Eski Şehir Merkezi )

MARDİN ( Midyat, Bölgenin en büyük süryani kilisesi olan Mor Gabriel Manastırı, Dizi ve filmlerin çekildiği Midyat Devlet Konuk Evi, Gümüş işleme sanatı ile meşhur Telkari Çarşısı, Kasımiye Medresesi, Zinciriye Medresesi, Mardin Tarihi Ulu Cami, Mardin Müzesi ve dar taş sokakları )

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

Lüks araçlarla ulaşım

Araç içerisinde yapılacak olan ikramlar

1 gece otelde konaklama

Otelde Açık Büfe  Kahvaltı

Profosyonel Rehberlik Hizmeti

Zorunlu Seyahat Sigortası

Sınırsız ve guler yüzlü acenta refakati

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

Otel dışında alınan eksta yemekler ve ekstra harcamalar

Tur boyunca alınan tuÖğlen yemekleri

Mardin Şehir merkezinde alınan 2. gün akşam yemeği

Diyarbakır Hasanpaşa Hanında kahvaltı

Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Kişisel harcamalar (Minibar ve otel içerisinde alınan ekstra yiyecek ve içecekler)

Acenta servislerinde belirtilmemiş tüm servisler

Güneydoğu Turu 2 gün gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde 2 güne yayılmıştır. Güneydoğu Turu için yapılan tüm hazırlıklar degerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenerek Erzurum çıkışlı olarak düzenlenmeye devam etmektedir.

 

 

 

 

1

1.Gün Erzurum-Diyarbakır-Hasankeyf-Mardin

Cuma akşamı ofisimizde toplanıp muhteşem bir tur gerçekleştirmeek için aracımıza geçiyoruz. Sabah 06:00 sularında Diyarbakır’a varıyoruz. Tarihi Hasan Paşa Han’ında kahvaltımızı yapıp Hasankeyf’e doğru yola çıkıyoruz. Sırasıyla Hasankeyf Şehir Merkezi, Yeni Köprü, Hasankeyf Kalesi, Hasanakeyf Köprüsü, Hasankeyf Eski Şehir Merkezi sonrasında serbest zaman ve serbest zaman sonrası aracımıza binip Midyat’a doğru yol alıyoruz. Midyat’ta ilk durağımız bölgenin en büyük süryani kilisesi olan Mor Gabriel Manastırı, Dizi ve filmlerin çekildiği Midyat Devlet Konuk Evi, Gümüş işleme sanatı ile meşhur Telkari Çarşısı ve serbest zaman sonrası Mardin’e varıyoruz. Otelimize varıp akşam yemeği aldıktan sonra ikinci gün için dinleniyoruz.

2

2.Gün Mardin-Erzurum

Sabah 08:00 sularından otelimizde çıkış yapıp sırasıyla Unesco Dünya Miras listesinde yer alan adım adım tarih kokan Mardin’i gezmeye başlıyoruz. Sırasıyla Kasımiye Medresesi, Zinciriye Medresesi, Mardin Tarihi Ulu Cami, Mardin Müzesi ve dar taş sokakları akşam yemeği sonrası Erzurum’a hareket için aracımıza biniyoruz. Bir dahaki tur organizasyonumuzda görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Kültürel Mardin Turu

Tur İncelemeleri

Henüz bir inceleme yok.

Değerlendir

Değerlendirme