2 Gece 3 Gün
Süre

ÜZGÜNÜZ, BU TURUMUZDA KONTENJAN BULUNMAMAKTADIR. DİLERSENİZ SAYFAMIZDA BULUNAN DİĞER TURLARIMIZI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

Gaziantep Şanlıurfa Turu; Gaziantep, halk arasındaki eski adıyla Antep, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi ile Akdeniz Bölgesi arasında bulunan aynı adlı ilin merkez şehridir. Güneydoğuda şehir olarak en fazla nüfusu barındırır. Sanayi ve gelişmişlik bakımındandan birincidir. Gaziantep, Şehitkamil,Şahinbey olmak üzere iki metropol ilçeye ayrılmıştır. Gelişmişlik açısından Türkiye’nin 20. büyük ilinin merkez ilçesidir. Ayrıca Gaziantep, Türkiye’nin hâla yaşanılan en eski kenti olup, Dünya’nın da hâlâ yaşanılan en eski kentlerinden biridir. Bunların yanında Gaziantep, Türkiye sanayisi ve ticaretinde de çok önemli bir yer tutar. Bunun sebepleri arasında Gaziantep’in Anadolu ile Orta Doğu arasında bir konumda bulunması ve liman kentlerine yakınlığı sayılabilir. Gaziantep’in simgeleri arasında Gaziantep Kalesi, baklava ve antepfıstığı sayılabilir. Tarih boyunca çeşidli uygarlıklara sahne olan Urfa’ya Araplar Urhai ve El-Ruha,Selevkoslar Edessa adını vermişlerdir. M.Ö II. yıllarında Hitit tabletlerinde Ursu, Asur tabletlerinde Ruhua olarak geçen bölge Türklerin burayı elegeçirmesiyle Urfa biçimine dönüştürülmüştür.Urfa halkının Kurtuluş Savaşı’nda gösterdiği kahramanlıklar göz önüne alınarak 1984 yılında ilin adı Şanlıurfa olarak değiştirilmiştir. Doğal güzellikleri ve yöresel yemekleriyle kalplerde taht kuran bu iki şehir misafirlerine eşsiz güzellikler sunmaktadır. Ve bununla birlikte bölge ile ilgili yüzlerce tur düzenlenmeye başlamıştır. Bunlardan bir taneside Gaziantep çıkışlı Gaziantep Şanlıurfa Turu’dur.Gaziantep çıkışlı Gaziantep Şanlıurfa Turu genel itibari ile 2 gece 3 günlük bir turu kapsar. Bu tur içinde konaklamalar, lüks ulaşım hizmeti, otelde kalınan tüm zamanlar sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil olmaktadır. Gaziantep Şanlıurfa Turu Gaziantep kalkışlı ve Gaziantep ve Türkiye’nin her şehrinden katılmak isteyen misafirlerimiz için her detay düşünülerek hazırlanmıştır. Gaziantep çıkışlı olacak tur gezisine nelerin dahil olup olmadığını daha ayrıntılı şekilde aşağıda bulabilirsiniz. Bu turumuzun kalkış ve dönüş yeri Gaziantep olarak düzenlenmektedir.

Gaziantep Şanlıurfa Turu;

( Zincirli Bedesten, Bakırcılar Çarşısı, Elmacı Pazarı, Tahmis Kahvesi, dünyanın en büyük Mozaik Müzesi olan Zeugma Mozaik Müzesi, Gaziantep Kalesi, Medusa Cam Eserler Müzesi, Emine Göğüş Mutfak Müzesi, Yaşayan Müze Tarihi Gümrük Hanı, Kelaynak Kuşları Üretim İstasyonu, Halfeti, dünyanın bilinen en eski tapınağı olan Göbekli Tepe, Balıklı Göl (Halil ür Rahman Gölü), Ayn Zeliha Gölü, İbrahim Peygamberin doğduğu mağara, Kazaz Pazarı, Sipahi Pazarı, Gümrük Hanı, Antep Savunması’nın simgelerinden Şehitler Abidesi, endirli Gazi Kültür Merkezi, Ulu Önder Atatürk’ün nüfusa kayıtlı olduğu Bey Mahallesi, Eski Antep sokaklarında Papirüs Cafe olarak kullanılan eski konak, Oyuncak Müzesi, Atatürk Anı Evi Müzesi, Kurtuluş Camii (Ermeni Gregoryan Kilisesi) ve Ömer Ersoy Kültür Merkezi (Aziz Bedros Kilisesi) )

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

Anadolujet havayolları ile Saw – Gzt –Saw gidiş –dönüş uçak bileti

Lüks Otobüs ile ulaşım ve ikramlar
  • Profesyonel Rehberlik hizmeti
  • 2 gece Gaziantep de , 4*otelde BB konaklama
  • Bayazhanda akşam yemeği
  • Sıra gecesi
  • Tekne turu
  • Halfeti de öğle yemeği
  • Seyahat sağlık sigortası

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

Mola yerlerinde ve Otelde yapılan harcamalar
  • Müze ve ören yeri giriş ücretleri
  • Öğle yemekleri
  • Yemeklerde alınan ekstra içecekler

Gaziantep Şanlıurfa Turu 3 gün 2 gece  gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde 3 güne yayılmıştır. Gaziantep Turu için yapılan tüm hazırlıklar degerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenerek Gaziantep çıkışlı olarak düzenlenmeye devam etmektedir.

1

1.Gün

Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan Anadolujet’in 06:55 uçağı ile İstanbul’dan Gaziantep’e uçuşumuz sonrası 08:30’da Gaziantep’te oluyoruz. Varışımızın ardından Zincirli Bedesten, Bakırcılar Çarşısı, Elmacı Pazarı gezileri ve alışveriş. Tahmis Kahvesinde Melengiç Kahvesi içerek yorgunluğumuzu atıyoruz. Gezimizin ardından öğle yemeği.(EKSTRA) Yemek sonrası ve dünyanın en büyük Mozaik Müzesi olan Zeugma Mozaik Müzesi ile gezimize başlıyoruz. Müze gezimizin ardından Gaziantep Kalesi altından başlayan Kültür Yolu üzerindeki Medusa Cam Eserler Müzesi, Emine Göğüş Mutfak Müzesi, Yaşayan Müze Tarihi Gümrük Hanı gezip bilgiler alıyoruz. Dinlenmek için otele hareket. Otele yerleşme ve dinlenme. Akşam yemeği Bayazhan Lokantası’nda. Konaklama Gaziantep’te.

2

2.Gün

Otelde aldığımız kahvaltının ardından Halfeti’ye doğru yola çıkıyoruz. Yolumuzun üzerinde nesilleri tükenmekte olan ve koruma altına alınan Kelaynak Kuşları Üretim İstasyonu’nu gezip bilgiler alıyoruz. Ardından Halfeti’ye hareket ediyoruz. Halfeti’ye ulaştığımızda aracımızdan inip, tekneye binerek Rumkale ve Savaşan Köyü’nü tekneden inmeden Fırat Nehri sularında Birecik Baraj Gölü üzerinde görüyoruz. Tekrar Halfeti’ye dönüyoruz. Öğle yemeğimizi burada aldıktan sonra aracımıza binerek Ş. Urfa’ya doğru hareket ediyoruz. Ş. Urfa’ya varış, dünyanın bilinen en eski tapınağı olan Göbekli Tepe’ye hareket ediyoruz. İnsanlık tarihine ışık tutan bilgilere sahip olan Göbekli Tepe’yi geziyoruz ve bilgiler alıyoruz. Ş. Urfa şehir merkezine dönüyoruz. Öğle yemeği Şanlıurfa’da (ekstra). Yemek sonrası Balıklı Göl (Halil ür Rahman Gölü), Ayn Zeliha Gölü, İbrahim Peygamberin doğduğu mağara, Kazaz Pazarı, Sipahi Pazarı, Gümrük Hanı gezip bilgiler alıyoruz. Akşam yemeğimizi Sıra Gecesi eşliğinde alıyoruz. Sonrasında Gaziantep’e hareket 1,5 saat sonra otele varış ve dinlenme

3

3.Gün

Otelde aldığımız kahvaltının ardından Gaziantep şehir gezimize devam ediyoruz. Antep Savunması’nın simgelerinden Şehitler Abidesi gezisi ardından, Kendirli Gazi Kültür Merkezi’nde Antep Savunması hakkında yarım saatlik bir sinevizyon gösterisi izleyeceğiz. Sonrasında ulu Önder Atatürk’ün nüfusa kayıtlı olduğu Bey Mahallesini geziyoruz. Eski Antep sokaklarında Papirüs Cafe olarak kullanılan eski konak, Oyuncak Müzesi, Atatürk Anı Evi Müzesi, Kurtuluş Camii (Ermeni Gregoryan Kilisesi) ve Ömer Ersoy Kültür Merkezi (Aziz Bedros Kilisesi) gezilerimizin ardından öğle yemeğine geçiyoruz. Yöresel Antep Mutfağı’ndan oluşan öğle yemeği (EKSTRA). Akşam saatlerinde havalimanına hareket ve Anadolujet’in 21:30 uçuşu ile İstanbul’a hareket.

Tur İncelemeleri

Henüz bir inceleme yok.

Değerlendir

Değerlendirme