1 Gece 2 Gün
Süre

ÜZGÜNÜZ, BU TURUMUZDA KONTENJAN BULUNMAMAKTADIR. DİLERSENİZ SAYFAMIZDA BULUNAN DİĞER TURLARIMIZI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

Gaziantep Halfeti Şanlıurfa Bu tur gap bölgesi için seyahat planı olan tüm misafirlerimiz için en iyi seçeneklerden biri olacaktır. Sizlerde Gaziantep Halfeti Şanlıurfa heyecanını yaşamak ister misiniz?Gaziantep Halfeti Şanlıurfa Güneydoğu’nun sahip olduğu kültürel tarih ve doğal güzellik yıllardır yerli yabancı tüm turistlerin ilgisini çekmektedir ve bu güzellikleri görmek ve yaşamak için turlar düzenlenmektedir.Bunlardan biri de Adana çıkışlı Gap turudur. Gaziantep Halfeti Şanlıurfa genel itibari le 2 günlük bir turu kapsar. Bu tur içinde konaklamalar, lüks ulaşım hizmeti, otelde kalınan tüm zamanlar sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil olmaktadır. Gaziantep Halfeti Şanlıurfa Adana ve Adana ve Türkiye’nin her şehrinden katılmak isteyen misafirlerimiz için her detay düşünülerek hazırlanmıştır. Adana çıkışlı olacak tur gezisine nelerin dahil olup olmadığını daha ayrıntılı şekilde aşağıda bulabilirsiniz. Bu turumuzun kalkış ve dönüş yeri Adana olarak düzenlenmektedir.

Gaziantep Halfeti Şanlıurfa;

(Gaziantep Kalesi,yöresel alışverişlerimizi yapacağımız  bakırcılar, yemeniciler, baharatçılar ve fıstıkçılar çarşıları,Ardından Tarihi Romalılar dönemine kadar uzanan bir kısmı sular altında kalan Halfeti,üç yanı baraj gölü ile çevrilmiş olan Rumkale ve sular altında kalmış bir kentin kalıntıları,Kübik evleriyle meşhur Harran,Harran Kültür Evi,Hz. Eyüp Peygamberin makamı,Hz. İbrahim için yakılan ateşin küllerinden meydana geldiğine inanılan kutsal balıkların bulunduğu Balıklı Gölü ve Ayn Zeliha Gölünü, İbrahim Aleyhisselamın doğduğu mağara ve Mevlit Halil Camii,Bedesten Çarşısı)

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

Lüks araçlarla ulaşım

Araç içerisinde yapılacak olan ikramlar

Otelde yapılan Konaklamar

Otelde Açık Büfe  Kahvaltı

Otelde bir  akşam yemeği

Profosyonel Rehberlik Hizmeti

Zorunlu Seyahat Sigortası

Sınırsız ve guler yüzlü acenta refakati

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

Otel dışında alınan eksta yemekler ve ekstra harcamalar

Öğlen yemekleri

Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Kişisel harcamalar (Minibar ve otel içerisinde alınan ekstra yiyecek ve içecekler)

Acenta servislerinde belirtilmemiş tüm servisler

Gaziantep Halfeti Şanlıurfa 2 gün gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde 2 güne yayılmıştır. Şanlıurfa Halfeti Gaziantep için yapılan tüm hazırlıklar degerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenerek Adana çıkışlı olarak düzenlenmeye devam etmektedir.

1

1.Gün Adana-Gaziantep

Sabah saat 06:30’da istasyon meydanı buluşma  07:00’da Gaziantep’e hareket ediyoruz. Şu anda müze olan Kurtuluş mücadelesi esnasında ünlü Antep savunmasının gerçekleştiği Gaziantep Kalesi’ne gidiyoruz. Burada yöresel alışverişlerimizi yapacağımız  bakırcılar, yemeniciler, baharatçılar ve fıstıkçılar çarşılarında serbest zaman veriyoruz. Ardından Tarihi Romalılar dönemine kadar uzanan bir kısmı sular altında kalan Halfeti’ye gidiyoruz. Halfeti’de  ekstra tekne turu ile üç yanı baraj gölü ile çevrilmiş olan Rumkale ve sular altında kalmış bir kentin kalıntıları göreceğiz. Sonrasında Şitamrat Otel’e varış ve yerleşme. Akşam yöresel yemek eşliğinde tadına doyamayacağınız bir sıra gecesi eğlencesi ve ardından dinlenme..

2

2.Gün Şanlıurfa-Adana

Sabah kahvaltı sonrası Kübik evleriyle meşhur Harran’a gidiyoruz. Burada Harran Kültür Evi’ne misafir oluyoruz. yolculuğumuza devam edip  sonrası Hz. Eyüp Peygamberin makamını ziyaret edip  ,Hz. İbrahim için yakılan ateşin küllerinden meydana geldiğine inanılan kutsal balıkların bulunduğu Balıklı Gölü ve Ayn Zeliha Gölü’nü, İbrahim Aleyhisselamın doğduğu mağara ve Mevlit Halil Camii gezilerimizi yapıyoruz. Bedesten Çarşısı’nda alışveriş sonrasında Adana’ya hareket edeceğiz. Adana’ya varış ve turumuzun sonu.

 

Kültürel Mardin Turu

Tur İncelemeleri

Henüz bir inceleme yok.

Değerlendir

Değerlendirme