1 Gece 2 Gün
Süre
18 Kasım-19 Kasım 2017
Tarih

Gaziantep-Antakya Turu; Gaziantep, halk arasındaki eski adıyla Antep, Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi ile Akdeniz Bölgesi arasında bulunan aynı adlı ilin merkez şehridir. Güneydoğu’da şehir olarak en fazla nüfusu barındırır. Sanayi ve gelişmişlik bakımındandan birincidir. Gaziantep, Şehitkamil, Şahinbey olmak üzere iki metropol ilçeye ayrılmıştır. Gelişmişlik açısından Türkiye’nin 20. büyük ilinin merkez ilçesidir. Ayrıca Gaziantep, Türkiye’nin hâla yaşanılan en eski kenti olup, Dünya’nın da hâlâ yaşanılan en eski kentlerinden biridir. Bunların yanında Gaziantep, Türkiye sanayisi ve ticaretinde de çok önemli bir yer tutar. Bunun sebepleri arasında Gaziantep’in Anadolu ile Orta Doğu arasında bir konumda bulunması ve liman kentlerine yakınlığı sayılabilir. Gaziantep’in simgeleri arasında Gaziantep Kalesi, baklava ve antepfıstığı sayılabilir.

Gaziantep ve Antakya bulunduğu konum,sahip olduğu tarihi, kültürel varlıklar ve muhteşem yöresel tatları ile her yıl milyonlarca yerli yabancı turiste ev sahipliği yapmaktadır. Gaziantep ve Antakya’nın bu tarihi ve kültürel değerlerini yerli yabancı turistlere tanıtmak için yüzlerce tur düzenlenir. Bunlardan biride Mersin çıkışlı olan Gaziantep-Antakya Turu’dur. Gaziantep-Antakya Turu genel itibari le 2 günlük bir turu kapsar. Bu tur içinde konaklamalar, lüks ulaşım hizmeti, otelde kalınan tüm zamanlar sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil olmaktadır. Gaziantep-Antakya Turu Mersin kalkışlı ve Mersin ve Türkiye’nin her şehrinden katılmak isteyen misafirlerimiz için her detay düşünülerek hazırlanmıştır. Mersin çıkışlı olacak  geziye nelerin dahil olup olmadığını daha ayrıntılı şekilde aşağıda bulabilirsiniz. Bu turumuzun kalkış ve dönüş yeri Mersin olarak düzenlenmektedir.

Gaziantep-Antakya Turu;

( Samandağ, Titus Tüneli, Beşikli Mağara, Harbiye Şelaleleri, Dünyanın sayılı müzelerinden biri olan Antakya Mozaik Müzesi, Uzun Çarşı, Dünyanın en büyüklerinden biri olan Zeugma Mozaikleri Müzesi, Hayvanat Bahçesi, Bakırcılar Çarşısı)

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

  • Lüks otobüsler ile ulaşım
  • Profesyonel tur rehberliği
  • Programda belirtilen çevre turları
  • Otelde bir sabah kahvaltısı ve bir akşam yemeği
  • Otobüs içinde sıcak-soğuk içecek ikramları

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

  • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
  • Oteldeki ekstralar
  • Şahsi harcamalarınız

Gaziantep-Antakya Turu 2 gün gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde 2 güne yayılmıştır. Gaziantep-Antakya Turu için yapılan tüm hazırlıklar degerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenerek Mersin çıkışlı olarak düzenlenmeye devam etmektedir. Yurt içi ve yurt dışı tüm seyahat planlarınız için lütfen sayfamızı ziyaret edebilir turlar hakkında detaylı bilgi almak için seyahat danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz.

1

1.Gün

06.30 Mersin Tevfik Sırrı Gür Stadyumu önünden hareket
07.00 Tarsus Nusrat Mayın Gemisi karşısından hareket
07.30 Adana İstasyon önünden hareket
09.00 İskenderun’da sahil kenarında kahvaltı  için mola
Kahvaltı sonrası Antakya-Samandağ ilk gezeceğimiz yer.
Titus Tüneli ve Beşikli Mağara gezisi.
Harbiye Şelaleleri fotoğraf molası ve öğle yemeği alıyoruz. Yemekte Harbiye usulü tavuk ve yöresel mezeleri tatma imkanı buluyoruz.
Dünyanın sayılı Müzelerinden biri olan Antakya Mozaik Müzesi gezisi ve bilgilenme.
Yöresel ürünlerin satıldığı, renk cümbüşü Uzun Çarşı’da alışveriş molası

18.00 Otelimize giriş ve akşam yemeği    

2

2.Gün

08.30 Kahvaltımızın ardından Gaziantep’e hareket ediyoruz.
Dünyanın en büyüklerinden biri olan Zeugma Mozaikleri Müzesi
Gaziantep’e öğle yemeği
Hayvanat Bahçesi
Gaziantep panoramik şehir turu ve alışveriş
Bakırcılar Çarşısı

21.00 Adana ve Mersin’e tahmini varış saati

2-3 Kişilik odada kişi başı    7-12 yaş ilave yatak  2-6 yaş ilave yatak   Tek kişilik oda farkı(single) 
249 TL
199 TL
149 TL 50 TL 

Tur İncelemeleri

Henüz bir inceleme yok.

Değerlendir

Değerlendirme