2 Gece 3 Gün
Süre

ÜZGÜNÜZ, BU TURUMUZDA KONTENJAN BULUNMAMAKTADIR. DİLERSENİZ SAYFAMIZDA BULUNAN DİĞER TURLARIMIZI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

Gap Turu  Gap Turu seyahat planı olan tüm misafirlerimiz için en iyi seçeneklerden biri olacaktır.Sizlerde Gap Turu heyecanını yaşamak ister misiniz?Gap Turu Güneydoğu’nun sahip olduğu kültürel tarih ve doğal güzellik yıllardır yerli yabancı tüm turistlerin ilgisini çekmektedir ve bu güzellikleri görmek ve yaşamak için turlar düzenlenmektedir.Bunlardan biri de Şanlıurfa çıkışlı Gap turudur. Gap Turu  genel itibari le 3 günlük bir turu kapsar.Bu tur içinde konaklamalar, lüks ulaşım hizmeti, otelde kalınan tüm zamanlar sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil olmaktadır. Gap Turu Şanlıurfa kalkışlı ve Şanlıurfa ve Türkiye’nin her şehrinden katılmak isteyen misafirlerimiz için her detay düşünülerek hazırlanmıştır. Şanlıurfa çıkışlı olacak Tur gezisine nelerin dahil olup olmadığını daha ayrıntılı şekilde aşağıda bulabilirsiniz. Bu turumuzun kalkış ve dönüş yeri Şanlıurfa olarak düzenlenmektedir.

Gap Turu;

GAZİANTEP,HALFETİ (Dünya’ın en büyük mozaik müzesi plma özelliğine sahip Zeugma Müzesi,Kale Altı Bölgesi,Tarihi Gaziantep Evleri,Boyacı Cami,Şeyh Fetullah Cami,Halfeti,Rum Kalesi)

ŞANLIURFA(Balıklı Göl,Ayn Zeliha Gölü,Hz.İbrahim peygamberin doğduğu rivayet edilen mağara ve Halil-ür Rahman Cami,Urfa Evleri,Dünya’nın ilk tapınağı olarak bilinen 12.000 yıl öncesine dayanan tarihin değişmesine neden olan Göbeklitepe,Eyüp Peygamber Makamı,Hz.Eyüp’ün hastalığını geçirdiği mağara ve külliye,Harran,Harran evleri ve Dünya’nın ilk üniversitesi olarak kabul edilen Harran Üniversitesi)

MARDİN(Midyat,Tarihi Mardin Evleri,Tarihi Ptt Evi,Ulu Cami,Mardin Müzesi,Deyru Zefaran Süryani Manastırı,Devlet Konuk Evi,Midyat Sokak,Meşhur Telkari işçiliğinin yapıldığı sokaklar)

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

Lüks araçlarla ulaşım

Araç içerisinde yapılacak olan ikramlar

Otelde yapılan Konaklamar

Otelde Açık Büfe  Kahvaltı

Otelde bir  akşam yemeği

Profosyonel Rehberlik Hizmeti

Zorunlu Seyahat Sigortası

Sınırsız ve guler yüzlü acenta refakati

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

Otel dışında alınan eksta yemekler ve ekstra harcamalar

Öğlen yemekleri

Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Kişisel harcamalar (Minibar ve otel içerisinde alınan ekstra yiyecek ve içecekler)

Acenta servislerinde belirtilmemiş tüm servisler

GapTuru 3 gün gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde 3 güne yayılmıştır.Gap Turu için yapılan tüm hazırlıklar degerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenerek Şanlıurfa  çıkışlı olarak düzenlenmeye devam etmektedir.

1

1.Gün Gaziantep-Halfeti-Şanlıurfa

İlk durağımız Dünya’nın en büyük mozaik Müzesi olan Gaziantep Zeugma Müzesi ve Zeugma’dan çıkarılan dünyaca ünlü mozaiklerin görülmesi ve mitolojik hikayelerin anlatılması.Kale altı bölge gezintisi,Tarihi Gaziantep evleri ve hanlarının görülmesi,Tarihi Boyacı Cami ve Şeyh Fettullah Cami ziyaretleri sonrası Halfeti’ye haraket.Bot ile Rum Kalesi gezisi.Suyun altında kalan bir köyün incelenmesi ve Şanlıurfa’ya haraket.

2

2.Gün Şanlıurfa-Mardin

İlk durağımız Balıklı Göl,Kale,Balıklı Göl,Ayn Zeliha Gölü,Halil-ur Rahman Cami,Urfa Evi Göbeklitepe,Eyüp Peygamber Makamı ve Külliyesi,Harran,Harran evleri ve Hararn Üniversitesi

3

3.Gün Mardin-Şanlıurfa

Midyat,Tarihi Mardin Evleri,Tarihi Ptt Evi,Ulu Cami,Mardin Müzesi,Deyru Zefaran Süryani Manastırı,Devlet Konuk Evi,Midyat Sokak,Meşhur Telkari işçiliğinin yapıldığı sokaklar ve sonrasında Şanlıurfa’ya dönüş.

Tur İncelemeleri

Henüz bir inceleme yok.

Değerlendir

Değerlendirme