1 Gece 3 Gün
Süre

ÜZGÜNÜZ, BU TURUMUZDA KONTENJAN BULUNMAMAKTADIR. DİLERSENİZ SAYFAMIZDA BULUNAN DİĞER TURLARIMIZI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

GAP Turu; Güneydoğu Anadolu Bölgesi, Türkiye’nin yedi coğrafi bölgesinden biridir. Güneydoğu Torosların güneyinden Suriye sınırına kadar olan yerleri kaplar. Ülkemizin en küçük coğrafi bölgesi olan Güneydoğu Anadolu Bölgesi doğal ve tarihi güzellikler açısından eşsiz güzellikler sunmaktadır. Ve bununla birlikte bölge ile ilgili yüzlerce tur düzenlenmeye başlamıştır.Bunlardan bir taneside Van çıkışlı GAP Turur’dur.Van çıkışlı GAP Turu genel itibari ile 1 gece 3 günlük bir turu kapsar.Bu tur içinde konaklamalar, lüks ulaşım hizmeti, otelde kalınan tüm zamanlar sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil olmaktadır. GAP Turu Van kalkışlı ve Van ve Türkiye’nin her şehrinden katılmak isteyen misafirlerimiz için her detay düşünülerek hazırlanmıştır. Van çıkışlı olacak tur gezisine nelerin dahil olup olmadığını daha ayrıntılı şekilde aşağıda bulabilirsiniz. Bu turumuzun kalkış ve dönüş yeri Van olarak düzenlenmektedir.

GAP Turu;

(Eyüp peygamberin sabır mağarası, Halil İbrahim gölü(balıklı göl), Ayn-ı Zeliha gölü, ateşe düştüğü yer ve hz. İbrahim’in doğduğu mağara, inlerin ve dillerin bir olduğu yer Mardin, Kasımıye Medresesi, Mardin şehir merkezi, Abbaraları,dar sokakları ve aynı zamanda bıttım sabunu ,şarap ve badem şekeri alışverişi sonrası dayrul zefaran manastırı, Midyat, Dayrul Umur Manastrı ve Midyat Konuk Evi, Hasankeyf, El rızk camii,sultan Süleyman camii,küçük saray,imam Abdullah zaviyesi,Zeynel bey türbesi,tarihi hamamı ve tarihi köprü)

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

Lüks araçlarla ulaşım

Araç içerisinde yapılacak olan ikramlar

1 gece otelde konaklama

Otelde Açık Büfe  Kahvaltı

Otelde 1  akşam yemeği

Profosyonel Rehberlik Hizmeti

Zorunlu Seyahat Sigortası

Sınırsız ve guler yüzlü acenta refakati

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

Otel dışında alınan eksta yemekler ve ekstra harcamalar

Öğlen yemekleri

Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Dönüş son gece akşam yemeği

Kişisel harcamalar (Minibar ve otel içerisinde alınan ekstra yiyecek ve içecekler)

Acenta servislerinde belirtilmemiş tüm servisler

Gap Turu 3 gün 2 gece  gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde 3 güne yayılmıştır. GapTuru için yapılan tüm hazırlıklar degerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenerek Van çıkışlı olarak düzenlenmeye devam etmektedir.

1

1.Gün

Akşam 21.45 acentemizin önünden hareket ediyoruz. Tatvan-Bitlis-Diyarbakır güzergahından sabah saatlerinde Şanlıurfa HALFETİ’ye varış.

2

2.Gün

Sabah 06.30 varış ardından halfetide alınacak kahvaltı sonrası turumuz başlıyor. İlk olarak Bizi bekleyen yöresel rehberimiz alıp teknemize geçiyoruz ve rum kale,batık minare,kralın kızı mağarasını kalıntılarını gördükten sonra urfa şehir merkezine yöneliyoruz. Urfa merkezde ilk olarak Eyüp peygamberin sabır mağarasını(çilehaneyi) ziyaret ediyoruz sonrası öğle yemeği molası veriyoruz. Yemek sonrası halil İbrahim gölü(balıklı göl) ,ayn-ı Zeliha gölü,ateşe düştüğü yer ve hz. İbrahim’in doğduğu mağarayı ziyaret edip ufak bir çarşı molası sonrası dinlerin ve dillerin bir olduğu yere mardine geçiş yapıyoruz. Otele yerleşme akşam yemeği otelde.

1

3.Gün

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası mardin turumuz başlıyor. İlk olarak kasımıye medresesine geçiş yapıyoruz. Medrese gezisi sonrası mardin şehir merkezinde yaya yürüyüşümüz başlıyor. Abbaraları,dar sokakları ve aynı zamanda bıttım sabunu ,şarap ve badem şekeri alışverişi sonrası dayrul zefaran manastırına yöneliyoruz. Manastır gezisi sonrası yemek molası veriyoruz. (mardin tava) ardından midyata yöneliyoruz. Midyatta dayrul umur manastrı ve Midyat konuk evini gezip ardından hasankeyfe yöneliyoruz. Hasankeyfe varıyoruz. El rızk camii,sultan Süleyman camii,küçük saray,imam Abdullah zaviyesi,Zeynel bey türbesi,tarihi hamamı ve tarihi köprüyü görüp turumuzu noktalıyoruz. Van’a yolculuğumuz başlıyor. 23.30—24.00 gibi Van’a varış.

Tur İncelemeleri

Henüz bir inceleme yok.

Değerlendir

Değerlendirme