1 Gece 2 Gün
Süre

ÜZGÜNÜZ, BU TURUMUZDA KONTENJAN BULUNMAMAKTADIR. DİLERSENİZ SAYFAMIZDA BULUNAN DİĞER TURLARIMIZI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

Eskişehir Odunpazarı Turu; İsmi eski ama kendi yeni olan gelişmişliği ile kendi gezginlere hayran bırakan doğal güzellikleri ile yıllardır yerli yabancı tüm turistlerin ilgisini çeken ve güzel şehir. Bu şehrin güzelliklerini şahit olmak içink düzenlenen sayısız Eskişehir turları. Bunlardan biri de İstanbul çıkışlı Eskişehir Odunpazarı Turudur. Eskişehir Odunpazarı Turu genel itibari le 2 günlük bir turu kapsar. Bu tur içinde konaklamalar, lüks ulaşım hizmeti, otelde kalınan tüm zamanlar sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil olmaktadır. Eskişehir Odunpazarı Turu İstanbul kalkışlı ve İstanbul ve Türkiye’nin her şehrinden katılmak isteyen misafirlerimiz için her detay düşünülerek hazırlanmıştır. İstanbul çıkışlı olacak Tur gezisine nelerin dahil olup olmadığını daha ayrıntılı şekilde aşağıda bulabilirsiniz. Bu turumuzun kalkış ve dönüş yeri İstanbul olarak düzenlenmektedir.

Eskişehir Odunpazarı Turu;

ESKİŞEHİR (5000 yıllık geçmişe sahip bu güzel kent, Eskişehir ili Tepebaşı ilçesi Merkez sınırları içersinde yer alan Anadolu Üniversitesi Havacılık Parkı, Yaş sebze ve meyve hali binası olan Haller Gençlik Merkezi, 1999 yılından beri Eskişehir Belediye Başkanı olarak görev yapan Yılmaz Büyükerşen’in kente yaptığı en önemli katkılardan biri olan Kent Park, Tülomsaş, Türk mühendislerin büyük fedakarlık ve azimle çalışarak üretimini gerçekleştirdikleri ilk yerli üretim otomobil olan Devrim Arabası, 400 bin metrekarelik büyüklüğü ile Eskişehir’in en büyük parkı olan Sazova Bilim ve Kültür Parkı, Masal Şatosu, Nuhun Gemisi, Korsan Gemisi, Türk Dünyası Şahaserleri, Porsuk Çayı, Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi, Osmanlı geleneksel sivil mimarisinin en güzel örneklerini görebileceğimiz Odunpazarı, Çoban Mustafa Paşa tarafından 1517 yılında yapılan Kurşunlu Külliyesi, Cam Müzesi, Eskişehir’in en köklü el sanatlarından biri olan lüle taşı işçiliğinin en güzel örneklerini görebileceğimiz Atlıhan El Sanatları Çarşısı, Eskişehir’i tepeden görebileceğimiz Şelale Park)

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

* Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi

* Cam Müzesi

* Ek hizmet bedelleri

* Tek gece yarım pansiyon konaklama

* Programda belirtilen çevre gezileri

* Profesyonel rehberlik hizmetleri

* Otobüs içi ikramları

* Acenta tur güvencesi

* Otelde alınacak açık büfe 1 sabah kahvaltısı

* Otelde açık büfe veya set menü 1 akşam yemeği

*1618 nolu turizm kanununa göre zorunlu seyahat sigortası

*Otobüs, midibüs yada minibüsler ile ulaşım hizmetleri

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

* Sazova parkında münferiden ziyaret edilecek yerlerin giriş ücretleri

* Öğle yemekleri,

* Tüm yemeklerde alınan içecekler,

* Ferdi kaza sigortası,

* Extra olarak belirtilen geziler

* Kişisel harcamalar

* Minibar harcamaları

Eskişehir Odunpazarı Turu 2 gün gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde 2 güne yayılmıştır. Eskişehir Odunpazarı Turu için yapılan tüm hazırlıklar degerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenerek İstanbul çıkışlı olarak düzenlenmeye devam etmektedir.

1

1.Gün İstanbul-Eskişehir

Tur Hareket Noktaları:

06.00 Beylikdüzü Shell Benzin İstasyonu

07.00 Zeytinburnu Metro İstasyonu yanı İSPARK otoparkı

07.30 Harbiye Ofis Önü

08.00 Kadıköy Evlendirme Dairesi Otoparkı

08.15 Kartal Köprüsü

08.30 Çayırova McDonald’s

09.00 İzmit Halk Evi Önü

Siz değerli misafirlerimizi tercih ettiğiniz kalkış noktalarından alarak kültür, sanat, tarih, mimari, lezzet ve eğlence dolu bir hafta sonu geçirmek üzere geçmişten günümüze Anadolu’nun en özel yerleşimlerinden biri olan Eskişehir’e doğru yola koyuluyoruz. Sınırsız ikramları eşliğinde ve Bozüyük yakınlarında vereceğimiz molanın ardından rehberimizin anlatımları ile yaklaşık 5000 yıllık geçmişe sahip bu güzel kent hakkında bilgiler alıyoruz. Eskişehir’de ziyaret edeceğimiz ilk nokta Anadolu Üniversitesi Havacılık Parkı oluyor. Eskişehir ili Tepebaşı ilçesi Merkez sınırları içersinde yer alan Havacılık Parkı; Anadolu Üniversitesi Yunusemre Yerleşkesi’nin karşısında yer alan Havacılık Müzesi 1998 yılında açık teşhir olarak ziyarete açılmıştır. Müzede, çeşitli tip ve modellerde sivil ve savaş uçakları görülebilir. Kapalı bir mekanda ise pilot giysileri, rozetler, maket uçaklar ve uçak motorları yer almaktadır. Ülkemizdeki havacılık geçmişine yaptığımız bu yolculuğun ardından Eskişehir’in yöresel lezzetlerinden biri olan toyga çorba ve balaban köftenin tadına bakmak için öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrası programımıza orjinalinde ”Yaş sebze ve meyve hali binası” olan Haller Gençlik Merkezi’nde vereceğimiz serbest zaman ile devam ediyoruz. Bir sonraki durak noktamız 1999 yılından beri Eskişehir Belediye Başkanı olarak görev yapan Yılmaz Büyükerşen’in kente yaptığı en önemli katkılardan biri olan Kent Park oluyor. Kent Park’ta suni plajı ve park alanını gördükten sonra Tülomsaş’a geçerek Türk mühendislerin büyük fedakarlık ve azimle çalışarak üretimini gerçekleştirdikleri ilk yerli üretim otomobil olan Devrim Arabası’nı görerek, üretim süreci ve sonrasında yaşanan etkileyici olaylar ile bilgileri rehberimizden alıyoruz. Programımıza 400 bin metrekarelik büyüklüğü ile Eskişehir’in en büyük parkı olan Sazova Bilim ve Kültür Parkı ile devam ediyoruz. Sazova parkında verilecek serbest zamanda, Masal Şatosu, Nuhun Gemisi, Korsan Gemisi, Türk Dünyası Şaheserleri Parkı, Hayvanat Bahçesi, Sualtı Dünyası gibi yerleride gezebilirsiniz. Dileyen misafirlerimiz park içerisindeki tren istasyonlarında bekleyip Alman yapımı olan Dekovel ( nostaljik tren ) ile park içerisinde 15 dk sürecek olan panoramik park turunu ücretsiz olarak yapabilirler. ( Sazova Bilim ve Kültür Parkı sınırları içerisinde gezip görmek istediğiniz tüm bu bölümlerin giriş ücretleri misafirlerimiz tarafından ödenecektir.) Bu keyifli gezilerin ardından şehir merkezinde bulunan otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Grand Namlı Otel vb. ( Dileyen misafirlerimiz rehberimizin organize edeceği extra gece turu ile Eskişehir’in hareketli eğlence hayatına katılabilirler.

2

2.Gün Eskişehir-İstanbul

Sabah alacağımız açık büfe sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyoruz. Eskişehir’in tam içerisinden geçen ve Sakarya Nehri’nin en büyük kolu olan Porsuk Çayı’nda Köprübaşı mevkiinde vereceğimiz serbest zamanda Porsuk Çayı etrafında yürüyüş yapabilir yada hava koşullarının elverişli olması halinde düzenlenecek gondol turu ile kendinizi Venedik’te hissedebilirsiniz. Porsuk Çayı gezimizin ardından Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi’ne geçiyoruz. Müzede, Atatürk’ün çeşitli dönemlerini yansıtan heykelleri, Atatürk’ün ailesinin yanı sıra yerli ve yabancı devlet adamlarının, sanatçıların, medya mensuplarının ve sporcuların canlı hissi veren heykellerini görebileceksiniz. Müze ziyaretimiz sonrasında Osmanlı geleneksel sivil mimarisinin en güzel örneklerini görebileceğimiz Odunpazarı bölgesini rehberimizin Türk-İslam mimarisi ve konut hayatı ile ilgili anlatımları eşliğinde geziyoruz. Aynı bölgede yer alan Çoban Mustafa Paşa tarafından 1517 yılında yapılan Kurşunlu Külliyesi, Cam Müzesi ve Eskişehir’in en köklü el sanatlarından biri olan lüle taşı işçiliğinin en güzel örneklerini görebileceğimiz Atlıhan El Sanatları Çarşısı’nı ziyaret ediyoruz. Bu bölgede vereceğimiz serbest zaman sonrasında çi börek ile öğle yemeğimizi alıyor ve Eskişehir’i tepeden görebileceğimiz Şelale Park’ta kahvelerimizi yudumladıktan sonra programımızı tamamlıyor ve araç içi ikramlar eşliğinde ve yolda vereceğimiz molaların ardından İstanbul’a dönüyoruz. Bir başka organizasyonda görüşmek üzere siz değerli konuklarımızı aldığımız noktalara bırakarak turumuzu tamamlıyoruz.

Tur İncelemeleri

Henüz bir inceleme yok.

Değerlendir

Değerlendirme