1 Gece 2 Gün
Süre
1 Aralık-3 Aralık 2017
Tarih

Eskişehir Kapadokya Turu; Pers dilinde Katpatuk; “Güzel Atlar Ülkesi” anlamına gelir. Bölge 60 milyon yıl önce; Erciyes, Hasandağı ve Güllüdağ’ın püskürttüğü lav ve küllerin oluşturduğu yumuşak tabakaların milyonlarca yıl boyunca yağmur ve rüzgar tarafından aşındırılmasıyla ortaya çıkmıştır. İnsan yerleşimi Paleolitik döneme kadar uzanmaktadır. Hititler’in yaşadığı topraklar daha sonraki dönemlerde Hrıstiyanlığın en önemli merkezlerinden biri olmuştur. Kayalara oyulan evler ve kiliseler bölgeyi putperestlerin zulmünden kaçan Hıristiyanlar için devasa bir sığınak haline getirmiştir. Kapadokya bölgesi, doğa ve tarihin bütünleştiği bir yerdir. Konya Yüzölçümü bakımından Türkiye’nin en büyük ili. Konya, büyük kısmı İç Anadolu bölgesinde, küçük bir kısmı Akdeniz bölgesinde olup; Orta Anadolu Yaylası üzerinde Ankara, Niğde, Aksaray, İçel, Antalya, Isparta, Afyonkarahisar, Eskişehir ve Karaman ile çevrilidir. Konya her tarafı târih kokan bir şehirdir. Selçuklular, Karamanoğulları ve Osmanlılar bu ilde çok sayıda ve değerli târihî ve sanat eserleri bırakmışlardır.

Türk târihinin en eski ve kıymetli eserlerini sînesinde barındıran Konya, ayrıca bir gönül diyârıdır. Turizmcilerin odağı olan bu güzel illerimiz misafirlerini bekliyor. Doğal güzellikleriyle huzuru bumak isteyen misafirlerimiz Biletiniz.com aracılığı ile bu güzellikleri yaşamaya hazır olabilirsiniz. Eskişehir Çıkışlı Kapadokya Turu genel itibari le 2 günlük bir turu kapsar.Bu tur içinde konaklamalar, lüks ulaşım hizmeti, otelde kalınan tüm zamanlar sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil olmaktadır. Eskişehir Çıkışlı Kapadokya Turu Eskişehir kalkışlı ve Eskişehir ve Türkiye’nin her şehrinden katılmak isteyen misafirlerimiz için her detay düşünülerek hazırlanmıştır. Eskişehir Çıkışlı Kapadokya Turu gezisine nelerin dahil olup olmadığını daha ayrıntılı şekilde aşağıda bulabilirsiniz. Bu turumuzun kalkış ve dönüş yeri Eskişehir olarak düzenlenmektedir.

Eskişehir Çıkışlı Kapadokya Turu;

(Göreme Açık Hava Müzesi,Paşabağ Peri Bacaları, Çömlek Atölyesi, Güvercinlik Vadisi,Üçgüzeller,Uçhisar Kalesi, Şarap Mahsenleri, Ihlara Vadisi, Kiliseler ( Ağaçaltı, Sümbüllü, Yılanlı..), Derinkuyu Yer altı Şehri,)

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

 • LUX OTOBÜSLE GİDİŞ – DÖNÜŞ ULAŞIM ve ARAÇ İÇİ İKRAMLAR
 • YOLDA ALINACAK SABAH KAHVALTISI(Tesiste)
 • SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI
 • 1 GECE OTELDE KONAKLAMA YP (AÇIK BÜFE;1 Sabah Kahvaltısı+ 1 Akşam Yemeği)
 • YEREL REHBER EŞLİĞİNDE ÇEVRE GEZİLERİ
 • ALTES TOUR HİZMETLERİ

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • KİŞİSEL HARCAMALAR
 • ÖĞLE YEMEKLERİ
 • OTELDE ve YEMEKLERDE ALINACAK İÇECEKLER
 • GELENEKSEL KAPADOKYA TÜRK GECESİ (giriş ve içecekler)
 • MÜZE ve ÖREN GİRİŞ ÜCRETLERİ

Eskişehir Çıkışlı Kapadokya Turu 2 gün gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde 2 güne yayılmıştır.Eskişehir Çıkışlı Kapadokya Turu için yapılan tüm hazırlıklar degerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenerek Eskişehir çıkışlı olarak düzenlenmeye devam etmektedir.Seyahat gezginleri Biletiniz.com’da yurt içi ve yurt dışı,gruplara özel butik turlar gemi turları ve daha fazlası yer almaktadır.Tüm turlarımızla ilgili bilgi sahibi olmak isterseniz lütfen sayfamızı ziyaret ediniz.

1

1.Gün

Bursa’dan 22:00 buluşma,22:30 hareket *Eskişehir’den 00:30 buluşma ,01:00 hareket. Yolda vereceğimiz molaların ardından sabah saatlerine doğru varış. Rehber eşliğinde gezilecek yerler arasında Türkiye’de ki en önemli müzelerinden biri olan Göreme Açık Hava Müzesi,Paşabağ Peri Bacaları’nın gezilmesi.Öğle Yemeği molası(extra)… Ardından Çömlek Atölyesini ziyaret ediyoruz. Oradan Güvercinlik Vadisi,Üçgüzeller,Uçhisar Kalesi’ nin gezilmesi sonrasında Şarap Mahsenlerine giderek bölgede yetişen nadide üzümlerden üretilmiş şarapların tadına bakma ve Alışveriş imkanı…Otele varış,akşam yemeği…ardından Geleneksel Kapadokya Türk Gecesi(extra)…Otele dönüş konaklama otelde..

2

2.Gün

Sabah kahvaltısından sonra otelimizden ayrılıyoruz.Ihlara Vadisi’nin eşsiz doğa güzelliklerini ve Kiliselerini ( Ağaçaltı, Sümbüllü, Yılanlı..) geziyoruz. Ardından Derinkuyu Yer altı Şehri ‘ne hareket, çevrenin gezilmesi . .Ardından dönüş için yola çıkıyoruz. Yolda vereceğimiz molalar ardından Gecenin ilerleyen saatlerinde ulaşıyoruz.

Tur İncelemeleri

Henüz bir inceleme yok.

Değerlendir

Değerlendirme