2 Gece 3 Gün
Süre

ÜZGÜNÜZ, BU TURUMUZDA KONTENJAN BULUNMAMAKTADIR. DİLERSENİZ SAYFAMIZDA BULUNAN DİĞER TURLARIMIZI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

Doğu Karadeniz Turu; Sahip olduğu doğal güzellikler ve kültürel değerler yıllardır yerli yabancı tüm turistlerin ilgisini çekmektedir ve bu güzellikleri görmek ve yaşamak için turlar düzenlenmektedir. Doğu Karadeniz Turu genel itibari le 3 günlük bir turu kapsar. Bu tur içinde konaklamalar, lüks ulaşım hizmeti, otelde kalınan tüm zamanlar sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil olmaktadır. Doğu Karadeniz Turu Samsun kalkışlı ve Samsun ve Türkiye’nin her şehrinden katılmak isteyen misafirlerimiz için her detay düşünülerek hazırlanmıştır. Samsun çıkışlı olacak tur gezisine nelerin dahil olup olmadığını daha ayrıntılı şekilde aşağıda bulabilirsiniz. Bu turumuzun kalkış ve dönüş yeri Samsun olarak düzenlenmektedir.

Doğu Karadeniz Turu;

TRABZON ( Atatürk Köşkü, dik yamaçları ve muhteşem orman örtüsü ile alplerin güzelliğini geride bırakan, deniz seviyesinden 1080 yükseklikte bulunan Uzungöl, Kustra Yaylası, Karaester Yaylası, Akçaabat )

RİZE ( Of’ta bulunan Çay Fabrikası, Sürmen’de bulunanan Surbisa Bıçak Mağazası, Ayder Yaylası, Fırtına Deresi, Çamlıhemşin, Hala Deresi, Gelin Tülü Şelalesi, Çat Vadisi, Taş Köprü, tarihi ticaret yolunu korumak için vadiye en hâkim noktalardan birine kurulmuş olan Zilkale, Çinçiva Köprüsü, Palovit Şelalesi )

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

Lüks araçlarla ulaşım

Araç içerisinde yapılacak olan ikramlar

1 gece otelde konaklama

Otelde açık büfe kahvaltı

Otelde bir akşam yemeği

Profosyonel rehberlik hizmeti

Zorunlu seyahat sigortası

Sınırsız ve güler yüzlü acenta refakati

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

Otel dışında alınan eksta yemekler ve ekstra harcamalar

Belirtilenler dışında kalan öğle ve akşam yemekleri

Belitilen yemeklerdeki su vb ekstra içecekler

Extra olarak belirtilen geziler

Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Kişisel harcamalar (Minibar ,otel içerisinde kullanılan telefon harcamaları ve otel içerisinde alınan ekstra yiyecek ve içecekler)

Acenta servislerinde belirtilmemiş tüm servisler

Doğu Karadeniz Turu 3 gün gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde 3 güne yayılmıştır. Doğu Karadeniz Turu için yapılan tüm hazırlıklar degerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylarve talepler eklenerek Samsun çıkışlı olarak düzenlenmeye devam etmektedir.

1

1.Gün Samsun-Trabzon

Cuma saat 24.00’te acentamız önünden Uzungöl’e hareket.

2

2.Gün Trabzon-Rize

Cumartesi sabahı, dik yamaçları ve muhteşem orman örtüsü ile alplerin güzelliğini geride bırakan, deniz seviyesinden 1080 yükseklikte bulunan Uzungöl’e, varıyoruz. Otobüsümüzde alacağımız kahvaltımızın ardından Uzungöl’de serbest zaman veriyoruz. Bu serbest zamanda gölün etrafında yürüyüş yapabilir ve alışveriş yapabilirsiniz. Dileyen misafirlerimizle “lustra” ve “kalister yayla turu” yapıyoruz.. (extra 30.00 tl. Bu tura katılmak istemeyen konuklarımız uzungöl’de vakit geçirebilirler). Yayla turumuzu, Karadeniz’de yetişen 30 ağaç çeşidinin bulunduğu orman manzarası içinden, grubumuza özel minibüslerle yapıyoruz. Lustra yaylası ve karester yaylasında Uzungöl’ü en yüksekten fotoğraflayacak, Karadeniz’in görkemli doğasına bir kez daha hayran kalacaksınız. Özellikle bahar aylarında daha çok karşılaşılan “bulut denizi” manzarasında, kendinizi bulutların üzerinde bulacaksınız. Yayla gezimiz dönüşünde, Uzungöl’de bekleyen misafirlerimiz ile buluşuyoruz. Öğle yemeğimizi sezgin restaurant’ta serbest olarak alıyoruz (extra). Yemek sonrasında Uzungölden ayrılarak Rize’ye hareket ediyoruz. Of’ta bulunan çay fabrikası’nı, Sürmene’de “surbisa bıçak mağazasını” ve “Rize bezi imalat ve satış atölyesi”ni gezip alışveriş yaptıktan sonra Ayder pazar-Ardeşen yoluyla Ayder Yaylasına hareket ediyoruz. Ardeşen’den sağa dönüp “Fırtına Deresi” kenarından ilerleyerek önce Çamlıhemşin’e geliyoruz. Çamlıhemşin’den sonra sola dönerek “Hala Deresi” boyunca ilerliyor ve Ayder Yaylası’nın en uç noktası olan “Kalegon”a kadar aracımız ile gidiyoruz. Burada aracımızdan iniyor ve fotoğraf molası veriyoruz. Daha sonra “Gelin Tülü Şelalesi”ne gelerek fotoğrafladıktan sonra otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimiz ve konaklamamız yayla otelimizde. Yemek sonrasında isteyen misafirlerimiz yöresel oyunların sergilendiği eğlence mekanlarına giderek eğlenebilirler.

3

3.Gün Trabzon-Samsun

Pazar otelimizdeki sabah kahvaltısı sonrası saat 08.30’da otelimizden ayrılıyor ve Çamlıhemşin’e hareket ediyoruz. “Hala Köprüsü”nde fotoğraf molası veriyoruz. İsteyen konuklarımızla Çamlıhemşin’den  bineceğimiz minibüslerle,  “Zilkale, “Çinçiva Köprüsü ve Palovit Şelalesi” gezilerimize başlıyoruz (extra kişi başı : 25 tl.). Fırtına vadisi içindeki önemli vadilerden çat vadisine giriyoruz. Eski ismi “Çinçiva” günümüzde “Şenyuva” olarak bilinen köye geldiğimizde bölgenin en eski ve kemer açıklığı en geniş olan taş köprüsünde fotoğraf molası veriyoruz. Fotoğraf molamızın ardından, tarihi ticaret yolunu korumak için vadiye en hâkim noktalardan birine kurulmuş olan Zilkale’yi ziyaret ediyoruz. Sonrasında muhteşem ihtişamıyla Palovit Şelalesi’ni görüyoruz. Anılarınızdan silinmeyecek bu turumuzu, şelale altında resim molası verdikten sonra tamamlıyor ve Çamlihemşin’e dönüyoruz. Daha sonra otobüsümüze binerek   Trabzon’a hareket ediyoruz. İlk durağımız Trabzon “Atatürk Köşkü” oluyor. Bu görkemli köşkü gezip fotoğraflarımızı çekindikten sonra, köşkün karşısında bulunan gümüşçüde, kazaziye yapımı hakkında bilgi alıp alışverişimizi yapıyoruz. Sonrasında Akçaabat’a geçiyoruz. Akşam yemeğimizi Akçaabat’ın meşhur köftesiyle alıyoruz (ekstra 30 tl.). Saat 17.00’de Giresun-Ordu yoluyla Samsun’a hareket ediyoruz. Vereceğimiz molalarla saat 23.30 sıralarında Samsun’a varış ve gezimizin sonu.

Tur İncelemeleri

Henüz bir inceleme yok.

Değerlendir

Değerlendirme