4 Gece 5 Gün
Süre
21 Aralık-24 Aralık 2017
Tarih

Doğu Expresi ile Kars Turu; İl ülkemizin başlıca kış turizm merkezinden birisidir ve yapılacak yatırımlarla bu alanda daha da gelişebilir. Bunun yanı sıra kültür turizmi açısından da tarihin çok eski devirlerine uzanan antik kalıntıları ve ören yerleri ile önde gelen kültür turizmi açısından da Yontma Taş Çağından itibaren kesintisiz bir yerleşime sahne olan kent önde gelen kültür turizm merkezlerindendir. Kars adının kaynağını oluşturan Karsak kelimesinin Kafkaslar’ın kuzeyindeki Dağıstan bölgesinden gelerek yöreye yerleşen Velen-tur boyunun Karsak oymağından geldiği söylenir. Bölge “Ararat eyaleti” adıyla 200 yıl İranlılar’ın egemenliğinde kaldı. Kars adının kaynağıyla ilgili bir başka söylentiye göre ise Gürcistan-Ermenistan sınırında yer alan şehrin adı Gürca dilinde “kapı kenti” anlamındaki “Karis Kalaki”den gelmektedir.

Tüm seyahat gezginlerinin ilgi odağı olan bu iki şehir için yüzlerce tur düzenlenmektedir. Bunlardan biri de Mersin çıkışlı Doğu Expresi ile Kars Turu’dur. Doğu Expresi ile Kars Turu genel itibari le 5 günlük bir turu kapsar. Bu tur içinde konaklamalar, lüks ulaşım hizmeti, otelde kalınan tüm zamanlar sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil olmaktadır. Doğu Expresi ile Kars Turu Mersin kalkışlı ve Mersin ve Türkiye’nin her şehrinden katılmak isteyen misafirlerimiz için her detay düşünülerek hazırlanmıştır. Mersin çıkışlı olacak Doğu Expresi ile Kars Turu gezisine nelerin dahil olup olmadığını daha ayrıntılı şekilde aşağıda bulabilirsiniz. Bu turumuzun kalkış ve dönüş yeri Mersin olarak düzenlenmektedir.

Doğu Expresi ile Kars Turu;

( Geniş sokakları, Planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, Kentin tarihi yapıları, 12 Havari Kilise-Camisi, Kars Kalesi, Rus Sivil Mimarisi, Doğu Beyazıt, İshakpaşa Sarayı, Kaçakçılar Çarşısı, Iğdır, Kılıç Müzesi, Çıldır Gölü, Gürcü Kilisesi, Şeytan Kalesi, Aktaş Gölü )

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

Mersin’den Adana Havalimanı’na ve Kayseri’den Mersin’e  lüks araçlar ile ulaşım
Kars-Kayseri Doğu Ekspresi Yataklı Vagon Biletleri (Yataklı Kompartman)
Adana-Kars Anadolujet Havayolları Uçak Bileti
Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
3 Gece Kars’ta yarım pansiyon konaklama
Otelimizde alınan 3 Sabah Kahvaltısı
Otelimizde alınan 3 Akşam yemeği
Kişiye Özel Seyahat Sağlık Sigortası

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

Tren seyahatinde alınan öğle ve akşam yemekleri
Kişisel harcamalar, Alışverişler
Çıldır Gölü Kızaklı Fayton turu
Ören yeri ve Müze girişleri
Tüm Öğlen yemekleri

Doğu Expresi ile Kars Turu 5 gün gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde 5 güne yayılmıştır. Doğu Expresi ile Kars Turu için yapılan tüm hazırlıklar degerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenerek Mersin çıkışlı olarak düzenlenmeye devam etmektedir. Yurt içi ve yurt dışı tüm seyahat planlarınız için lütfen sayfamızı ziyaret ediniz.

1

1.Gün

04.30 Mersin Tevfik Sırrı Gür Stadı önünden hareket. AnadoluJet 07.10 uçağı ile Kars’a uçuş, 10.30’da Kars Havalimanı’na inişimizin ardından özel aracımızla turumuza başlıyoruz. Turumuz esnasında Su Batan Şehitliği ve Ermenistan sınırındaki Ani Harabeleri ziyaretlerimizin ardından öğle yemeğimizi Kars merkezde yöresel restoranımızda alıyoruz.Yemeğimizin ardından şehir turuna çıkıyoruz. Turumuz esnasında;  geniş sokakları, planlı yerleşimi, Ruslardan kalan binaları, kentin tarihi yapılarını panoramik olarak görme imkanı bulacağız. Rus işgali sırasında yapılan ve hala kullanılmakta olan binaların bir kısmını panoramik olarak göreceğiz. Gezimizin devamında 12 Havari Kilise-Camisi, Kars Kalesi, Rus Sivil Mimarisi örneklerini görüyor ve Kars merkezindeki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelimizde.

2

2.Gün

Kahvaltımızın ardından Doğu Beyazıt’a hareket ediyoruz. Ziyaretimiz sırasında İshakpaşa Sarayı’nı görüyor ve Kaçakçılar Çarşısı’nda alışveriş molası veriyoruz. Molamızın ardından Iğdır’a geçiyor ve İran Restoranı’nda alacağımız öğle yemeği sonrası Kılıç Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Kılıç Müzesi’nin ardından akşamüzeri Kars’a dönüyor ve otelimizde akşam yemeğimizi alıyoruz.

3

3.Gün

Sabah otelimizde aldığımız kahvaltının ardından  Çıldır Gölü’ne ulaşmak üzere hareket ediyoruz. Gürcü Kilisesi, Şeytan Kalesi ve Aktaş gölünü yol güzergahımızda panoramik olarak gördükten sonra Çıldır Gölüne ulaşıyoruz. Burada verdiğimiz öğlen yemeği molamızın ardından Göl çevresinde keyifle zaman geçiriyoruz. Çıldır Gölü Kış Mevsiminde donan bir göl olmasına karşın buzu kırıp balık tutan balıkçılar oldukça ilginç bir manzara sunmaktadır. Uçsuz bucaksız bir buz pistine dönen Çıldır gölü üzerinde (buzun uygun olması durumunda sizde balık tutma keyfini yaşıyabilirsiniz) Atlı kızaklar ile göl çevresinde tur atmakta mümkün. Çıldır gölü çevresini keşfederek geçecek günümüzde hava kararmaya başladığında ayrılarak, otelimize geri dönüyoruz. Akşam yemeği otelimizde               

4

4.Gün

Erken saatte alacağımız Kahvaltı sonrasında Kars Gar’ına ulaşıp  saat 07.45 te  Doğu Ekspresi’nin yataklı kompartımanlarına yerleşiyoruz ve Kayseri’ye kadar sürecek olan  18  saatlik  yolculuğumuz  başlıyor. Seyahat süremizce Anadolu’nun her rengini mevsimden mevsime geçişini görme imkanına sahip olacağız.  Yol boyunca insan eli değmemiş doğanın güzelliklerini, donmuş nehirleri ve el değmemiş manzaraları görme şansına sahip oluyoruz. Okumalar, sohbetler ile gün boyu sürecek tren yolculuğumuz devam ediyor. Gece saat 02.00 dolaylarında Kayseri’de Doğu Ekspresinden inip bizi bekleyen aracımıza binerek Mersin’e hareket ediyoruz.Sabah 06.00 sularında Mersin’e varış.

25-28 Ocak 2018 1-4 Şubat 2018
 1250 TL 1250 TL

Tur İncelemeleri

Henüz bir inceleme yok.

Değerlendir

Değerlendirme