4 Gece 5 Gün
Süre

ÜZGÜNÜZ, BU TURUMUZDA KONTENJAN BULUNMAMAKTADIR. DİLERSENİZ SAYFAMIZDA BULUNAN DİĞER TURLARIMIZI ZİYARET EDEBİLİRSİNİZ.

Doğu Anadolu Turu Doğu Anadolu Bölgesi, Türkiye’nin yedi coğrafi bölgesinden biridir. Anadolu topraklarındaki konumunda doğuda yer alması nedeniyle Birinci Coğrafya Kongresi tarafından 1941 yılında böyle isimlendirilmiştir.Sahip olduğu tarihi ve kültürel zenginliği ile yıllardır yerli yabancı turistlerin seyahat planlarında ilk sırayı almayı başarmış ve bölgenin güzelliklerini tanıtmak için seyahat acentaları tarafından binlerce tur düzenlenmektedir.Bunlardan bir taneside Van çıkışlı Doğu Anadolu Turu’dur.Van çıkışlı Doğu Anadolu Turu genel itibari ile 4 gece 5 günlük bir turu kapsar.Bu tur içinde konaklamalar, lüks ulaşım hizmeti, otelde kalınan tüm zamanlar sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil olmaktadır. Doğu Anadolu Turu Van kalkışlı ve Van ve Türkiye’nin her şehrinden katılmak isteyen misafirlerimiz için her detay düşünülerek hazırlanmıştır. Van çıkışlı olacak tur gezisine nelerin dahil olup olmadığını daha ayrıntılı şekilde aşağıda bulabilirsiniz. Bu turumuzun kalkış ve dönüş yeri Van olarak düzenlenmektedir.

Doğu Anadolu Turu;

(Urartuların en büyük kalesi olan Van kalesini ve eski yerleşim yeri olan Tuşba,Urartu kilim atölyesi,aşka ve hüzne ev sahipliği yapmış Akdamar adası,Nemrut kalderası,Ahlat Selçuklu Mezarlığı,Adilcevaz,dünyanın sadece iki yerinde görülebilen balık göçünü izlemek için Erciş Deliçay,Muradiye Şelalesi,Doğubeyazıt,son dönem sarayları içinde topkapıdan sonra ikinci sırada yer alan İshak Paşa Sarayını, Hani Baba Türbesi,ipekyolunun anadoluya ilk giriş yeri olan Ani Harabeleri, tarihi rus yapıların,kars kalesi,12 havariler camii,harakani türbesi, fethiye camiisi,yakutiye medresesi,çifte minare,3 kümbet,ulu camii,taşhan ,erzurum evleri)

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

Lüks araçlarla ulaşım

Araç içerisinde yapılacak olan ikramlar

4 gece otelde konaklama

Otelde Açık Büfe  Kahvaltı

Otelde 4  akşam yemeği

4 öğle yemeği

Akdamar Tekne Ücreti

Profosyonel Rehberlik Hizmeti

Zorunlu Seyahat Sigortası

Sınırsız ve guler yüzlü acenta refakati

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

Otel dışında alınan eksta yemekler ve ekstra harcamalar

Müze ve ören yeri giriş ücretleri

Kişisel harcamalar (Minibar ve otel içerisinde alınan ekstra yiyecek ve içecekler)

Acenta servislerinde belirtilmemiş tüm servisler

Doğu Anadolu Turu 5 gün 4 gece  gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde 5 güne yayılmıştır.Doğu Anadolu Turu için yapılan tüm hazırlıklar degerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenerek Van çıkışlı olarak düzenlenmeye devam etmektedir.

 

1

1.Gün

Uçağın geliş saatine göre misafirlerimizi karşılıyoruz. Karşılama sonrası grubu bir araya toplayacağımız yere geçiyoruz. Van gümüş atölyesi. Ufak bir savat işlemeciliği atölyesini gezip alış veriş yaptıktan sonra van kalesine geçiş yapıyoruz. Urartuların en büyük kalesi olan van kalesini ve eski yerleşim yeri olan tuşbayı gezip ufak bir çarşı molası veriyoruz. Ardından Urartu kilim atölyesine geçiş yapıyoruz. Çay malosı eşliğinde köy kızlarının binbir zahmetle dokuduğu kilimleri halıları fotoğraflayıp alış veriş molası verip otelimize geçiş yapıyoruz. Davul zurna eşliğinde açık büfe akşam yemeği konaklama )

2

2.Gün

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası ilk olarak Akdamar adasına yöneliyoruz.Edremit Gevaş güzergahından geçerek Akdamar iskelesine ulaşıyoruz. Bizleri bekleyen teknelerimize geçiş yapıp 25 dakikalık zevkli bot yolculuğu sonrası aşka ve hüzne ev sahipliği yapmış Akdamar adasına ilk adımlarımızı atıyoruz. Akdamar adası gezisi sonrası tatvan’a hareket ediyoruz. Tatvan Bitlis yolu üzerinde bulunan el aman hanı ziyareti sonrası Tatvan’da bizleri bekleyen dolmuşlara geçip nemrut kalderasına çıkıyoruz. sıcak soğuk gölleri buhar bacalarını gördükten sonra tatvana geri dönüş yapıp yemek molası veriyoruz. ardından dünyanın en büyük islam mezarlığı olan Ahlat Selçuklu mezarlığına geçiyoruz. Ahlat Selçuklu mezarlığı,harabe şehir,kümbetler gezileri sonrası Adilcevaz’a rotamızı çeviriyoruz. baston atölyesinde mola veriyoruz. ardından Erciş güzergahından vana dönüş ve Urartu kilim atölyesine uğrayıp ufak bir çay molası eşliğinde van kilimlerini görüp otele geçiş yapıyoruz. konaklama.

3

3.Gün

Sabah otelden erken meşhur van kahvaltısı yapıp turumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz. van kedi evine geçiyoruz. van pişiklerini gördükten sonra dünyanın sadece iki yerinde görülebilen balık göçünü izlemek için Erciş deliçaya yöneliyoruz. balık göçünü seyrettikten sonra Muradiye şelalesinde mola veriyoruz. mola sonrası tendürek volkanlarından geçerek Doğubayazıt’a varıyoruz. Doğubayazıt’ta yemek molası verdikten sonra son dönem sarayları içinde topkapıdan sonra ikinci sırada yer alan ishak paşa sarayını hani baba türbesini ziyaret edip rotamızı karsa çeviriyoruz. kars otele yerleşme.

4

4.Gün

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası ipekyolunun anadoluya ilk giriş yeri olan ani harabelerine geçiş yapıyoruz. ani harabelerini gezdikten sonra şehir merkezine geçiyoruz. şehir merkezinde bulunan tarihi rus yapıların,kars kalesi,12 havariler camii,harakani türbesi ve fethiye camiisini gezip erzuruma hareket ediyoruz. konaklama erzurum.

5

5.Gün

Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası yakutiye medresesi,çifte minare,3 kümbet,ulu camii,taşhan ,erzurum evleri gezileri sonrası misafirlerimizi erzurum havaalanına bırakıyoruz. turumuzu noktalıyoruz.

Tur İncelemeleri

Henüz bir inceleme yok.

Değerlendir

Değerlendirme