1 Gece 3 Gün
Süre
24 Kasım-26 Kasım 2017
Tarih

Denizli Çıkışlı Batı Karadeniz Turu; Batı Karadeniz bölümü Kızılırmak Deltası’nın batı kenarından başlayıp Adapazarı ve Bilecik’in doğusuna kadar uzanır. Bölüm genel olarak dağlıktır. En gelişmiş şehri Zonguldak’tır. Orman ürünleri ve ormancılık önemli gelir kaynağıdır. Bolu ve Düzce çevresinde çok sayıda kereste fabrikası bulunmaktadır. Zonguldak çevresi maden çıkarımı, Ereğli-Karabük çevresi maden işletmeleri ile Türkiye ekonomisine önemli katkıda bulunur. Batı Karadeniz’in en önemli katkısı ise maden çıkarma ve işleme alanındadır. Özellikle son yıllarda Batı Karadeniz bölgesinin en önemli gelir kaynaklarından biri turizmdir. Bölgedeki Amasra, Kastamonu, Safranbolu, Ereğli, Bolu gibi turistik merkezler yerli ve yabancı turistlere alternatif turizm hizmetleri sunarak ekonomiye önemli katkı sağlamaktadır. Batı Karadeniz’in bu tarihi ve kültürel değerlerini yerli yabancı turistlere tanıtmak için yüzlerce tur düzenlenir.Bunlardan biride Denizli Çıkışlı Batı Karadeniz Turu’dur. Denizli Çıkışlı Batı Karadeniz Turu genel itibari le 3 günlük bir turu kapsar. Bu tur içinde konaklamalar, lüks ulaşım hizmeti, otelde kalınan tüm zamanlar sabah kahvaltısı ve akşam yemeği dahil olmaktadır. Denizli Çıkışlı Batı Karadeniz Turu Denizli kalkışlı ve Denizli ve Türkiye’nin her şehrinden katılmak isteyen misafirlerimiz için her detay düşünülerek hazırlanmıştır. Denizli çıkışlı olacak geziye nelerin dahil olup olmadığını daha ayrıntılı şekilde aşağıda bulabilirsiniz. Bu turumuzun kalkış ve dönüş yeri Denizli olarak düzenlenmektedir.

Denizli Çıkışlı Batı Karadeniz Turu;

( Karabük demir çelik fabrikası (panoramik), Safranbolu, 3 seyir terasından bir tanesi olan eski Dadybra Kalesi’nin bulunduğu tepe, Rum ve Türk Mahalleleri, Hükümet Konağı, Saat Kulesi, Köprülü Mehmet Paşa Camii ve avlusundaki güneş saati, Kaymakamlar Evi, Cinci Hanı ve hamamı, barok stilinin küçük örneklerinden biri olan İzzet Mehmet Paşa Camii, Akçasu Kanyonu, aynı işi yapan esnafların toplu halde bulundukları yer anlamına gelen Arasta Çarşısı ve tarihi köy kahvehanesi, Demirciler Çarşısı, Bakırcılar Çarşısı, Semerciler Çarşısı, İmren Lokum İmalathanesi, Yörük köyü, Eski çamaşırhane, Sipahioğlu Konağı ve Köy Pazarı, Cenevizliler döneminden kalma Amasra Kalesi, Bizans döneminden kalma kiliseden çevrilme Fatih Cami ve Kale Mescidi, Boztepe, Çekiciler Çarşısı(Ağaç işleri), Devrek, Abant Gölü )

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLAN HİZMETLER:

 • Rehberlik ücreti
 • Yardımcı rehberlik ücretleri
 • Müze ören yeri giriş ücretleri
 • Otopark ücretleri
 • Mercedes Travego-Tourismo, Man Fortuna otobüsler ile ulaşım
 • Otelde 1 gece yarım pansiyon konaklama
 • Açık büfe 1 sabah kahvaltısı
 • Açık büfe veya set menü 1 akşam yemeği
 • Programda belirtilen tüm çevre gezileri
 • TatilBudur.com otobüsü içerisindeki ikramlar
 • TatilBudur.com güvencesi
 • 1618 sayılı kanun gereği zorunlu seyahat sigortası

GEZİ ÜCRETİNE DAHİL OLMAYAN HİZMETLER:

 • Kişisel harcamalar (Minibar ve otel içerisinde alınan ekstra yiyecek ve içecekler)
 • Acenta servislerinde belirtilmemiş tüm servisler
 • Otel dışında alınan eksta yemekler ve ekstra harcamalar

Denizli Çıkışlı Batı Karadeniz Turu 3 gün gidiş geliş yolu da kapsayacak şekilde siz gezmeyi sevenleri düşünerek planlanmıştır. Gezilecek yerler ve rota zamanı en verimli hale getirecek şekilde 3 güne yayılmıştır. Denizli Çıkışlı Batı Karadeniz Turu için yapılan tüm hazırlıklar degerli misafirlerimizin en iyi ve en verimli şekilde vakit geçirmelerini amaçlayacak şekilde düzenlenmiş ve misafir talepleri göz önüne alınarak yeni detaylar eklenerek Denizli çıkışlı olarak düzenlenmeye devam etmektedir. Seyahat gezginleri Biletiniz.com’da yurt içi ve yurt dışı, gruplara özel butik turlar gemi turları ve daha fazlası yer almaktadır. Tüm turlarımızla ilgili bilgi sahibi olmak isterseniz lütfen sayfamızı ziyaret ediniz.

 

1

1.Gün

21:30’da Denizli Belediye Binası önünden katılan misafirlerimiz ile Tatilbudur.com otobüs içi ikramları eşliğinde gece yolculuğumuza başlıyoruz.

2

2.Gün

Değerli misafirlerimiz Afyon-Ankara üzerinden Gerede’ye burada verdiğimiz kısa bir mola sonrasında Gerede üzerinden Karabük’e varış Türkiye’nin en büyük yatırımlarından biri olan Karabük demir çelik fabrikasını (panoramik) görüyor ve Unesco tarafından dünya miras listesine alınan eski Türk ahşap mimari örnekleri olan evleri görebileceğimiz Safranbolu’ya ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizi alıyoruz. Yemek sonrasında Safranbolu’yu en güzel görebildiğimiz 3 seyir terasından bir tanesi olan eski Dadybra Kalesi’nin bulunduğu tepeye çıkıyoruz. Buradan Rum ve Türk mahallelerinin panamorik seyri ve alınan genel bilgi sonrasında Safranbolu’nun nostaljik Arnavut kaldırımlı sokaklarında tarihi yapıları tek tek gezmeye başlıyoruz. Hükümet Konağı, Saat Kulesi, Köprülü Mehmet Paşa Camii ve avlusundaki güneş saati, bir müze ev olan Kaymakamlar Evi, Cinci Hanı ve hamamı, barok stilinin küçük örneklerinden biri olan İzzet Mehmet Paşa Camii, Akçasu Kanyonu, aynı işi yapan esnafların toplu halde bulundukları yer anlamına gelen Arasta çarşısı ve tarihi köy kahvehanesi, Demirciler Çarşısı, Bakırcılar Çarşısı, Semerciler Çarşısı gezileri sonrasında meşhur Safranbolu İmren Lokum İmalathanesi ve havuzlu başodayı görüyoruz. Burada bizlere sunulan slayt gösterisini izlerken acentemizin ikramı olan çaylarımızı yudumluyoruz. Lokum alışverişlerimizi tamamladıktan sonra eski bir Bektaşi köyü olan ve Yörük Türklerinin yaşadığı eski adıyla Yörükan-i Taraklı Borlu şimdiki adıyla Yörükköyü’ne varış. Köy halkının ortak kullanım alanı olan eski çamaşırhane, Sipahioğlu Konağı ve Köy Pazarı gezilerimiz sonrasında otelimize geliyor ve yerleşiyoruz, akşam yemeği ve konaklama.
3

3.Gün

Sabah otelimizde aldığımız açık büfe kahvaltı sonrasında Amasra’ya hareket ediyoruz. Çam, meşe ve söğüt ağaçlarının yola eğilerek sanki bir tünel oluşturduğu yollardan geçerek Amasra’ya doğru yol alıyoruz. Fatih Sultan Mehmet’ in Çeşm-i Cihan dedikleri bumu ola (Dünya- nın Göz Bebeği) sözleri ile ün kazanan güzel Amasra’ya ulaşıyoruz. Öğle yemeğimizi deniz kenarında bulunan balık restaurantında sınırsız balık ve Amasra’ya özgü salatası ile alıyoruz. Yemek sonrasında Amasra’yı gezmeye başlıyoruz. Cenevizliler döneminden kalma Amasra Kalesi, Bizans döneminden kalma; kiliseden çevrilme Fatih Cami ve Kale Mescidi, Boztepe, Çekiciler Çarşısı (Ağaç işleri), gezilerinden sonra dileyen misafirlerimiz Amasra’da tekne turuna katılabilirler (Ekstra). Bu şirin ilçeyi arakamızda bırakıyor ve bastonuyla ünlü Devrek’e gidiyoruz. Bir ağaç parçasının hünerli ellerde nasıl bir sanat eserine dönüştüğünü görebileceğimiz atölyede alışverişlerimizi tamamladıktan sonra Mengen-Yeniçağ üzerinden Abant Gölü’ne hareket ediyoruz. Her mevsim başka bir güzel bu doğa harikası göl etrafında yapacağımız yürüyüş sırasında göl üzerine bir halı gibi serilmiş nilüfer çiçeklerini görme fırsatı buluyoruz. Gölün yanında bulunan restaurantlarda göl manzarası eşliğinde çaylarımızı yudumladıktan sonra küçük köy pazarından alışveriş yapma fırsatı bulacağız. Abant gezimizi tamamladıktan sonra Denizli’ye doğru yola çıkıyoruz. Akşam saatlerinde Denizli’ye ulaşıyor ve sizleri aldığımız kalkış noktalarında bırakıyor ve bir başka organizasyonda buluşmak dileğiyle veda ediyoruz.

Tur İncelemeleri

Henüz bir inceleme yok.

Değerlendir

Değerlendirme